Pazar, Haziran 16, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Ayrılık acısına iyi gelen 10 ‘acı’ öneri

  Ayrılık sonrası yasak 10’lu

  Hayatınız boyunca sizi mutlu edecek güzel bir ilişki yaşamanız için sık sık tavsiyelerde bulunuyoruz. Peki ya kötü biten peri masalları?

  Bu dönemin hayatınız için ne kadar sarsıcı olabileceğini biliyoruz. Bu yüzden bu kez yapılmaması gerekenlerden bahsedeceğiz. Şimdi kağıt mendilleri bir yana bırakıyoruz.

  The First Husband adlı kitabın ünlü yazarı Annie Adams anlatıyor.

  Size karşı yumuşak olan arkadaşlarınızla görüşmeyin

  Bu size çok acımasız gelmesin. Böyle zayıf bir anınızda “Bu kadar üzülme, belki barışırsınız” ya da “Çok kötüysen istersen ara” gibi tetikleyici şeyler söyleyen birinin etrafınızda olması çok tehlikeli olabilir.

  Bu dönemde daha sert ve dobra arkadaşlarınızla görüşün. Gerçekler acıtacak, fakat iyi gelecek.

  Eski sevgilinizi aramayın

  Bu da bizi ilk maddeye geri gönderiyor. Onun sesini duymak, ne kadar özlediğinizi anlatmak onu sizden soğutmaktan başka bir işe yaramaz. Arkadaşa dönüşebilirsiniz, ama bu şekilde değil. Bir süre sessiz kalmanız ve iletişimi koparmanız gerekiyor. Çaresiz bir kadın asla çekici değildir.

  Herhangi bir eski sevgilinizi de aramayın

  Boşluk dönemini değerlendirmek için eski sevgilileri çare gibi görebilirsiniz. Ama bir hatırlatma yapalım: Onlardan da ayrıldınız ve üzüldünüz, değil mi? Ortada bilinen bir gerçek varsa deneme yanılma yöntemine gerek yoktur.

  Geceleri uyanık kalmayın

  Geceleri salgıladığımız hormonlar bizi depresif olmaya daha meyilli hale getirir. Uzun süre ayakta kalmak onu arayıp sormak için sebep yaratır. Kendinize bu işkenceyi çektirmeyin.

  Duygusal şarkılar dinlemeyin

  şu anda romantik olmaya pek ihtiyacınız yok. Her şarkıda onunla ilgili bir şeyler bulacaksınız. Bu yüzden bir süre sadece dans etmek ve eğlenmek için müzik dinleyecekseniz. Eğer Sezen Aksu ya da Damien Rice seviyorsanız bir süre beklemeniz gerekebilir.

  Çözümü dondurma kutusunun diplerinde aramayın

  Dondurma, çikolata size kendinizi kısa süreliğine daha iyi hissettirebilir. Fakat kutu kutu tatlı yemek sadece kilo almanıza, dolayısıyla kendinize daha fazla sinirlenmenize sebep olur. Bu dönemde en çok özgüvene ihtiyacınız var. Bu yüzden güzelliğinizi bozacak şeyler yapmayın.

  Onun Facebook sayfasında gezinmeyin

  Hayır, paylaştığı o fotoğrafla size bir şey anlatmak istemiyor, o video da hiçbir anlama gelmiyor. Profil sayfasında sizi mutlu edecek hiçbir şey yok. Hemen kapayın, hatta silin. Silecek kadar sorunlu şekilde ayrılmadıysanız anasayfanızdan onunla ilgili paylaşımları çıkarın. Kendinizi rehabilite edin.

  Facebook üzerinden mesaj vermeye de çalışmayın

  Siz de sakın aklınızdan geçenleri denemeyin. Duygusal kişisel iletilerin onu size geri getireceğine inanıyor musunuz? Etrafınızdakileri üzmekten, daha da kötüsü kendinize güldürmekten başka elinize bir şey geçmez. Facebook’u eğlenmek, arkadaşlarınızla sohbet etmek, yeni fotoğraflar yüklemek için kullanın.

  Bu halinizin sonsuza kadar süreceği inancına kapılmayın

  Çektiğiniz acının yoğunluğu bunun sonsuza kadar süreceği izlenimini verebilir, herkes böyle düşünür. Ama bir gün aniden geçecek. Hiçbir aşk acısı sonsuza kadar sürmez. Unutmayın, dışarıda sizi bekleyen gerçek aşkınıza artık daha yakınsınız.

  Önünüze ilk çıkanla beraber olmayın

  Eninde sonunda başkalarıyla tanışmalısınız, fakat henüz değil. Bu dönemde alacağınız her karar yanlıştır. Tanıştığınız insan dünyanın en iyi insanı olabilir. Bu dönemde sizin psikolojiniz iyi olmadığından onu da gereksiz yere hırpalamış olursunuz. Aceleye gerek yok, biriyle tanıştığınızda zamanlaması kusursuz olmalı.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN