Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile ikizler bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  İkizler bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, hem fiziksel hem de entelektüel bakımdan güçlü bir aile ortaya çıkar. Hareket, iyimserlik üzerine kurulu bir hayat anlayışı söz konusudur iki taraf için de. Zodyak kuşağında birbirinden uzak olan burçların uyumu bu ilişkide de geçerlidir.

  İki taraf da birbirini fiziksel veya zekâ gerektiren oyunlarla denemeye girişir. Spor, kelime oyunları veya mevcut konular üzerinde tartışma gibi. Koç – İkizler ikilisi de birlikte vakit geçirmekten zevk alır. İkizler, Koç’un atılımcılığına saygı duyar ve iki taraf da birbirinin özgür yaradılışına değer verir. Her iki tarafın da paylaşabileceği oldukça geniş ilgi alanları vardır.

  ANNE: BOĞA

  İkizler bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, adeta üç kişilik bir ilişki ortaya çıkar. İkizler çocuğun kararsızlığı, Boğa anneyi çocuğunun gerçeklerle yüzleşmesi için zorlamasına yol açabilir. Aslında oldukça tanıdık bir anne-çocuk ilişkisi söz konusudur.

  Boğa oldukça geleneksel bir anne olabilir, çocuğuna eski moda kuralları ve değerleri empoze etmeye çalışabilir. Ancak ikizler bunları kabullenmekte zorlanır. Boğa sakin ve pratik bir hayattan hoşlanır, İkizler ise zihinsel aktivitelerden hoşlanır ve özgür yaradılışlıdır. İki tarafın da birbirine anlayış göstermesi gerekmektedir.

  ANNE: İKİZLER

  İkizler bir çocuk, ikizler bir anneye sahipse, dört kişilik bir ilişkiden bahsetmek mümkündür. Bu kalabalık aile sürekli bir hareketlilik içindedir ve ailenin her bir üyesi diğerinin zekasından ve çeşitli ilgi alanlarından beslenebilir.

  Anne çocuğunun özgür yaradılışlı olmasını destekler ve kendini olabildiğince farklı alanlarda ifade etmesine izin verir. Birlikte konuşmaktan çok zevk alırlar ve karmaşık tartışmalara girebilirler. Kesinlikle sıkıcı ve rutin olmayan bir iletişim söz konusudur.

  ANNE: YENGEÇ

  İkizler bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, uyumu kurmak çaba gerektirebilir. Zira anne, çocuğunun kendisiyle çok az ortak noktası olmasını garipseyebilir. Yengeç anne, hassas ve duygusalken, çocuğu mantıkçı ve başına buyruktur.

  Bu ikili birbirlerinin sınırlarını ve sabırlarını test eder devamlı. Yengeç’in hassasiyetini ve duygusal yaklaşımını anlaması zaman alır İkizler için. Yengeç de kendini İkizler’in bu akla ve mantığa dayalı, özgürlüğüne düşkün karakterini anlamaya zaman ayırması gerekmektedir.

  ANNE: ASLAN

  İkizler bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, farklı hayat görüşleri olsa da birbiriyle çok iyi anlaşan bir anne-çocuk ilişkisi söz konusudur. Oyuncu ve enerjik bir yapıdan bahsedebiliriz. İyimser bir dinamizm hâkimdir ilişkiye.

  Aslan birçok şeyi derhal deneyimlemek ve sonucunu almak istese de, İkizler’in bunları kabul etmesi için önce incelemesi, tartması gerekmektedir. Yine de beraber birçok yeni şey keşfedebilir ve ikisinin de çok yüksek enerjisi vardır. Bununla birlikte İkizler’in özgür ruhu, Aslan’ın itaat istemiyle çelişebilir.

  ANNE: BAŞAK

  İkizler bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, her iki tarafın da kendini haklı göstermeye çalıştığı bir iletişim ortaya çıkar. Başak Anne, İkizler’in bir tarafıyla güçlü bir duygusal bağ kurarken, diğer tarafına da özgürlük tanımayı öğrenmelidir.

  Hayata bakışları oldukça farklı olan bu iki burç, birbirlerini anlamak için zaman harcamalıdır. Başak anne, çocuğunun başına buyrukluğundan ve pratik olmayan yaklaşımından şikâyetçi olabilir. Bununla birlikte iki taraf da rasyonel bir ortak yol bulmakta başarılı olacaklardır. İkizler çocuk annesinden hayata daha dönük yaşamayı öğrenebilir.

  ANNE: TERAZİ

  İkizler bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, zihinsel aktiviteler bakımından oldukça aktif ve eğlenceli bir aile yapısı ortaya çıkar. Anne-çocuk ilişkisine birlikte oldukça yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeleri olasıdır.

  Her ne kadar İkizler’in değişken yapısı sükuneti seven Terazi’yi zaman zaman yorsa bile, Terazi, İkizler’e kararsızlık anlarında yol gösterici olmayı başarabilir. Bununla birlikte Terazi, İkizler’in entelektüel özgürlüğünü fazla zorlamamalı ve çok büyük beklentilerle onun asi ruhunu yormaktan kaçınmalıdır. Terazi genellikle, İkizler’in tartışma arayıcı doğasından kaçınacaktır.

  ANNE: AKREP

  İkizler bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, ortaya gerçekten güçlü bir aile ortaya çıkar. Hem annenin hem de çocuğun beklentileri oldukça yüksektir. Bununla birlikte amaçlara ulaşma aşaması biraz sancılı olabilir.

  Akrep, İkizlere göre daha sabit odaklıdır. İkizler ise koşullara daha rahat uyum sağlayabilir. Hayata daha rahat bir yaklaşımı olan İkizler, Akrep’in kaygılarına zaman zaman gülebilir. Akrep ise ailesine çok düşkündür ve sevdiklerini her ortamda korumaya yönelir. Birlikte geçirdikleri zamanda bu iki burç birbirinden çok şey öğrenebilir.

  ANNE: YAY

  İkizler bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, oldukça uyumlu bir aile ilişkisinden söz edebiliriz. Her ne kadar farklılıkları olsa da doğması muhtemel tüm sorunları çözme potansiyeline sahip bir anne-çocuk ikilisi var karşımızda.

  Yay, kaşif ruhludur ve öncüdür, hep yenilik peşindedir. İkizler’in getirdiği yeni fikirler ve öneriler, Yay için çok caziptir ve hemen getirilen fikrin deneyimlenmesi için girişimde bulunur. İkizler ise harekete geçmeden önce bu fikri sindirmek için zaman ister. Zaman zaman fikir ayrılıkları yaşasalar bile bu tartışmalar kısa sürer. Zira Yay kolay unutur ve affeder, İkizler ise yeni bir tartışma konusu aramakla meşguldür zaten.

  ANNE: OĞLAK

  İkizler bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, gece ve gündüz kadar birbirinden ayrı hayat görüşleri olan insanların oluşturduğu bir aile ortaya çıkar. Bu da iletişimin daha sağlıklı olması için zaman harcanması gerektiğini göstermektedir.

  İkizler hep yeni şeyler deneyimlemek isteyen, nefes almaya vakti olmayan bir yapıdayken, Oğlak risk almaktan hoşlanmaz ve belirlediği amaca doğru ağır ama emin adımlarla ilerlemek ister. İkizler de aynı kararlılığı görememek Oğlak’ı üzer. Birbirlerinin ruhsal yapılarını anlamak için çaba sarf etmelidirler.

  ANNE: KOVA

  İkizler bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, yoğun bir zihinsel bağlantıya sahip bir anne-çocuk ilişkisi ortaya çıkar. Gerçekten birbirine çok benzemektedir bu ikili. Kova annenin gözlemci ruhu, İkizler çocuğa geçmiştir adeta. Birlikte konuşacak bir çok ilginç şey bulabilirler veya söyleyecek ilginç bir şey bulana dek sessizce birlikte oturabilirler.

  Beraber olmaktan çok mutludurlar. Ama özgürlüklerine de düşkündürler. İkisi de enerji doludur. Birlikte çalıştıklarında ortak amaçlar belirleyebilir ve değişik fikirler üretebilirler. İki burç da vakit öldürmekten hoşlanmaz. Her zaman yeni projelere yönelme halinde olabilirler. Bununla birlikte birbirlerini yormamaya özen göstermeleri gerekmektedir.

  ANNE: BALIK

  İkizler bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, her iki taraf için de zenginleştirici bir iletişimin sağlandığı bir anne-çocuk ilişkisi ortaya çıkar. Her iki burç da birbirine yardım etmekten zevk alır. Bu yardımlaşma arzusu, empatik bakımdan güçlü bir aile yapısı meydana getirir.

  Balık, kendi hayal aleminde ve ideallerinde dolaşırken, İkizler mantıksal yaklaşımıyla bu dünyaya biraz köşeler kazandırmayı başarabilir. Her ikisi de açık fikirli ve uyumludur. Bununla birlikte zaman zaman tutarlılığın sağlanması zaman alabilir. İkizler hassas yaradılışlı olan Balık’ı üzecek konuşmalar yapmamalı, Balık da İkizler’in stilini anlamaya çalışmalıdır. Karşılıklı anlayışları sayesinde, bu ufak problemleri çabuk çözebilen bir aile ilişkisi vardır bu iki burç arasında.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN