Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile akrep bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Akrep bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, iki aile üyesinin sürekli rekabet içinde olduğu ama birbirine çok yakın kaldığı bir ilişki ortaya çıkar. İkisinin söz konusu rekabet içinde bir uyum yakalaması muhtemeldir.

  Anne-çocuk birbirine çok benzer hem fiziksel olarak hem de tavırları bakımından. İkisi de gücü sever. Rekabeti bırakıp birlikte çalışmayı başarabilirlerse başaramayacakları şey yoktur. Akrep çocuk, Koç annesine göre daha odaklı ve kararlı hareket ederken, Koç yapılacak iş bakımından daha atiktir ve ilk adımı atar.

  ANNE: BOĞA

  Akrep bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, Zodyak kuşağında tam zıt kutuplarda yer alan iki burcun birbirini tamamlayıcı uyumluluğu ortaya çıkacaktır. Bu da çok güçlü bir aile yapısına işaret eder.

  İki burç da birbirlerinin eksikliklerini tamamlayıcı durumdadırlar ve anne-çocuk birbirine çok yakın olurlar. Her ne kadar birçok ortak noktaları olsa da iki tane çok güçlü kişilik bir konuda fikir uyuşmazlığı yaşarlarsa bu sert tartışmalara sebep olabilir. Bununla birlikte genelde birbirlerini çok iyi tanıyan iki dost gibi geçinmeleri olasıdır.

  ANNE: İKİZLER

  Akrep bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse ortaya gerçekten güçlü bir aile ortaya çıkar. Hem annenin hem de çocuğun beklentileri oldukça yüksektir. Bununla birlikte amaçlara ulaşma aşaması biraz sancılı olabilir.

  Akrep, İkizler’e göre daha sabit odaklıdır. İkizler ise koşullara daha rahat uyum sağlayabilir. Hayata daha rahat bir yaklaşımı olan İkizler, Akrep’in kaygılarına zaman zaman gülebilir. Akrep ise ailesine çok düşkündür ve sevdiklerini her ortamda korumaya yönelir. Birlikte geçirdikleri zamanda bu iki burç birbirinden çok şey öğrenebilir.

  ANNE: YENGEÇ

  Akrep bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, anne-çocuktan ziyade sanki iki kardeşin oluşturduğu bir aile yapısı karşımızdaymış gibi düşünebiliriz. Hem düşünce tarzı olarak hem de fiziksel bakımdan anne-çocuk birbirine çok benzer.

  Duygusal açıdan derinliğe sahip bu iki burç oldukça yakındır birbirine, ve birlikte vakit geçirmekten çok büyük zevk alırlar. Bununla birlikte ikisi de çok hassas olduğundan, eğer iki taraftan biri dikkat etmezse kırıcı tartışmalara ve üzüntüye yol açılabilir. Ama iki taraf da birbirinin zayıf noktalarını tamamlar niteliktedir.

  ANNE: ASLAN

  Akrep bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, enerjisi oldukça yoğun bir anne-çocuk ilişkisinden söz edebiliriz. Bu iki burç birbirinin neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi bilir çünkü ikisi de övgü ve saygı bekler.

  Birbirine çok düşkün olan bu aile bireyleri, aynı zamanda büyük karşılıklı beklentilere sahiptir. Aslan ön planda ve ilgi odağı olmayı sever, Akrep çocuk da annesine duymaktan memnun olacağı şeyler söyler. Ama Aslan’ın zaman zaman çocuğunun sınırını fazla zorlaması söz konusu olabilir.

  ANNE: BAŞAK

  Akrep bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, Zodyak kuşağındaki konumları birbirine uzak olan iki burcun genel olarak görülen uyumunun hüküm sürdüğü bir anne-çocuk ilişkisinden bahsedebiliriz. Bu konumlanma anne-çocuğu birbirine derinden bağlar.

  Bu aile ilişkisi, fedakârlık üzerine kuruludur. İki burcun da birbiri için yapmayacağı şey yoktur. Aile ilişkilerini pek dışarıya açmayan bir anne-çocuk ilişkisi söz konusudur. Dolayısıyla birlikte geçirdikleri zaman çok değerli ve özeldir. Birbirlerini çok iyi tamamlar ve çok iyi anlaşırlar.

  ANNE: TERAZİ

  Akrep bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, tamamlayıcı ve uyumlu bir aile ilişkisi söz konusudur. Hem manevi hem maddi açıdan iki taraf da birbiriyle çok iyi geçinir. Terazi’nin iletişim yeteneği, Akrep’in kaygılarını dindirebilir.

  Anne-çocuk, bu ilişkide, didişmekten ziyade birlikte çalışmayı tercih eder. Akrep daha fazla amaca yönelik hareket eder. Terazi de kendinden bekleneni yapmaya gayret eder ve ilk adımı atan olur. Anne-çocuk birbirlerine ve aile ilişkilerine oldukça düşkündür. Huzurlarının bozulmasından hoşlanmazlar.

  ANNE: AKREP

  Akrep bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, duygusal anlamda son derece derin ve şiddetli bir ane-çocuk ilişkisi ortaya çıkacaktır. Her iki taraf da birbirinden her anlamda çok şey bekler ve zamanlarının büyük bölümünü feda ederler.

  Birlikte çok iyi vakit geçirirler genelde. Aile bireyinden çok arkadaş gibidirler. Ne var ki kavgaları da bir o kadar şiddetli ve yıkıcı olabilir. Her anlamda uçlarda dolaşan bir aile iletişimleri vardır. Birbirlerini iyi tanırlar ama duygularına hakim olmayı öğrenmek zorundadır ikisi de.

  ANNE: YAY

  Akrep bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, karşılıklı saygının ve kişisel sınırların korunması gereken bir aile ilişkisi meydana çıkar. İki taraf birbirlerinin özel hayatlarına ve ilgi alanlarına saygı duymayı başarabilirse, iki yakın arkadaş gibi olur anne-çocuk.

  Yay, çeşitlilikten yenilikten ve iyimserlikten yanadır. Akrep de aile ilişkilerini kuvvetlendiren bu deneyimlerden keyif alır. Yay anne çocuğuna duygusal ağırlığından kurtulmayı ve biraz eğlenmeyi öğretebilir. Yay, Akrep’in çok inatçı ve saplantılı olduğunu düşünebilir, Akrep ise, Yay’ı çok özensiz bulabilir. Anne-çocuk bu gerilimi yeni şeyler deneyerek, gezerek dağıtabilirler.

  ANNE: OĞLAK

  Akrep bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, aile iletişimleri oldukça rahat ve tutarlı olacaktır. Her ikisi de aile içi ilişkilere ve sevgiye önem verir. Çekingenlik ve başkalarına olan güvensizlikleri bu anne-çocuğu dış dünyaya kapalı bir aile yaşantısına çekebilir.

  Aile içinde çok iyi anlaştıklarından diğer insanlarla olan iletişimlerinin gelişmesi zaman alabilir. Akrep, zaman zaman Oğlak’ı çok duygusuz bulabileceği gibi, onun sayesinde kendi duygularını kontrol etmeyi de öğrenebilir.

  ANNE: KOVA

  Akrep bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, farklı hayat anlayışları ve stilleri olan iki karakterin oluşturduğu bir aile ilişkisinden söz edebiliriz. Konuşmak için ortak konu bulmaları biraz zaman alsa da sonunda birbirlerini anlamayı başarabilirler.

  Kova’nın sıra dışı idealist bir dünya anlayışı vardır. Akrep ise duygusal anlamda çok yoğun bir iç dünyaya sahiptir. Anne-çocuk sahip oldukları farklı perspektifleri anlamak için çaba sarf etmelidir. Akrep, annesinin kendisine fazla zaman ayırmamasından, dışarıda fazla zaman geçirmesinden yakınabilir. Kova da çocuğunun duygusal fırtınalarını anlamak da zorluk çekebilir.

  ANNE: BALIK

  Akrep bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, son derece uyumlu bir aile ilişkisi kurulur ikisi arasında. Aynı elementin burçları olduğundan birbirlerini çok iyi anlayabilirler, iki arkadaş gibi geçinebilirler.

  Anne-çocuğun iletişimi çok derin duygusal ve sezgisel bir düzlemde gerçekleşir bu iki burcun kurduğu ailede. Balık’ın çocuğuna sunduğu şefkat ve fedakârlık, Akrep’in çok hoşuna gider. İkisinin de içe dönük anları olduğundan karşılıklı olarak bu özel anlara saygı duyarlar. Ama Akrep’in duygusal patlamaları zaman zaman Balık’ı incitebilir.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN