Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile başak bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Başak bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, ikisi birbirlerinin hiçbir ortak noktası olmadığını düşünebilir, hatta bazen nasıl olup da akraba olduklarını anlayamayabilirler. Bu anne-çocuk ilişkisinin gelişimi zaman alabilir. Her ikisi de birbirinin fikirlerini, bakış açılarını ve davranışlarını anlamak için çaba sarf etmek durumundadır.

  Her bakımdan Başak çocuk ve Koç anne birbirine zıttır. Koç, atılgan, baskın ve agresifken, Başak, detaycı, sakin, hatta çekingen ve amacına ulaşmak için planlı biçimde ilerleyen ve risk almaktan kaçınan yapıdadır.

  ANNE: BOĞA

  Başak bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, bu aile ilişkisinin yerine oturması biraz zaman alabilir. Yine de iki taraf da aile içi bağların sıkı olmasına önem verir. Özellikle tatil zamanlarında pratik planlar arayışında olduklarından gayet rahat anlaşırlar.

  Başak çocuğun zor beğenen ve detaylara takılan yapısı Boğa anneye zor gelebilir. Boğa annenin buna alışmak için biraz zamana ihtiyacı vardır. Boğa annenin inatçılığı Başak çocuğu zorlayabilir. Ama sonunda birbirlerini anladıklarında, Başak’ın çalışkan, disiplinli, pratik ve düzenli doğası, Boğa’nın rahatlık arayışına çok uygun gelecektir.

  ANNE: İKİZLER

  Başak bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, her iki tarafın da kendini haklı göstermeye çalıştığı bir iletişim ortaya çıkar. Başak çocuk, İkizler annesinin bir tarafıyla güçlü bir duygusal bağ kurarken, diğer tarafına da özgürlük tanımayı zamanla öğrenmelidir.

  Hayata bakışları oldukça farklı olan bu iki burç, birbirlerini anlamak için zaman harcamalıdır. Başak çocuk, annesinin pratik olmayan yaklaşımlarına alışmakta zorlanabilir. Bununla birlikte iki taraf da rasyonel bir ortak yol bulmakta başarılı olacaklardır.

  ANNE: YENGEÇ

  Başak bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, sağlam bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Zamanla bu ailevi bağlar daha da güçlenir. Birçok aile, Yengeç-Başak ikilisinin oluşturduğu aileyi kendilerine model alabilir.

  Başak çocuk, annesinin sessiz kuvvetine hayranlık duyarken, Yengeç anne de, çocuğunun her türlü duruma uyum sağlayabilmesinden memnundur. Her ikisi de amaca odaklanabilir ve birçok zorluğun üstesinden disiplinli biçimde gelebilirler.

  ANNE: ASLAN

  Başak bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, ortak hiçbir noktalarının olmadığı düşünülebilir. Zira Aslan sosyal ortamlarda bulunmaktan, dışarı çıkmaktan hareketten hoşlanır. Başak ise sessiz, disiplinli bir hayatı sever.

  Her ne kadar bu anne-çocuk birbirinden apayrı dursa da, aslında kendi hayat stillerini kabullenebildikleri zaman hiç kopmayacak bir bağ oluşturabilirler. Başak, Aslan’ın yaratıcılığından ve hareketliliğinden memnundur, Aslan ise Başak’ın bir günde ne kadar çok işin üstesinden gelebilmesine hayran olur.

  ANNE: BAŞAK

  Başak bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, düzenli ve uyumlu bir aile yapısından bahsedebiliriz. İki pratik, çalışkan, disiplinli karakterin bütünleşmesinden meydana gelen bu anne-çocuk ilişkisi son derece üretici bir birlikteliktir.

  Mükemmeliyetçilikleri ve eleştirici yapılarından dolayı birbirleriyle sık sık ufak tartışmalar yaşasalar bile, Mantıklı ve ilerleyici yapılarından ötürü bu kıvılcımlar kısa süreli olur. Her türlü problemi çözebilirler. Yemek saatlerinin düzeni ve odalarının temizliği konusunda yarış yapabilirler.

  ANNE: TERAZİ

  Başak bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, rahat ve uyumlu bir aile ilişkisi sergilerler. Birbirlerine çok yakın iki arkadaş gibidirler, beklentilerinin ne olduğunu hemen fark edip kolayca uyum sağlarlar.

  Pratiklik ve rahatlık ver iki burç için de önemli düzeydedir. Güzellik ve kültüre her ikisi de önem verir. Aile ilişkilerinin de sağlam olmasından memnun olurlar. Birbirlerini birçok açıdan tamamlayan Başak ve Terazi, anne-çocuk iletişimleri boyunca uzun uzun birçok konudan konuşabilirler.

  ANNE: AKREP

  Başak bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, Zodyak kuşağındaki konumları birbirine uzak olan iki burcun genel olarak görülen uyumunun hüküm sürdüğü bir anne-çocuk ilişkisinden bahsedebiliriz. Bu konumlanma anne-çocuğu birbirine derinden bağlar.

  Bu aile ilişkisi, fedakârlık üzerine kuruludur. İki burcun da birbiri için yapmayacağı şey yoktur. Aile ilişkilerini pek dışarıya açmayan bir anne-çocuk ilişkisi söz konusudur. Dolayısıyla birlikte geçirdikleri zaman çok değerli ve özeldir. Birbirlerini çok iyi tamamlar ve çok iyi anlaşırlar.

  ANNE: YAY

  Başak bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, farklı karakterde olsalar bile rahat bir aile iletişimi meydana getirirler. Yay keşfetmeyi ve yeni şeyler deneyimlemeyi sever. Başaksa Yay’ın kendisine getirdiği bu yenilikleri detaylı olarak incelemeyi tercih eder.

  Anne-çocuk birlikte çok şey öğrenebilir. Konuşacak birçok şey bulabilirler. Başak detaylarla daha çok ilgilenirken, Yay genel olana odaklıdır. Hayata olan bu farklı yaklaşımlarına alışmaları zaman alabilir. Ama sonunda Başak’ın pratik yaklaşımı, Yay’ın yenilikçi yaklaşımıyla uyum sağlayabilir. Başak çocuk dış dünyayla iletişime geçmek için, Yay annesinin bu alandaki ilgisinden yararlanabilir.

  ANNE: OĞLAK

  Başak bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, akıl, mantık, pratiklik üzerinde yürüyen bir aile ilişkisinden bahsedebiliriz. Anne-çocuk’un birbirlerinden çok şey beklemeleri söz konusu olabilir. Ama ortak yolu hemen bulabilirler.

  İki burç da duygularının esiri olmaz ve maddi açıdan güvende olmayı ister. Gelenekçi yaklaşımları sayesinde birlikte hedeflerine disiplinli bir çalışmayla kolayca fazla tartışmadan ulaşabilirler. Her ikisi de oldukça çalışkandır. Anne-çocuğun mükemmeliyetçi yapıları zaman zaman tartışmalara sebep olsa da, rasyonel yaklaşımları bu problemleri kolayca aşmalarını sağlar.

  ANNE: KOVA

  Başak bir çocuk Kova bir anneye sahipse, aile iletişiminin kurulması zaman alabilir. Anne-çocuk neredeyse her konuda farklı görüşlere sahip olacak sık sık tartışmalar yaşanacaktır aralarında. Birbirlerini tanımaları ve anlayabilmeleri için çaba sarf etmeleri gerekmektedir.

  Başak her şeyi planlayan, hesaplayan neredeyse bilimsel bir yaklaşıma sahiptir ve Kova’nın aceleci, sınırlardan hoşlanmayan aykırı yapısını çözmek ve annesiyle bu alanda iletişime geçmek yorucu bir deneyim olabilir. Kova da çocuğunun ince eleyip sık dokuyan yapısını zaman zaman boğucu ve kapalı bulabilir. İkisinin de karşılıklı anlayış geliştirmeleri gerekmektedir.

  ANNE: BALIK

  Başak bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, Zodyak kuşağında birbirine tam zıt konumlanmış burçların tamamlayıcı uyumu üzerine kurulu bir aile ilişkisi ortaya çıkar. İki burcun da yardımsever oluşu birbirlerine birçok alanda destek olabilecekleri anlamına gelmektedir.

  Bu anne-çocuk ilişkisi gerçekten çok iyi dengelenmiştir ve karşılıklı anlayış, yardımlaşma gibi öğeler içerir. Balık’ın alıngan ve duygusal yapısı bazen Başak’ın zor beğenir ve fazla rasyonel olmasından yakınsa da genelde birbiriyle iyi geçinen bir ikili olurlar.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN