Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Anne Adayları Otururken Dikkat!

  Anne adayları düzgün ve doğru oturmaya en çok sizin dikkat etmeniz gerekiyor, çünkü…

  Hamileliğin son üç ayı zorlu bir dönemdir. çalışıyor ve henüz işinize ara vermediyseniz, masa başında çalışırken oturuşunuza daha fazla özen göstermelisiniz. Omurganıza binen ekstra yük ve sürekli oturarak geçen çalışma saatleri, sizin için işkenceye dönüşmesin. çalışma ortamınızı sağlıklı ve ergonomik hale getirmeden önce yapmanız gerekenleri sizinle paylaşıyoruz.

  Masanızı düzenleyin

  Mümkün olduğunca masanıza yakın oturmaya çalışın. Böylece kollarınızı rahat bir şekilde masaya koyabilir, öne doğru eğilmenizi engellemiş olursunuz. Monitörünüzü tam olarak göz hizasında tutun, böylece boynunuzu ve omuzlarınızı zorlamamış olacaksınız. İhtiyacınız olan her şey, elinizin altında olsun ki uzanarak omurganız fazla zorlanmasın.

  Daha dik oturun

  Son üç ayda artan kilolar ve büyüyen karın, omurgayı zorlar ve ağrılara neden olur. Dik oturmak, kan akışını dengeler ve mide yanmalarını engeller. Vücudunuzu dengeleyerek dik bir şekilde ayaklarınız yere basacak şekilde, dizler 90 derece açı yaparak oturun.

  Kambur durmayın

  Masaya dayanarak oturmak, o anda sizi rahatlatır gibi olsa da sizi kamburlaştırır ve nefes almanızı zorlaştırır. Aklınıza geldikçe kendinizi dik duruşa geçirin. Bu dik duruşu alışkanlık haline getirin. Kambur durmak sadece omurganızı zorlamaz, omuzlar, boyun ve buna bağlı ellerinizi de yorar ve hasara uğratır.

  Bacaklarınızı dinlendirin

  Uzun süre hareketsiz bir biçimde oturmayın. Zaman zaman ayaklarınızın altına küçük bir tabure koyarak bacaklarınızı uzatın ve dinlendirin. Böylece karnınızı da dinlendirmiş olacaksınız. Kan dolaşımı değiştiğinden bacaklardaki uyuşma ihtimali de ortadan kalmış olacaktır.

  Destek alın

  Sırtınıza uygun bir sırt yastığı edinin ve otururken bundan destek alın. Düzenli aralıklarla ayağa kalkarak esneme hareketleri de yapmanız ve omuzlarınızı hareket ettirmeniz duruş bozukluğu ihtimalini azaltmış olacaktır.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN