Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Aldattığımı İtiraf Etmeli miyim?

  Küçüklükten beri beynimize kazınan “Her zaman doğruyu söyleyin” kuralını şu şekilde düzeltiyorum: “Eğer bir yanlış yaptıysanız doğrusunu söylemeyin”… Hatta siz en iyisi hiç söylemeyin!

  Aldattığımı İtiraf Etmeli miyim?

  Küçüklükten beri beynimize kazınan “Her zaman doğruyu söyleyin” kuralını şu şekilde düzeltiyorum: “Eğer bir yanlış yaptıysanız doğrusunu söylemeyin”…

  Hatta siz en iyisi hiç söylemeyin!

  Aldattığımı söylemeli miyim?

  Geçmişte yaptığınız bir şey sizi çok da gururlandırmıyorsa, omzunuzdaki yükü hafifletme isteğinize direnin. Gerekirse gidin sulara kafanızı daldırıp orada bağırın bağırın, bunu atlatın!

  Pişmanlıklarınızı dile getirmeniz sevgilinizi o anda çok etkilemese bile, size “geçmişin benim için önemi yok bebeğim” dese bile… bu onun size olan güvenini parça pinçik edecek, telefonu duymadığınız sıradan bir zamanda bile kafasında tilkilerin volta atmasını sağlayacaktır.

  Eski erkek arkadaşınız hak etmiş olsa bile, onu aldatmış olmanız, şimdiki partnerinizi şüpheye düşürür. Bir dahaki kurbanın kendisi olup olmayacağını merak eder. Derken işi paranoyaya vardırır ve bu da gereksiz kavgalara sebep olabilir.

  Unutmayın söylememek yalan söylemek anlamına gelmez!

  Peki, böyle bir şapşallığı niye yapmak isteyebilirsiniz:

  1- Ne kadar da dürüst olduğunuzu göstermek için.
  2- Kendisinden memnun olmadığınızı ama düzeltmesi için ona bir fırsat (!) verdiğinizi ima etmek için.
  3- Anlatacak birini bulamadığınız için (yani boş boğazlık).

  “Sarhoş olduğum bir gece erkek arkadaşıma ondan önceki üç ilişkimin bitmesine benim sadakatsizliğimin sebep olduğunu söyledim. Bu çok büyük bir hataydı. Çünkü bana olan güveni azaldı ve ilişkimizin ateşi ister istemez söndü. Dersimi aldım diyebilirim” diye itiraf ediyor bir doğrucu Davut arkadaşımız.

  Kaldı ki eğer şu anki sevgilinizi taze taze aldattıysanız bunu asla ve asla paylaşmayın!!! Bunu ayrılırken bile söylemeniz gözünün morarmasına, sülalenizin bolca kulaklarının çınlamasına ve gereksiz bir sürü gözyaşına sebep olabilir. Hem dünya küçük! Siz en iyisi bu sırrı saklamaya devam edin.

  İçinizi kemiren pişmanlığı atlatmak için pamuğa fasulye ekip başında bekleyin, geçecektir…

  B planı: SÖYLEMENİZ GEREKEN DURUM…

  Tamam, söylemeyin dedik ama bazen işler sizin dışınızda gelişir o halde bir B planı oluşturmakta fayda var:

  Diyelim ki sevgilinizi aldattığınızı bir arkadaşınız gördü ya da öğrendi; eğer ikna edebilirseniz onu kendi tarafınıza alın, sonra da sevgilinize arkadaşınızın şizofren olduğunu bazen kafasından hikayeler uydurduğunu, çok ama çok üzüldüğünüzü söyleyin ve bundan kimseye bahsetmemesini rica edin ve konuyu orada kapatın. Arkadaşınız bir gün söyleyecek olursa sevgilinize bu bilgiyi hatırlatın!

  Eğer sizi basan onun arkadaşıysa ve ona söyleyeceği kesinse; koşun ve hemen o söylemeden siz söyleyin. (ama hikayeyi modifiye edin; eğer mümkünse acıklı nedenler serpiştirin, evet son direnişler, tehdit edildim deyin, üste çıkın, çirkefleşin… ve yine de esas olarak “onu aldattığınızı” sonuna kadar reddedin)

  Yani işe yaramayacak tabii ama siz yine de şansınızı deneyin… Aşk her şeyi affeder mi? Belki de eder!

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN