Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  5 Adımda Seksi Dudaklar

  Cerrahi operasyonlara başvurmadan seksi dudaklara sahip olmabilirsiniz. Nasıl mı?

  Eğer çok daha dolgun ve seksi dudaklara sahip olmak istiyorsanız, bıçak altına yatmanız ya da botoks yaptırmanız gerekmiyor. Bu etkiyi yaratmanız için size önereceğimiz birkaç basit yolu deneyebilir ve muhteşem dudaklara sahip olabilirsiniz.

  Ölü derilerden kurtulun

  Yüzünüzün ölü derilerden arınması için nasıl peeling uyguluyorsanız, dudaklarınıza da aynı imkanı sağlamalısınız. Bunun için kuru bir diş fırçasına ve vazeline ihtiyacınız var. Dış fırçanızın üzerine biraz vazelin sürün ve dairesel hareketlerle dudaklarınızı fırçalayın. Böylece dudaklarınızın ölü deriden kurtulmasını, çok daha pürüzsüz ve hoş bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

  Nemlendirin

  Dudaklarınızın da cildinizin bir parçası olduğunu unutmayın. Dolayısı ile dudaklarınız için de nemlendirici kullanmalısınız. özellikle gliserinli, E ve C vitamini içeren bir lipstick de daha sağlıklı ve canlı dudaklara sahip olmanız açısından iyi bir tercih olacaktır.

  Dudak kalemi kullanın

  Dudak hatlarınızı şekillendirmek ve çok daha dolgun bir görünüm vermek istiyorsanız, dudak kalemi kullanabilirsiniz. Ancak canlı renklerle dudaklarınızın içinden çekeceğiniz kalem, dudaklarınızın çok daha ufak görünmesini sağlayacaktır. Dolayısı ile kalemi, dudak renginize yakın bir tonda ve hafif dışarıdan çekmelisiniz.

  Fırça kullanın

  Şimdi rujunuzu uygulamak için gerekli şartları sağlamış durumdasınız. Peki, rujunuzu nasıl uygulayacaksınız? Bunun için mutlaka bir ruj fırçası kullanın. Böylece dudaklarınızın köşe kısımlarına çok daha kolay ulaşabilir ve rujunuzu kaleminizle çizdiğiniz hatların dışına çıkmadan rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  Sıra parlatıcıda

  Sıra parlatıcıda, rujunuzu sürdükten yapacağınız bu ufak hile dudaklarınızın çok daha dolgun görünmesini sağlayacak. Parlatıcınızı alt dudağınızın ortasına ve üst dudağınızın ortasındaki kıvrımlı kısma uygulayın. Buradaki parlaklık dudaklarınıza dolgun bir görünüm verecektir.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN