Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile oğlak bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Oğlak bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, mesafeli görünse de aslında birbirine derinden bağlı iki kişiliğin ilişkisi ortaya çıkar. Vizyonları farklı iki insan söz konusu. Koç her zaman kestirme yolun peşindeyken, Oğlak, eğer başarıyı garantiliyorsa uzun ve zorlu olanı tercih eder.

  Bu ikili birbirlerinin farklı stillerini anladıktan sonra, eğer anne çocuğun detaycı ve ağır stilini kabullenip, onun kendi kişiliğini oluşturmasına izin verirse bütünlüğü yakalayabilir, tek başlarına başaramayacaklarını birlikte başarmaları mümkün olabilir.

  ANNE: BOĞA

  Oğlak bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, ortaya oldukça gerçekçi yaklaşımları ve dünyevi kaygılara sahip bir aile ilişkisi çıkar. Pratik ve akla dayalı bir uyum söz konusudur. Her iki taraf da mantıklı, disiplinli hareket eder ve yüksek standartlar peşindedir.

  Oğlak çocuk, annesinin gösterdiği özenden çok memnundur ve amaçlarının peşinde giderken onu kendisine örnek alır. Boğa anne ise, çocuğunun gayretinden ve başarılarından gurur duyar. Paylaştıkları dünyevi kaygılar aile bağlarını kuvvetlendirir.

  ANNE: İKİZLER

  Oğlak bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, ve gündüz kadar birbirinden ayrı hayat görüşleri olan insanların oluşturduğu bir aile ortaya çıkar. Bu da iletişimin daha sağlıklı olması için zaman harcanması gerektiğini göstermektedir.

  İkizler hep yeni şeyler deneyimlemek isteyen, nefes almaya vakti olmayan bir yapıdayken, Oğlak risk almaktan hoşlanmaz ve belirlediği amaca doğru ağır ama emin adımlarla ilerlemek ister. İkizler de aynı kararlılığı görememek Oğlak’ı üzer. Birbirlerinin ruhsal yapılarını anlamak için çaba sarf etmelidirler.

  ANNE: YENGEÇ

  Oğlak bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, azim ve istikrar üzerine kurulu bir aile ilişkisinden bahsedilebilir. Oğlak, rasyonel ve gerçekçidir. Yengeç ise duygusal ve hassas. İki burç birbirini çok iyi tamamlar.

  Bu dayanıklı ve geleneksel aile yapısı dünyevi ve manevi rahatlık temeline dayanır. Her iki burç da sakin ve konservatif yaradılışlıdır. Anne ve çocuğun birbirinden yüksek beklentileri vardır. Yengeç, Oğlak’ın aileye ve yapmakta olduğu işe kendisini tam vermesinden memnun olur, Oğlak ise Yengeç’in duygusal yapısından ve hassasiyetinden etkilenir. Çok başarılı ve sağlam bir aile modeli oluştururlar.

  ANNE: ASLAN

  Oğlak bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, birbirini destekleyen bir aile yapısı söz konusudur. Oğlak gelenekçi ve çok çalışkandır. Aslan çalışkanlığın değerini anlar ama çocuğundan biraz daha eğlenceli olmasını bekler.

  Birlikte çok fazla zaman geçirmeyebilirler. Oğlak, Aslan’ın özensiz olduğunu düşünebilir. Aslan ise Oğlak’tan daha açık fikirli olmasını bekler. Aslında ikisi de amaca odaklı çalışmaya ve lükse meraklıdır ve bu noktada birbirlerine çok yardımcı olurlar.

  ANNE: BAŞAK

  Oğlak bir çocuk, Başak bir anneye sahipse akıl, mantık, pratiklik üzerinde yürüyen bir aile ilişkisinden bahsedebiliriz. Anne-çocuk’un birbirlerinden çok şey beklemeleri söz konusu olabilir. Ama ortak yolu hemen bulabilirler.

  İki burç da duygularının esiri olmaz ve maddi açıdan güvende olmayı ister. Gelenekçi yaklaşımları sayesinde birlikte hedeflerine disiplinli bir çalışmayla kolayca fazla tartışmadan ulaşabilirler. Her ikisi de oldukça çalışkandır. Anne-çocuğun mükemmeliyetçi yapıları zaman zaman tartışmalara sebep olsa da, rasyonel yaklaşımları bu problemleri kolayca aşmalarını sağlar.

  ANNE: TERAZİ

  Oğlak bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, ortak yol bulunması için çaba gerektiren bir aile ilişkisinden bahsedebiliriz. Anne-çocuğun ortak ilgi alanı hemen hemen yok gibi olduğundan birlikte iyi vakit geçirebilmek için zamana ve anlayışa ihtiyaç vardır.

  Terazi, dışa dönüktür ve iletişim kurmaktan hoşlanır. Oğlak ise daha hesaplı ve gelenekçi bir yapıya sahiptir. Ama ikisi de sükûneti sever ve aile ilişkilerine önem verir. Hedeflerine ulaşmak için çok farklı yöntemler kullansalar bile, birbirlerine engel olmadıkları sürece, zamanla ve sabırla iyi bir iletişim oluşturabilirler.

  ANNE: AKREP

  Oğlak bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, aile iletişimleri oldukça rahat ve tutarlı olacaktır. Her ikisi de aile içi ilişkilere ve sevgiye önem verir. Çekingenlik ve başkalarına olan güvensizlikleri bu anne-çocuğu dış dünyaya kapalı bir aile yaşantısına çekebilir.

  Aile içinde çok iyi anlaştıklarından diğer insanlarla olan iletişimlerinin gelişmesi zaman alabilir. Akrep, zaman zaman Oğlak’ı çok duygusuz bulabileceği gibi, onun sayesinde kendi duygularını kontrol etmeyi de öğrenebilir.

  ANNE: YAY

  Oğlak bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, çok az ortak noktaları olduğu düşünülebilir. Karakterleri o kadar zıttır ki, anne-çocuk konuşacak konu bulmakta zorlanabilir. Bu aile iletişiminin gelişmesi için zaman ve karşılıklı anlayış gerekmektedir.

  Yay her zaman yenilik peşinde koşan, dış dünyayı seven, sabırsız, gezgin ruhluyken, Oğlak, detaycı, sessiz, sabırlı ve önündeki işe bakan, gelenekçi yapıdadır. Anne-çocuğun birbirini anlamaya ve sabırlı olmaya ihtiyaçları vardır.

  ANNE: OĞLAK

  Oğlak bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, söz konusu aile ilişkisi dayanışma ve ve işbirliği üzerine kuruludur. Anne-çocuk birlikte saat gibi düzenli ve istikrarlı biçimde çalışıp her türlü işi başarabilirler.

  İkisi de hayata rasyonel biçimde yaklaşırlar. Sonsuz sabırları ve gayretleri vardır. Azimleri ve güçlü enerjileri sayesinde önlerindeki her engeli aşabilirler. Aşırı detaycılıkları ve hırsları onları zaman zaman birbirine düşürebilir. Ama sabırları sayesinde bunu da aşmayı başarırlar.

  ANNE: KOVA

  Oğlak bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, son derece büyük işler başarabilecek bir aile yapısıyla karşılaşırız. Birbirlerini her konuda desteklerler ve büyük işlerin altından kolayca kalkabilirler.

  Her ne kadar karakterleri son derece zıt olsa da. Birbirlerini çok iyi tamamlarlar. Kova’nın sonsuz deneyimleme arzusu ve enerjisi, Oğlak gibi azimli bir ruhla işbirliği sağladığında çok yol alabilirler. Bununla birlikte, Oğlak’ın ciddi, çekingen yapısıyla, Kova’nın hareketli, coşkulu hali zaman zaman çelişebilir.

  ANNE: BALIK

  Oğlak bir çocuk Balık bir anneye sahipse, birbirine son derece zıt karakterli iki insandan oluşan bir aile ilişkisi çıkar karşımıza. Bununla birlikte birbirlerine çok düşkün olurlar ve başka kimsede görülmeyecek bir sabırla birbirlerini anlamaya çalışırlar.

  Oğlak, akılcı ve realist bir yapıya sahipken, Balık hayalci ve spritüeldir. Bu farklı karakter yapıları ikisini zaman zaman eğlendirse de, iletişim problemlerine de yol açabilir. İkisinin birbirini anlaması ve daha iyi iletişim kurabilmeleri için biraz zaman geçmesi gerekmektedir.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN