Pazartesi, Temmuz 22, 2024
More

  SON EKLENENLER

  2012’nin en çok paylaşılan twitleri

  Twitter, “Altın Tweetler” adını verdiği yılın en çok paylaşım tweetlerini ve konu başlıklarını açıkladı.

  2012nin_en_cok_paylasin_twitleri_1[1]Listeye göre, 6 Kasım’da ikinci kez ABD Başkanı seçilen Barack Obama’nın seçim sonuçları açıklandıktan sonra attığı ve eşi Michelle Obama’ya sarılmış fotoğrafının da göründüğü ‘‘4 yıl daha” (For More Years) tweeti dünyada 820 binden fazla retweet edilirken 300 binden fazla kullanıcı tweeti favorilerine ekledi. ”4 yıl daha” tweeti yalnızca 2012’nin değil tüm zamanların en çok paylaşılan tweeti oldu.

  Obama’nın hemen alt sırasında ise 18 yaşındaki Kanadalı Şarkıcı Justin Bieber’ın beyin kanseri yüzünden hayatını kaybeden 6 yaşındaki hayranı Avalanna için yazdığı ve küçük kızla beraber çekilmiş fotoğrafını eklediği ”Huzur için uyu Avalanna, Seni seviyorum” (R.I.P Avalanna, I love you) tweeti ise yaklaşık 200 bin kez paylaşıldı.

  ABD’nin ünlü Amerikan futbol takımlarından Green Bay Packers’ın oyuncusu TJ Lang’ın hakemlerle ilgili küfür içerikli tweeti ise dünyada 98 bin kez retweet edildi.

  Londra Olimpiyatları, MTV Müzik Ödülleri, Euro 2012, Sandy Kasırgası, Barcelona-Chelsea maçı ve Whitney Houston’ın ölümü, yılın en çok paylaşılan tweetleri listesinde ön sıralarda yer aldı.

  Olimpiyatlarla ilgili 16 günde 150 milyondan fazla tweet atılırken, 6 Kasım’da yapılan ABD Başkanlık seçimleriyle ilgili 31 milyon tweet paylaşıldı.

  27 Ekim-1 Kasım arasında ABD’de, Haiti’de ve Karayipler’de etkili olan Sandy kasırgasıyla ilgili 20 milyondan fazla tweetin atıldığı belirlendi.

  11 Şubat’ta hayatını kaybeden şarkıcı Whitney Houston’ın ölümüyle ilgili ise 10 milyon tweet atıldı.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN