Cumartesi, Eylül 25, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Anne ile yengeç bebeği arasındaki uyum

  Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor…
  Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi!

  ANNE: KOÇ

  Yengeç bir çocuk, Koç bir anneye sahipse, ortaya zıtlıklar üzerine kurulu bir ilişki çıkacaktır. Koç aceleci ve atılganken, Yengeç duygusal ve sakindir. Koç burcundaki annenin duygusal patlamaları Yengeç çocuğu boğabilir veya Koç annenin beklentileri sakin ve hassas yaradılışlı çocuğa fazla gelebilir.

  Yengeç inişleri çıkışları olmayan bir hayat sürerken, annenin saplantılarını ve hareketliliğini eğlenceli bulabilir. Koç anne ise çocuğunun hassasiyetini ve duygusal derinliğini çekici bulabilir. Ancak, zaman zaman Yengecin alınganlığından veya Koç’un agresifliğinden dolayı problemler çıkabilir. İki taraf da birbirinin ihtiyaçlarına kulak vermeli ve farklı yönlerden gelen karakterlere sahip olduklarını anlamaya çalışmalıdır.

  ANNE: BOĞA

  Yengeç bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse birbirinden uzak konumlanmış burç kombinasyonlarında genel olarak görülebileceği gibi, uyumlu bir ikili olurlar. Her iki burcunda birbiri için anlayışlı olması söz konusu, zira ikisi de güven ve şefkat arayışı içindedir. Bununla birlikte Boğa’nın beklentileri daha dünyevi düzlemdeyken, Yengeç daha duygusal beklentiler içindedir annesinden.

  Ev hayatının lükslerinden iki taraf da hoşlandığı için, evcil ve mutlu bir aile olurlar. Güçlü bir aile, güvenli bir yuva, iyi yemekler, güzel eşyalar ilgilerini çeker. Birçok ailenin imreneceği kadar güçlü bağlarla birbirine bağlı olurlar.

  ANNE: İKİZLER

  Yengeç bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, uyumu kurmak çaba gerektirebilir. Zira anne, çocuğunun kendisiyle çok az ortak noktası olmasını garipseyebilir. Yengeç çocuk, hassas ve duygusalken, annesi mantıkçı ve başına buyruktur.

  Bu ikili birbirlerinin sınırlarını ve sabırlarını test eder devamlı. Yengeç’in hassasiyetini ve duygusal yaklaşımını anlaması zaman alır İkizler için. Yengeç de kendini İkizler’in bu akla ve mantığa dayalı, özgürlüğüne düşkün karakterini anlamaya zaman ayırması gerekmektedir.

  ANNE: YENGEÇ

  Yengeç bir çocuk, Yengeç bir anneye sahipse, ortaya duygusal anlamda birbirine kenetlenmiş bir aile yapısı çıkar. Yengeç’in yeri evdir ve dışarıdaki insanların görüşleri onun için önemli değildir. Onlar için evin içinde olan biten her şeyden daha önemlidir.

  Bu yuvayı her türlü dış tehlikeden korumaya odaklıdırlar. Yengeç annenin tüm enerjisi de eve odaklı olduğundan, çocuğuna aradığı sevgi dolu ve güvenli yuvayı sunabilir. Herkes bu anne-çocuğu ayrılmaz olarak betimlese de, aslında birbirlerinin zayıf yönlerini de çok iyi bilirler.

  ANNE: ASLAN

  Yengeç bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, birbirlerinin temel duygusal ihtiyaçlarını çok rahat tamamlayabilen bir aile yapısı oluştururlar. Her ikisi de rahat ve güvenli bir hayat sever ama aynı zamanda büyük işler başarmak isterler.

  Her ikisi de destek ve ilgi bekler ama farklı şekillerde. Aslan iltifattan ve beğeni toplamaktan, gösterişten hoşlanırken, Yengeç çocuk daha arka planda olmayı sever ve daha hassastır. Aslan daha canlı bir hayat temposu takip ederken, Yengeç huzurlu bir ailede olmakla yetinebilir. Bununla birlikte ikisi de yakın bir aile ortamından memnuniyet duyar.

  ANNE: BAŞAK

  Yengeç bir çocuk, Başak bir anneye sahipse, sağlam bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Zamanla bu ailevi bağlar daha da güçlenir. Birçok aile, Yengeç-Başak ikilisinin oluşturduğu aileyi kendilerine model alabilir.

  Başak anne, çocuğunun sessiz kuvvetine hayranlık duyarken, Yengeç çocuk da annesinin her türlü duruma uyum sağlayabilmesinden memnundur. Her ikisi de amaca odaklanabilir ve birçok zorluğun üstesinden disiplinli biçimde gelebilirler.

  ANNE: TERAZİ

  Yengeç bir çocuk, Terazi bir anneye sahipse, hiç kimsenin üzülmeyeceği herkesin aradığını bulduğu bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Her iki burç da güvenli bir yuvayı sever ve sakin bir hayattan hoşlanır. Anne-çocuk çok yakın iki arkadaş olur.

  Güzellik ve değerli eşyalar bu anne-çocuğun yaşadığı evde sıkça görülebilir. Çocuk çeşitli koleksiyonlar yapmaktan hoşlanabilir, anne de onu çeşitli kültürel etkinliklere götürebilir, müzeleri gezebilirler. Aynı amacı gerçekleştirmek için çok uyumlu çalışabilirler.

  ANNE: AKREP

  Yengeç bir çocuk, Akrep bir anneye sahipse, anne-çocuktan ziyade sanki iki kardeşin oluşturduğu bir aile yapısı karşımızdaymış gibi düşünebiliriz. Hem düşünce tarzı olarak hem de fiziksel bakımdan anne-çocuk birbirine çok benzer.

  Duygusal açıdan derinliğe sahip bu iki burç oldukça yakındır birbirine ve birlikte vakit geçirmekten çok büyük zevk alırlar. Bununla birlikte ikisi de çok hassas olduğundan, eğer iki taraftan biri dikkat etmezse kırıcı tartışmalara ve üzüntüye yol açılabilir. Ama iki taraf da birbirinin zayıf noktalarını tamamlar niteliktedir.

  ANNE: YAY

  Yengeç bir çocuk, Yay bir anneye sahipse, iletişimin kurulması zaman alabilir. Anne-çocuk birçok bakımdan farklı ilgi alanlarına ve farklı hayat görüşlerine sahiptir. Bu nedenle birbirlerini anlamak için çaba göstermeleri gerekmektedir.

  Yay gerilimden ve adrenalin yükseltici aktivitelerden hoşlanırken evinde mutlu ve sakin oturmayı seven Yengeç’in de aynı aktivitelere katılmasını bekler. Anne çocuğunun evde oturmasından hoşlanmaz ve hep dışarıya çıkıp dünyayı görmesini ister. Oysa Yengeç ailenin yanında kalmayı tercih eder. Bununla birlikte, Yay, çocuğunun bu duygusal zenginliğine hayranlık duyar.

  ANNE: OĞLAK

  Yengeç bir çocuk, Oğlak bir anneye sahipse, azim ve istikrar üzerine kurulu bir aile ilişkisinden bahsedilebilir. Oğlak, rasyonel ve gerçekçidir. Yengeç ise duygusal ve hassas. İki burç birbirini çok iyi tamamlar.

  Bu dayanıklı ve geleneksel aile yapısı dünyevi ve manevi rahatlık temeline dayanır. Her iki burç da sakin ve konservatif yaradılışlıdır. Anne ve çocuğun birbirinden yüksek beklentileri vardır. Yengeç, Oğlak’ın aileye ve yapmakta olduğu işe kendilerini tam vermelerinden memnun olur, Oğlak ise Yengeç’in duygusal yapısından ve hassasiyetinden etkilenir. Çok başarılı ve sağlam bir aile modeli oluştururlar.

  ANNE: KOVA

  Yengeç bir çocuk, Kova bir anneye sahipse, tam anlamıyla zıt karakterli iki insanın oluşturduğu bir aile yapısından bahsedilebilir. Bu da iletişimin sağlıklı kurulmasının zaman gerektirdiğini göstermektedir.

  Geleneksel aile yuvasından hoşlanan Yengeç, Kova’nın her türlü durumda gösterdiği sıradışı tavırlara alışmakta zorluk çekebilir ve olumsuz durumları topluluk içinde tartışmaktan ziyade evde yalnızken konuşmayı tercih eder. Kova her türlü sosyal ortamda bulunmayı, arkadaşlarıyla birlikte olmayı severken, Yengeç evde sakin bir gün geçirmeyi tercih eder. Bu iki farklı karakterin birbirini anlaması ve zorlamalardan kaçınmaları gerekmektedir.

  ANNE: BALIK

  Yengeç bir çocuk, Balık bir anneye sahipse, duygusal yapılarının derinliğinden dolayı çok rahat uyum sağlayabilen bir anne-çocuk ilişkisi geliştirirler. Balık anne, Yengeç çocuğun sahip olduğu manevi zenginliği, yaratıcılığa dönüştürmeyi öğretebilir.

  Birlikte oldukça sempatik ve anlayışlı bir ikili olurlar. Her ikisi de oldukça hassas olduğundan birbirlerini incitmekten de kaçınırlar. Bu sadece birbirlerine karşı değil karşılaştıkları herkese gösterecekleri tavırdır. Her ikisinin de huzur arayışında olmaları rahat bir yuva ortamı oluşturur.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN