Cumartesi, Eylül 25, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile terazi bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Terazi bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, birbirine tam karşıt konumdaki iki burcun uyumu ortaya çıkar. Zodyak’ta bu iki burç birbirine 180 derece karşıt konumdadır ve her ikisi de birbirinin eksikliğini tamamlar durumdadır.

  Terazi’nin ruhsal armonisiyle bütünleşen bu ilişki, sevgi, birliktelik ve denge üzerine kurulu olacaktır. Bu karşıtlık öylesine mükemmel bir ilişki ortaya çıkaracaktır ki her iki kişilik de adeta tek bir vücut gibi hareket edecektir. Koç’un atılganlığı, hareketliliği terazinin kararsızlığını ve sakinliğini tamamlar.

  ANNE: BOĞA

  Terazi bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, son derece uyumlu bir ilişki söz konusudur. Her iki taraf da şefkat ve aile desteği arar. Ayrıca, sanat, şiir, ve kültür her iki tarafın da ilgi alanlarına dâhildir.

  Birlikte çok rahat çalışabilirler çünkü çok benzer karakterleri vardır. Dışarıdan bu anne-çocuk ilişkisi çok derin bağlara sahip değilmiş gibi görünebilir. Oysa aile ilişkilerinde birbirlerine çok destek olurlar ve saygı duyarlar ve belli bir zaman sonra görünenden çok daha fazla ortak noktaları olduğunu görebilirler.

  ANNE: İKİZLER

  Terazi bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, zihinsel aktiviteler bakımından oldukça aktif ve eğlenceli bir aile yapısı ortaya çıkar. Anne-çocuk ilişkisine birlikte oldukça yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeleri olasıdır.

  Her ne kadar İkizlerin değişken yapısı sükuneti seven Terazi’yi zaman zaman yorsa bile, Terazi, İkizler’in kararsızlık anında daha hızlı davranmasını sağlayabilir. Bununla birlikte Terazi, İkizler’in entellektüel özgürlüğünü fazla zorlamamalı ve çok büyük beklentilerle onun asi ruhunu yormaktan kaçınmalıdır. Terazi genellikle, İkizler’in tartışma arayıcı doğasından kaçınacaktır.

  ANNE: YENGEÇ

  Terazi bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, hiç kimsenin üzülmeyeceği herkesin aradığını bulduğu bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Her iki burç da güvenli bir yuvayı sever ve sakin bir hayattan hoşlanır. Anne-çocuk çok yakın iki arkadaş olur.

  Güzellik ve değerli eşyalar bu anne-çocuğun yaşadığı evde sıkça görülebilir. Çocuk çeşitli koleksiyonlar yapmaktan hoşlanabilir, anne de onu çeşitli kültürel etkinliklere götürebilir, müzeleri gezebilirler. Aynı amacı gerçekleştirmek için çok uyumlu çalışabilirler.

  ANNE: ASLAN

  Terazi bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, son derece verimli bir işbirliği sağlayabilirler. Birbirinden uzak konumlanmış burçların uyumu söz konusudur bu anne-çocuk ilişkisinde. Birbirlerini çok iyi anlayıp tamamlayabilirler.

  Aslan’ın enerjisi, Terazi’nin uyum anlayışıyla bütünleştiğinde bu aile çok güzel işler gerçekleştirebilir. Rafine ve gösterişli bir aile tablosu çıkarırlar ortaya. Bazen Terazi çocuk, annesinin fazla şey beklediğini düşünebilir ve sözlü tartışmalara girişilebilir. Ama tartışmalar kısa sürede çözüme ulaşır.

  ANNE: BAŞAK

  Terazi bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, rahat ve uyumlu bir aile ilişkisi sergilerler. Birbirlerine çok yakın iki arkadaş gibidirler, beklentilerinin ne olduğunu hemen fark edip kolayca uyum sağlarlar.

  Pratiklik ve rahatlık ver iki burç için de önemli düzeydedir. Güzellik ve kültüre her ikisi de önem verir. Aile ilişkilerinin de sağlam olmasından memnun olurlar. Birbirlerini birçok açıdan tamamlayan Başak ve Terazi, anne-çocuk iletişimleri boyunca uzun uzun birçok konudan konuşabilirler.

  ANNE: TERAZİ

  Terazi bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, mümkün olabilecek en dengeli, düzenli aile ilişkilerinden biriyle karşı karşıya olduğumuz söylenebilir. Terazi ikilisi, uyumları ve sükûnetleriyle karşılaştıkları her insana huzur verir konumdadır adeta.

  Aileye bağlılık bu anne-çocuk için en önemli sıradadır. Aralarında çok özel bir anlayış geliştirmişlerdir. Bazen anne, çocuğunu maddi anlamda fazla şımartabilir veya tatlı güzel yiyeceklere gereğinden fazla alıştırabilir. Bu tip durumlarda kontrol önemlidir. Sınırlar bilindikten sonra oldukça barışçıl bir iletişim takip edilir.

  ANNE: AKREP

  Terazi bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, tamamlayıcı ve uyumlu bir aile ilişkisi söz konusudur. Hem manevi hem maddi açıdan iki taraf da birbiriyle çok iyi geçinir. Terazi’nin iletişim yeteneği, Akrep’in kaygılarını dindirebilir.

  Anne-çocuk, bu ilişkide, didişmekten ziyade birlikte çalışmayı tercih eder. Akrep daha fazla amaca yönelik hareket eder. Terazi de kendinden bekleneni yapmaya gayret eder ve ilk adımı atan olur. Anne-çocuk birbirlerine ve aile ilişkilerine oldukça düşkündür. Huzurlarının bozulmasından hoşlanmazlar.

  ANNE: YAY

  Terazi bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, ilişkileri son derece uyumlu ve yaratıcı olur. Anne-Çocuk birbirlerini çok iyi anlar ve hayata yaklaşımları son derece iyimserdir. Her ne kadar Terazi’nin sükûnetine karşılık Yay hareketlilik ve heyecan arayışında olsa da, Terazi iletişim becerisiyle Yay annesinin maceralarını dinlemekten zevk alır.

  Yay, gezgin ve kâşif ruhludur. Bilgelik ve derinlik peşindedir. Terazi de bunların anlatılmasından ve bunları aile içi olaylara bağlamaktan zevk alır. Anne- çocuk birlikte deneyimledikleri yeni etkinliklerle ilişkilerini hep sıcak ve akıcı tutar.

  ANNE: OĞLAK

  Terazi bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, ortak yol bulunması için çaba gerektiren bir aile ilişkisinden bahsedebiliriz. Anne-çocuğun ortak ilgi alanı hemen hemen yok gibi olduğundan birlikte iyi vakit geçirebilmek için zamana ve anlayışa ihtiyaç vardır.

  Terazi, dışa dönüktür ve iletişim kurmaktan hoşlanır. Oğlak ise daha hesaplı ve gelenekçi bir yapıya sahiptir. Ama ikisi de sükûneti sever ve aile ilişkilerine önem verir. Hedeflerine ulaşmak için çok farklı yöntemler kullansalar bile, birbirlerine engel olmadıkları sürece, zamanla ve sabırla iyi bir iletişim oluşturabilirler.

  ANNE: KOVA

  Terazi bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, her iki tarafın da farkındalığının ve gücünün arttığı bir aile iletişimi çıkar ortaya. Durağan olmaktan çok uzak bir anne-çocuk ilişkisidir. Zira her ikisi de dış dünyayı keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi sever.

  Sanattan ve güzellikten çok hoşlanan bu ikili, kendilerini sınırlayan şeyleri de sevmez. Birbirlerinin kişisel sınırlarını da gözlemlemekten keyif alırlar. Birlikte sosyal ortamlarda çok aktif rol oynayabilirler.

  ANNE: BALIK

  Terazi bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, gayet uyumlu ve huzurlu bir aile yapısı sergilerler. Birbirlerine çok yakındırlar ve çok iyi vakit geçirebilirler. Anne-çocuktan çok iki arkadaş gibi anlaşırlar.

  Balık kendi hayal dünyasında yaşadığı için Terazi sayesinde zaman zaman gerçek dünyaya dönmeyi öğrenebilir ve sosyal iletişimini kuvvetlendirebilir. Terazi de Balık’ın yardımseverliğinden, desteğinden mutlu olur. Her iki burç da oldukça kararsız olduğundan çok çeşitli girişimlerde yer almaları mümkündür.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN