Pazar, Nisan 14, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile boğa bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Boğa bir bebek, Koç bir anneye sahipse, söz konusu ilişki denge üzerine kurulmuştur. Boğa şefkatli ve annesine düşkün bir çocukken, Koç anne, birlikte geçirebilecekleri birçok aile içi etkinlik düzenleyebilir.

  Zıt karakter yapıları ve birbirlerinden bir şeyler öğrenme yetenekleri bu ikilinin ilişkisini her iki taraf için de zenginleştirici kılar. Boğa, tutarlı, pratik ve kendine hakim tutumuyla, koç ise atılımcı ve iddialı oluşuyla ortaya hem dengeli hem öğretici ve oldukça samimi bir aile ilişkisi çıkaracaktır.

  ANNE: BOĞA

  Boğa bir bebek, Boğa bir anneye sahipse, iniş çıkışlardan uzak, istikrarlı bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Güven ve huzur hâkimdir anne ve çocuğun arasında. Anne ve çocuk birbirlerine minik sürprizler, hediyeler verebilir. Her iki taraf da şımartılmaya müsaittir.

  Güzel, şık ve gururlu bir aile tablosu söz konusudur. Ancak bazen ulaşmak istedikleri noktaya varmak için gereğinden fazla inat ve takıntı sergileyebilir iki taraf da. Belirlenmiş bir plan varsa onu sonuna dek takip ederler ve değişimlerden hoşlanmazlar.

  ANNE: İKİZLER

  Boğa bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, bu ilişkide anne çocuğa büyümesi ve öğrenmesi için gerekli alanı açması, çocuğun da annesinin sınırlarını ölçmekten vazgeçmesi gerekmektedir. Bu gerçekleştiğinde paylaşabilecekleri çok şey vardır.

  Boğa ve İkizlerin hayata yaklaşımları farklıdır. Boğa sakin ve pratik bir hayattan hoşlanır, İkizler ise zihinsel aktivitelerden hoşlanır. Boğa burcundaki çocuk kendisini güven arayışı içinde ve yardıma muhtaç hissedebilir. Doğru yönlendirilirse İkizlerin bağımsız ruhundan bir şeyler kapabilir. İkizler için, Boğa’nın dünyeviliğini kabullenmek biraz güç olabildiği gibi, Boğa çocuğun da İkizler annenin entelektüel dünyasını anlaması zaman alabilir.

  ANNE: YENGEÇ

  Boğa bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, birbirinden uzak konumlanmış burç kombinasyonlarında genel olarak görülebileceği gibi, uyumlu bir ikili olurlar. Her iki burcunda birbiri için anlayışlı olması söz konusu, zira ikisi de güven ve şefkat arayışı içindedir.

  Ev hayatının lükslerinden iki taraf da hoşlandığı için, evcil ve mutlu bir aile olurlar. Güçlü bir aile, güvenli bir yuva, iyi yemekler, güzel eşyalar ilgilerini çeker. Birçok ailenin imreneceği kadar güçlü bağlarla birbirine bağlı olurlar.

  ANNE: ASLAN

  Boğa bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, iki tarafında karşılıklı hayranlık beslediği bir aile tablosu çıkar ortaya. Birbirlerinin ihtiyaçlarını ve düşüncelerini çok iyi anlarlar ve destek olurlar.

  Boğa bir toprak burcudur. Aslan ise ateş. İkisinin ilgi alanları farklıdır. Aslan anneliğinin takdir edilmesini beklerken, Boğa ilgi ve şefkat bekler. Bazen iki taraf da kendi dediğini yaptırmaya çalışsa da aslında birbirlerini çok iyi anlayıp, çok iyi vakit geçirebilirler.

  ANNE: BAŞAK

  Boğa bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, bu aile ilişkisinin yerine oturması biraz zaman alabilir. Yine de iki taraf da aile içi bağların sıkı olmasına önem verir. Özellikle tatil zamanlarında pratik planlar arayışında olduklarından gayet rahat anlaşırlar.

  Eğer Başak anne, Boğa çocuğuna karşı çok eleştiri getirirse ortaya sorunlar çıkabilir. Boğa çocuğun bunu anlamak için biraz zamana ihtiyacı vardır. Boğa çocuğun da inatçılığı Başak anneyi zorlayabilir. Ama sonunda birbirlerini anladıklarında, Başağın çocuğunun rahatlığı için uğraşan doğası, Boğa’nın rahatlık arayışına çok uygun gelecektir.

  ANNE: TERAZİ

  Boğa bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, son derece uyumlu bir ilişki söz konusudur. Her iki taraf da şefkat ve aile desteği arar. Ayrıca, sanat, şiir ve kültür her iki tarafın da ilgi alanlarına dâhildir.

  Birlikte çok rahat çalışabilirler çünkü çok benzer karakterleri vardır. Dışarıdan bu anne-çocuk ilişkisi çok derin bağlara sahip değilmiş gibi görünebilir. Oysa aile ilişkilerinde birbirlerine çok destek olurlar ve saygı duyarlar ve belli bir zaman sonra görünenden çok daha fazla ortak noktaları olduğunu görebilirler.

  ANNE: AKREP

  Boğa bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, Zodyak kuşağında tam zıt kutuplarda yer alan iki burcun birbirini tamamlayıcı uyumluluğu ortaya çıkacaktır. Bu da çok güçlü bir aile yapısına işaret eder.

  İki burç da birbirlerinin eksikliklerini tamamlayıcı durumdadırlar ve anne-çocuk birbirine çok yakın olurlar. Her ne kadar birçok ortak noktaları olsa da iki tane çok güçlü kişilik bir konuda fikir uyuşmazlığı yaşarlarsa bu sert tartışmalara sebep olabilir. Bununla birlikte genelde birbirlerini çok iyi tanıyan iki dost gibi geçinmeleri olasıdır.

  ANNE: YAY

  Boğa bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, birbirini tanımaları biraz zaman alabilir. İki taraf da birbirinin farklı kişiliklerinden çok şey öğrenebilir. Yay, yenilik ve çeşitlilik peşindeyken, Boğa, güven ve sükûnet arar.

  Yay anne, sürekli hareket halinde olup, yeni deneyimlerin çocuğunun zihnini geliştireceğini düşünürken. Boğa burcundaki çocuk her seferinde aroması değişen dondurma yerine sadece çikolatalı yemekten hoşlanıyor olabilir. Boğa her ne kadar geleneksel bir aile özlemi çekse de, zamanla ailesinin yenilikçi yaklaşımından memnun olmayı öğrenebilir.

  ANNE: OĞLAK

  Boğa bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, ortaya oldukça gerçekçi yaklaşımları ve dünyevi kaygılara sahip bir aile ilişkisi çıkar. Pratik ve akla dayalı bir uyum söz konusudur. Her iki taraf da mantıklı, disiplinli hareket eder ve yüksek standartlar peşindedir.

  Boğa çocuk, annesinin gösterdiği özenden çok memnundur ve amaçlarının peşinde giderken onu kendisine örnek alır. Oğlak anne ise, çocuğunun gayretinden ve başarılarından gurur duyar. Paylaştıkları dünyevi kaygılar aile bağlarını kuvvetlendirir.

  ANNE: KOVA

  Boğa bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, gerçekten birbirlerine çok uzak karakterleri ve yöntemleri olan insanların buluşmasından bahsedebiliriz. Boğa çocuk ne kadar gerçekçi ve maddi dünyaya yönelikse, Kova anne de o kadar maneviyata düşkündür.

  Her iki tarafın da amaçlarına ulaşmak için oluşturduğu yöntemler vardır ve mükemmeliyetçidirler ama içerik olarak birbirlerinden çok ayrılırlar. Boğa çocuk rutinden hoşlanır ve kendini güvende hisseder, Kova anne ise rutini çok sıkıcı bulur. Her ne kadar ilgi alanlarında ortak nokta bulmak zor olsa da, eğer farklılıklarını görmezden gelip güçlerini birleştirebilirlerse her türlü başarıya ulaşabilirler.

  ANNE: BALIK

  Boğa bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, genelde rollerin yer değiştirmesi söz konusu olabilir. Sorumluluk almaktan kaçınan rüyacı Balık yerine Boğa sorumluluk üstlenebilir ve ailenin düzenini sağlamak için uğraşır.

  Boğa gerçeklikten ve hayatta belirli bir yönde ilerlemekten hoşlanır. Balık ise duygularını ve sezgilerini takip eder. Birbirlerine karşı anlayışlı ve sevgi dolu aile bireyleri olurlar. Boğa çocuk, Balık annenin kurduğu düşleri, idealleri gerçeğe dönüştürmek için uğraşmaya başlayabilirse ortaya oldukça uyumlu ve üretici bir aile çıkabilir.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN