Salı, Ekim 26, 2021
More

  SON EKLENENLER

  2019 Kaş Trendlerinde Doğallık Ön Planda

  Kaşlar, gözlerin çerçevesidir. Yüzümüzde ifadeyi ortaya çıkaran önemli bir etkendir. Kaşlar son yıllarda şekilden şekle girse de bu yıl doğal formuna kavuşuyor. Makyaj ve kaş uzmanı Özge Özel, 2019 kaş trendlerini anlattı.

  Kaş tasarımlarında ve makyaj çalışmalarında en önemli olan unsur doğallıktır. Doğal olan her şey güzeldir. 2019’da da doğallık ön planda.

  KAŞ UYGULAMALARI

  Günümüzün en büyük sorunu yanlış alımlardan küsmüş ve dökülmelerden dolayı bozulan kaşlar. Bu tarz kaşlarda ilk yapılan işlem vitamin ile kaşları gürleştirmek oluyor. Kaşlar, vitaminle beslenip gürleştirdikten sonra varsa dolmayan kısımlara kısmi dolum işlemi ugulanıyor ve kaş şekli sabitleniyor. Vitaminle gürleşemeyecek kaşlara ise microblaiding yapılıyor. Microblaiding, 3D kıl tekniği denilen, seyrek olan kaşları yoğunlaştırmak amacıyla ve kişinin kendi kıl renginde ve var olan kaşının çok dışına çıkmadan doğallık prensibi korunarak yapılan işlemdir.

  KAŞ ŞEKLİNİ VERİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Kaş şeklini belirlerken, ilk işlem göz başlangıcını ve bitişini belirlemektir. Kişinin yüzüne yakışacak olan kaş şekli, bu işlem sayesinde çok daha rahat belirlenebiliyor. Düşük kaş yapısına sahip kişilerde amaç kaşı daha kalkık göstermek olmalı. Çok kalkık ve kavisli kaşlar ise düşürülüp doğal hale getirilmeli.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN