Pazar, Nisan 14, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile koç bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Koç burcunda bir annenin yine koç burcunda bir bebeği olduğunda, son derece dinamik bir ilişki söz konusu olacaktır. İki taraf da inatçı olduğundan dolu ve zorlayıcı bir süreç yaşanacak, gerginlikler ortaya çıkacaktır. Oysa ne anne ne de bebek birbirlerine aslında ne kadar çok benzediklerini fark etmelidirler.

  Koç-koç ilişkisi aynaya bakmaya benzer. Koç burcunda doğan iki kişi birlikte aktif ve heyecanlı vakit geçirebilir. Anne-çocuk koç olduğunda iki güçlü ruhun buluşmasından bahsedebiliriz. İlişkileri genelde pozitif ve güçlüdür. Birçok yeni aktiviteyi birlikte denemekten zevk alırlar. Ancak iki tarafında egosu çok güçlü olduğundan problemlerin çözümü de bir o kadar zor olabilir.

  ANNE: BOĞA

  Koç burcundaki bir bebek boğa burcundaki bir anneye sahipse, bu aile ilişkisi denge üzerine kurulu olacaktır. Asi yaradılışlı koç, daima ileri atılırken boğa, aklın sesi olacaktır. Koç-Boğa ilişkisi gerçek anlamda bir öğrenme süreci olur iki taraf için de.

  İki tarafın karakterlerinin birbiriyle zıtlık yaratması ve birbirlerinden yeni şeyler öğrenme yeteneği hem anne hem de çocuk için yararlı bir sürece sahne olur. Boğa, tutarlı, pratik ve kendine hâkim tutumuyla, koç ise atılımcı ve iddialı oluşuyla ortaya hem dengeli hem öğretici ve oldukça samimi bir aile ilişkisi çıkaracaktır.

  ANNE: İKİZLER

  Koç bir bebeği olan ikizler burcundaki anne, sorgulayıcı ve entelektüel karakter yapılarının çatışmasına veya birbirini test etmesine sahne olacak bir aile ilişkisine kendini hazırlamalıdır. İki taraf da birbirini fiziksel veya zekâ gerektiren oyunlarla denemeye girişir. Spor, kelime oyunları veya mevcut konular üzerinde tartışma gibi.

  Zodyakta birbirine dost elementlerde bulunan burçların genelde çok iyi anlaşması söz konusudur. Koç – İkizler ikilisi de birlikte vakit geçirmekten zevk alır. İkizler, Koç’un atılımcılığına saygı duyar ve iki taraf da birbirinin özgür yaradılışına değer verir. Her iki tarafın da paylaşabileceği oldukça geniş ilgi alanları vardır.

  ANNE: YENGEÇ

  Yengeç burcundaki bir annenin koç burcunda bir bebeği olduğunda ortaya zıtlıklar üzerine kurulu bir ilişki çıkacaktır. Koç aceleci ve atılganken, Yengeç duygusal ve sakindir. Koç burcundaki çocuğun duygusal patlamaları yengeç anneyi boğabilir ve nasıl sakin huzurlu ailesinden böyle bir çocuk ortaya çıktı diye şaşırtabilir.

  Yengeç inişleri çıkışları olmayan bir hayat sürerken, çocuğunun saplantılarını ve hareketliliğini eğlenceli bulabilir. Koç bebeği ise annenin hassasiyetini ve duygusal derinliğini çekici bulabilir. Koç’un vurdumduymazlığını dengeleyen bir ortam söz konusudur. Ancak, zaman zaman Yengecin alınganlığından veya Koç’un agresifliğinden dolayı problemler çıkabilir. İki taraf da birbirinin ihtiyaçlarına kulak vermeli ve farklı yönlerden gelen karakterlere sahip olduklarını anlamaya çalışmalıdır.

  ANNE: ASLAN

  Koç burcundaki bebek ile aslan burcundaki anne arasında ufak sürtüşmeler yaşanması kaçınılmazdır. Her iki burç da dinamik ve atılgan yapıda olup sağlıklı bir rekabet ruhu sergileyeceklerdir. Birbirini sürekli daha çok ve zor işleri başarmak üzere cesaretlendirerek aile ilişkisine hareket kazandıracaklar.

  Her iki burç da lider ruhlu olduğundan, egoları yola çıktığı anda problemler baş gösterir. Hem akraba olarak hem de kişilik olarak birbirlerine gerçekten hayranlık ve saygı duyarlar ama liderlik için ne zaman birbirlerine yol vereceklerini öğrenmeleri gerekmektedir. Aksi halde, basit bir fikir ayrışması sonunda ciddi tartışmalara dönüşebilir.

  ANNE: BAŞAK

  Koç burcundaki bebek ve Başak bir anne birbirlerinin hiçbir ortak noktası olmadığını düşünebilir, hatta bazen nasıl olup da akraba olduklarını anlayamayabilirler. Bu anne-çocuk ilişkisinin gelişimi zaman alabilir. Her ikisi de birbirinin fikirlerini, bakış açılarını ve davranışlarını anlamak için çaba sarf etmek durumundadır.

  Her bakımdan Başak anne ve Koç bebek birbirine zıttır. Koç, atılgan, baskın ve agresifken, Başak, detaycı, sakin, hatta çekingen ve amacına ulaşmak için planlı biçimde ilerleyen ve risk almaktan kaçınan yapıdadır.

  ANNE: TERAZİ

  Koç burcundaki bebek, Terazi anneye sahipse, birbirine tam karşıt konumdaki iki burcun uyumu ortaya çıkar. Zodyak’ta bu iki burç karşıt konumdadır ve her ikisi de birbirinin eksikliğini tamamlar durumdadır.

  Terazi’nin ruhsal armonisiyle bütünleşen bu ilişki, sevgi, birliktelik ve denge üzerine kurulu olacaktır. Bu karşıtlık öylesine mükemmel bir ilişki ortaya çıkaracaktır ki her iki kişilik de adeta tek bir vücut gibi hareket edecektir. Koç’un atılganlığı, hareketliliği Terazinin kararsızlığını ve sakinliğini tamamlar.

  ANNE: AKREP

  Koç burcundaki bebek, Akrep bir anneye sahipse, iki aile üyesinin sürekli rekabet içinde olduğu ama birbirine çok yakın kaldığı bir ilişki ortaya çıkar. İkisinin söz konusu rekabet içinde bir uyum yakalaması muhtemeldir.

  Akrep anne ve Koç çocuk birbirine çok benzer hem fiziksel olarak hem de tavırları bakımından. İkisi de gücü sever. Rekabeti bırakıp birlikte çalışmayı başarabilirlerse başaramayacakları şey yoktur. Akrep anne, Koç çocuğuna göre daha odaklı ve kararlı hareket ederken, Koç yapılacak iş bakımından daha atiktir ve ilk adımı atar.

  ANNE: YAY

  Koç burcundaki bebek, Yay burcunda bir anneye sahipse, ortaya sevgi dolu ve uyumlu bir aile çıkar. Her ikisi de birbirinin varlığından büyük zevk alır. Arkadaş gibi olurlar. İki burç da kâşif ruhlu ve öncüdür. Birbirlerini çok iyi anlar ve hayata karşı iyimser bir tavır sergilerler.

  Birlikte heyecan verici işlere yönelirler. İlginç sporlar, kamp, açık hava faaliyetlerini seven maceracı kişiliklerdir. Hayat hakkındaki bilgilerini entelektüel faaliyetlerden çok bu tür deneyimlerle edinirler. Bu anne-çocuk ilişkisi birçok ailenin kıskanacağı türde bir uyum içerir.

  ANNE: OĞLAK

  Koç burcundaki bebek, Oğlak bir anneye sahipse, mesafeli görünse de aslında birbirine derinden bağlı iki kişiliğin ilişkisi ortaya çıkar. Vizyonları farklı iki insan söz konusu. Koç her zaman kestirme yolun peşindeyken, Oğlak, eğer başarıyı garantiliyorsa uzun ve zorlu olanı tercih eder.

  Bu ikili birbirlerinin farklı stillerini anladıktan sonra, eğer anne çocuğa idealleri dayatmadan, onun kendi kişiliğini oluşturmasına izin verirse bütünlüğü yakalayabilir, tek başlarına başaramayacaklarını birlikte başarmaları mümkün olabilir.

  ANNE: KOVA

  Koç burcundaki bebek, Kova bir anneye sahipse, asla sabit ve monoton kabul edilemeyecek bir ilişki ortaya çıkar. Kova’nın geniş vizyonu ve fikirleriyle, Koç’un bunları harekete geçirebilme yeteneği son derece yaratıcı bir aile tablosu sunar.

  Çok yakın arkadaş gibidir Koç çocuk ve Kova anne. Konumları birbirinden uzak olan burçların tamamlayıcı uyumuna sahiptirler. Rahat iletişim kurarlar ve hayata karşı idealist bir yaklaşımları vardır. Mizah anlayışları uyuştuğundan komik içerikli yaratıcı oyunlar bulabilirler aralarında.

  ANNE: BALIK

  Koç burcundaki bir bebek, Balık bir anneye sahipse, ilişkileri her iki taraf için de faydalıdır ve birbirlerine çok önem verirler. Koç, güçlü ve içinden geldiği gibi davranan bir burçken, Balık sakin ve hayalcidir.

  Birçok yönden bu zıtlık onları birbiriyle alakasızmış gibi gösterse de, birbirlerine çok düşkün olurlar. Birbirlerinde eksik olan şeyleri tamamlayabilir ve Koç çocuk, Balık annesinin yol göstericiliğine her zaman açık olur. Balık ise yardımseverliğini göstermiş olmaktan dolayı mutlu olur ve Koç çocuğu, enerjisiyle kendisinin hep genç kalmasını sağlar.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN