Perşembe, Aralık 2, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile yay bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Yay bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, ortaya sevgi dolu ve uyumlu bir aile çıkar. Her ikisi de birbirinin varlığından büyük zevk alır. Arkadaş gibi olurlar. İki burç da kaşif ruhlu ve öncüdür. Birbirlerini çok iyi anlar ve hayata karşı iyimser yaklaşıma sahiptir ikisi de.

  Birlikte heyecan verici işlere yönelirler. İlginç sporlar, kampçılık veya açık hava faaliyetlerini seven maceracı kişiliklerdir. Hayat hakkındaki bilgilerini entelektüel faaliyetlerden çok bu tür deneyimlerle edinirler. Bu anne-çocuk ilişkisi birçok ailenin kıskanacağı türde bir uyum içerir.

  ANNE: BOĞA
  Yay bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, birbirini tanımaları biraz zaman alabilir. İki taraf da birbirinin farklı kişiliklerinden çok şey öğrenebilir. Yay, yenilik ve çeşitlilik peşindeyken, Boğa, güven ve sükûnet arar.

  Yay çocuk, sürekli hareket halinde olup, yeni deneyimler peşinde koştururken. Boğa anne onun bu kadar çok dışa dönük olmasını yadırgayabilir. Boğa her ne kadar geleneksel bir aile özlemi çekse de, zamanla çocuğunun getirdiği yeni soluktan memnun olmayı öğrenebilir.

  ANNE: İKİZLER

  Yay bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, oldukça uyumlu bir aile ilişkisinden söz edebiliriz. Her ne kadar farklılıkları olsa da doğması muhtemel tüm sorunları çözme potansiyeline sahip bir anne-çocuk ikilisi var karşımızda.

  Yay, kâşif ruhludur ve öncüdür, hep yenilik peşindedir. İkizler’in getirdiği yeni fikirler ve öneriler, Yay için çok caziptir ve hemen getirilen fikrin deneyimlenmesi için girişimde bulunur. İkizler ise harekete geçmeden önce bu fikri sindirmek için zaman ister. Zaman zaman fikir ayrılıkları yaşasalar bile bu tartışmalar kısa sürer. Zira Yay kolay unutur ve affeder, İkizler ise yeni bir tartışma konusu aramakla meşguldür zaten.

  ANNE: YENGEÇ

  Yay bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, iletişimin kurulması zaman alabilir. Anne-çocuk birçok bakımdan farklı ilgi alanlarına ve farklı hayat görüşlerine sahiptir. Bu nedenle birbirlerini anlamak için çaba göstermeleri gerekmektedir.

  Yay gerilimden ve adrenalin yükseltici aktivitelerden hoşlanırken evinde mutlu ve sakin oturmayı seven Yengeç’in de aynı aktivitelere katılmasını bekler. Çocuk evde oturmaktan hoşlanmaz ve hep dışarıya çıkıp dünyayı görmek ister. Oysa Yengeç, çocuğunun ailenin yanında kalmasını tercih eder. Bununla birlikte, Yay, annesinin bu duygusal zenginliğine hayranlık duyar.

  ANNE: ASLAN

  Yay bir çocuk, Aslan bir anneye sahipse, dinamizm, yaratıcılık ve hareket üzerine kurulu bir aile yapısıyla karşılaşırız. Her iki burç da hayatı tüm yönleriyle denemekten, dışarıya çıkmaktan yeni tatlar yakalamaktan zevk alır.

  Yay çocuk, Aslan annesinin kendisine sunduğu aktivite dolu hayattan ve yeni şeyler deneyimlemekten büyük zevk alır. Aslan anne ailesini enerjisi ve oyuncu karakteriyle genç tutar. Çocuğuyla çok iyi anlaşır. Birbirlerine karşı içten bir saygı ve hayranlık duyarlar.

  ANNE: BAŞAK

  Yay bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, farklı karakterde olsalar bile rahat bir aile iletişimi meydana getirirler. Yay keşfetmeyi ve yeni şeyler deneyimlemeyi sever. Başaksa Yay’ın kendisine getirdiği bu yenilikleri detaylı olarak incelemeyi tercih eder.

  Anne-çocuk birlikte çok şey öğrenebilir. Konuşacak birçok şey bulabilirler. Başak detaylarla daha çok ilgilenirken, Yay genel olana odaklıdır. Hayata olan bu farklı yaklaşımlarına alışmaları zaman alabilir. Ama sonunda Başak’ın pratik yaklaşımı, Yay’ın yenilikçi yaklaşımıyla uyum sağlayabilir.

  ANNE: TERAZİ

  Yay bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, ilişkileri son derece uyumlu ve yaratıcı olur. Anne-Çocuk birbirlerini çok iyi anlar ve hayata yaklaşımları son derece iyimserdir. Her ne kadar Terazi’nin sükunetine karşılık Yay hareketlilik ve heyecan arayışında olsa da, Terazi iletişim becerisiyle Yay çocuğunun maceralarını dinlemekten zevk alır.

  Yay, gezgin ve kaşif ruhludur. Bilgelik ve derinlik peşindedir. Terazi de bunların anlatılmasından ve bunları aile içi olaylara bağlamaktan zevk alır. Anne- çocuk birlikte deneyimledikleri yeni etkinliklerle ilişkilerini hep sıcak ve akıcı tutar.

  ANNE: AKREP

  Yay bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, karşılıklı saygının ve kişisel sınırların korunması gereken bir aile ilişkisi meydana çıkar. İki taraf birbirlerinin özel hayatlarına ve ilgi alanlarına saygı duymayı başarabilirse, iki yakın arkadaş gibi olur anne-çocuk.

  Yay, çeşitlilikten yenilikten ve iyimserlikten yanadır. Akrep de aile ilişkilerini kuvvetlendiren bu deneyimlerden keyif alır. Yay çocuk, anneye duygusal ağırlığından kurtulmayı ve biraz eğlenmeyi öğretebilir. Yay, Akrep’in çok inatçı ve saplantılı olduğunu düşünebilir, Akrep ise, Yay’ı çok özensiz bulabilir. Anne-çocuk bu gerilimi yeni şeyler deneyerek, gezerek dağıtabilirler.

  ANNE: YAY

  Yay bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, gezgin ruhlu bir aile oluştururlar. Birbirlerine çok benzedikleri için, anne-çocuk gayet iyi geçinir. Benzer heyecanları ve zevkleri paylaşırlar. Yeni yerler görmek, yeni bilgiler edinmek peşindedir ikisi de.

  Aile iletişimleri de araştırmacı ruhları doğrultusunda gelişir. Öğrendikleri, gördükleri, deneyimledikleri şeyleri birbirine anlatarak uzun saatler boyunca sohbet edebilirler. Birbirlerine çok benzediklerinden, arkadaş gibi geçinir ve ne hissettiklerini ya da düşündüklerini karşılıklı olarak sezebilir, anlayabilirler.

  ANNE: OĞLAK

  Yay bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, çok az ortak noktaları olduğu düşünülebilir. Karakterleri o kadar zıttır ki, anne-çocuk konuşacak konu bulmakta zorlanabilir. Bu aile iletişiminin gelişmesi için zaman ve karşılıklı anlayış gerekmektedir.

  Yay her zaman yenilik peşinde koşan, dış dünyayı seven, sabırsız, gezgin ruhluyken, Oğlak, detaycı, sessiz, sabırlı ve önündeki işe bakan, gelenekçi yapıdadır. Anne-çocuğun birbirini anlamaya ve sabırlı olmaya ihtiyaçları vardır.

  ANNE: KOVA

  Yay bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, oldukça enerjik bir aile ilişkisinden bahsedebiliriz. Anne-çocuk dışa dönük, yeni deneyimlerden heyecan duyan bir ikilidir. Oldukça yaratıcı ve orijinal bir aile olurlar. Düşmekten korkmadan uçabilirler.

  Arkadaşlığa yakın bir anne-çocuk iletişimi söz konusu olur. Zodyak kuşağında birbirinden uzak konumlanmış burçların uyumuna sahiptirler. Çok rahat anlaşabilir. Birlikte uzun zaman geçirmekten keyif alırlar. Mizah anlayışları ve olaylara yaklaşımları benzerlik gösterir.

  ANNE: BALIK

  Yay bir çocuk Balık bir anneye sahipse, uyumları geniş hayal dünyalarında bulmaları olasıdır. İkisi de çok zengin bir zihinsel dünyaya sahiptir ve birlikte birçok konuda konuşabilir, hayal kurabilirler. Kendi yarattıkları hikâyeleri anlatabilirler.

  Balık, Yay’ın gezgin ruhuna, diğer burçlara oranla daha anlayışlı yaklaşır. Yay yeni şeyler deneyimlemek, keşfetmek ister, gözü hep uzaklardadır. Bu bakımdan Balık’ın hayalci yanıyla örtüşür. Balık’a hayal dünyasını geliştirebileceği birçok yeni fikir getirebilir. Yay da kendi gezintilerinin ardından Balık’ın yanında kendini aile ortamının güveninde hisseder.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN