2016 Giyim Önerileri

0
224

2016 Giyim Önerileri

Kıyafetler, kendini ifade etmenin ve kişiliğini yansıtmanın en iddialı ve net yolu. Peki bunu en etkili şekilde nasıl yapabilirsin? 

Yaz mevsiminin gelmesiyle elbise modelleri de mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Yazlık elbise modelleri, sezonun raflarda en çok yer ayrılan ürünleri olmakla birlikte; kadınların da sıcak havalarda en çok tercih ettikleri kıyafetler arasında yer alıyor. Askıda durduğu gibi durmayan kıyafetleri en iyi şekilde taşıyabilmen ve kendine en uygun tarzı oluşturabilmen için 2016 giyim önerilerine göz atmak isteyebilirsin.

Seçeceğin her kıyafet için ilk düşüneceğin şey bedenine yakışıp yakışmayacağı olmalı. Bunu da senden iyi kimse bilemez. Boyuna, fazla kilolarına ya da inceliğine göre bir kıyafet seçmeli ve bunu mutlaka tarzına uydurmalısın. Çünkü bir ürün ne kadar moda olursa olsun, eğer üzerine yakıştıramıyorsan, dışarıdan bakıldığında da “olmamış” imajı çizeceksin.

Kendi tarzının dışına çıkmak ya da farklı bir dokunuş getirmek istiyor ama nereden başlayacağını bilemiyorsan, işe bolca kıyafet deneyerek başlayabilirsin. Askıda beğenmediğin bir ürün, üzerinde hiç beklemediğin bir sonuç yaratabilir. Ya da tam tersi askıda çok beğendiğin bir kıyafet, denediğinde bir felakete dönüşebilir. Kıyafet denemek hem vücudunu ve tarzını tanımanı, hem de yeni şeylere açık olmanı sağlar. Bu da hem bakış açını genişletir, hem de alışveriş sırasında zaman tasarrufu sağlar.

Zaman tasarrufu sağlayan bir başka şey ise bol bol fotoğraf biriktirmen. Beğendiğin bir elbisenin ya da bluzun fotoğrafını, şu anda ihtiyacım yok diyerek görmezden gelmek yerine arşivinde saklarsan; ihtiyacın olduğunda, üzerinden zaman geçmiş bile olsa, herhangi bir mağazada ona benzer bir ürünü bulabilirsin. Mağaza çalışanlarına ürünü anlatmaya çalışmak yerine, fotoğrafını göstermek de yine alışverişe ayırdığın zamanı verimli kullanmanı sağlar.

Moda demek pahalı kıyafetler demek değildir. Çok pahalı bir ürün, oldukça kötü bir görünüme sebebiyet verebilir. Vücudunu ve tarzını bildikten sonra, dilediğin mağazadan kıyafet bulabilir; bunları birbiri ile kolayca tamamlayabilirsin. Örneğin, giysi dolaplarının olmazsa olmazı siyah pantolon veya jean, sade bir t-shirt ile oldukça şık bir gündelik giyim alternatifi sunar. Aynı zamanda hem gece hem gündüz kullanabileceğin bu ürünler, seni ekstra alışveriş masrafından da kurtarır.

Moda denen şeyin geçmişin tekrarından ibaret olduğunu düşünürsek, aldığın kıyafetleri modası geçti diye gözden çıkarmadan önce bir kez daha düşün. Birkaç sene içinde aynı kıyafet yeniden revaçta olabilir. Ayrıca moda, sadece dergilerde önerilen kıyafetler ve renklerden ibaret değil. Sana yakıştığını düşündüğün, içinde kendini rahat hissettiğin her kıyafet senin için en mükemmel seçim olacaktır. Çünkü kendini içinde huzurlu ve güzel hissetmediğin ürünler, ne kadar pahalı, kaliteli ya da modaya uygun olursa olsun, kendine güvenen bir imaj çizemezsin.

Beğendiğin renk ve modeller konusunda da zaman anlamında sınırlayıcı olmamalısın. Örneğin yazın koyu renkler tercih edilmez diyenlere, koyu renklerde seçtiğin kıyafetlerin ile böyle olmak zorunda olmadığını gösterebilir; kışın beyaz giyilmez diyenlere cevap olarak bembeyaz kombinler tercih edebilirsin.

Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan aksesuarları da unutmamak gerekir. Özellikle yazlık elbise modelleri üzerinde kullanacağın kemer ve fular gibi aksesuarlar bambaşka bir görünüm elde etmene yardımcı olur. Aynı şekilde, ayakkabı ve çanta da kıyafetlerin en önemli tamamlayıcısıdır ve elbette aksesuarlar, kişiliğini öne çıkardığın, insanlara seni anlatan en önemli parçalardır.

Cesur olup, içinden ne geliyorsa öyle giyindiğinde, dilediğin parçalarla ve renklerle kombinler yarattığında kendi daha mutlu ve eşsiz hissettiğini göreceksin. Kendine güvenin, rahatın ve özgünlüğün en büyük moda akımlarından bile değerli, bunu unutma.

 

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments