Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Argan yağının bilinmeyen faydaları

  Argan yağının cilde ve vücudumuza faydaları.

  464376885027[1]Argan yağının cilt için faydaları

  1- Kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar.
  2- Sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.
  3- Cildinizin yumuşamasına yardımcı olur.
  4-Güneş(UHV zararlı ışınları), sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır.
  5- Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir.
  6- Göz altı kırışıklıklarında etkilidir.
  7- Hamilelik çatlaklarının önenmesinde faydalıdır.
  8- Hem kuru hem de yağlı ciltler için kullanıma uygundur.

  Argan yağının saç için faydaları

  1- Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar.
  2- Saç kırıklarının oluşmasını önler.
  3- Saçları besler.

  Argan Yağının Tırnak İçin Faydaları

  1- Kırılgan tırnak yapısını güçlendirir.

  Argan yağı nasıl kullanılır?

  Yüz İçin Kullanımı :
  Argan yağının daha fazla etki göstermesi için yüzünüze sürmeden önce temizlemeniz şarttır. Temizlemiş olduğunuz yüzünüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Argan Yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Argan Yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan Yağını yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.

  Saç İçin Kullanımı:
  Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan Yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin.Daha sonra saçınızı yıkayın.

  Tırnaklar İçin Kullanımı :
  Limonu sıkın ve çıkan suyuna eşit miktarda olacak kadar Argan Yağı koyarak bir karışım elde edin. bu karışımın içinde 15 dakika boyunca parmak uçlarınızı bekletin. Tırnaklarınızın sağlıklı bir biçimde kalması için haftada 1 kere bu karışımı 15 dakika boyunca uygulamanız yeterli olacaktır.

  Vücut için Kullanımı:
  Argan Yağı masaj içinde son derece uygun bir üründür. Tercihen Duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması et etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN