Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Bacaklarınızı Güzelleştiren Egzersizler!

  Daha zarif ve seksi bacakların sırrı, doğru yapılan egzersizden geçer…

  Bisiklet, yüzme, koşma ve yürüme, bacaklarınızın zamanlar şekle girmesine yardımcı olan egzersizler. Bunların dışında, bacaklarınızın belli bölgeleri için uygulayabileceğiniz çeşitli egzersiz hareketleri de var. Gerçi bacaklar, vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi bölgesel yağ yakımına çok da elverişli değil fakat yine de gereken özeni göstererek ve disiplinli bir şekilde çalışarak görünümlerini değiştirebilirsiniz.

  Bacaklarınızın daha uzun, zarif, biçimli ve seksi gözükmesini sağlayacak egzersiz hareketlerini sizler için derledik…

  Calf Raises Hareketi!

  Alt bacaklarınızın arka kısımlarının güzelliğini ortaya çıkarmak için ille de topuklu giymek zorunda değilsiniz. Egzersiz programınıza calf raises hareketini ( baldırları çalıştırır ) rahatlıkla dahil edebilirsiniz. İster ağırlıkla ister ağırlıksız olarak, zorlanmadan yapabileceğiniz, pratik bir bacak geliştirme hareketidir. Vücudunuzda denge kurarak kendinizi ayak parmaklarınızın ucunda yukarı kaldırın ve o pozisyonda 10 saniye kadar bekleyin. Baldırlarınızda hafif bir yanma hissedebilirsiniz. Başlangıç pozisyonuna tekrar gelin ve aynı hareketi toplamda 10 kez tekrarlayın. Günde 3 defa gerçekleştirebilirsiniz. Egzersiz için zaman bulamayanlar ise, gün içerisinde otobüs beklerken, bulaşık yıkarken ya da iş yerinde yemek kuyruğundayken de deneyebilirler. Bacağınızın bu bölgesinin biraz daha kaslı olmasını istiyorsanız, aynı hareketi ilerleyen haftalarda ikişer kilogramlık hafif dambıllar kullanarak da yapabilirsiniz.

  Lunges Hareketi!

  Bacaklarınızı güzelleştirmek için başvurabileceğiniz bir başka hareket de lunges, yani bacak açma hareketi. Popo kaslarınızı ve özellikle bacaklarınızın arka baldır bölgesini çalıştırmanızı sağlayan lunges için bir bacağınızı 90 derecelik açı oluşturacak şekilde ileri doğru atın. Mümkün olduğunca ileriye, öne doğru attığınız bacağınızın üst bölgesi yere paralel olmalı. Gövde ve başınızın dik pozisyonunu bozmayın. Diğer bacağınızın parmak uçları yerdedir ve dizleriniz yere yakınlaşmış konumdadır. İleriye adım atarken nefes alın, geri gelirken nefes vermeye çalışın. Bacak kaslarınızı kullanarak, ileri attığınız bacağınızı geri getirin. ve aynı hareketi diğer bacağınız için de toplamda 10’ar kez tekrarlayın. Aynı gün içerisinde toplamda 2-3 kez yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar bir günde en fazla üç set yapmaya özen göstermeli.

  Squat Hareketi!

  Squat hareketi, aynı zamanda çömelme hareketi olarak da adlandırılabilir. çok daha seksi bacaklara sahip olmak istiyorsanız, bu zorlu hareketten kaçmamalısınız. Oldukça fazla efor isteyen squat hareketi sayesinde bacaklarınızın üst kısmını çalıştıracak, forma gireceksiniz. Başlangıçta dambıl kullanmayabilirsiniz ya da en düşük ağırlıktaki dambıllar ile başlayabilirsiniz. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve elinizdeki dambılları her iki omzunuzun üzerinde tutun. Dizlerinizi bükün ve pozisyonunuzu alın, yani sırtınızı mümkün olduğu kadar dik tutmaya çalışırken kalçalarınızı da hafif dışarı doğru çıkarın. Eğilin ve kalkın. Squat hareketi 8-16 kez, toplamda 2 ya da 3 set şeklinde yapılabilir. Başlangıç için 8 kez 2 set şeklinde yapmanızı öneririz.

  Step-up Hareketi!

  Bu hareket ile bacak kaslarınızı çalıştırarak özellikle de basen bölgenizdeki yağlanmaya dur diyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, boyunuza göre seçeceğiniz bir tabure veya belki de bir step tahtası. Vücudunuz dik pozisyondayken yukarı yönde adımınızı atın ve bacağınızdan destek olarak vücudunuzu da yukarı taşıyın. Aynı hareketin tersiyle başlangıç pozisyonuna geri gelin. Tabure ya da step tahtası üzerindeyken de vücudunuzu gergin tutmayı ihmal etmeyin. Her iki elinize dambıl alarak hareketi zorlaştırabilir, kaslarınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Hareketi, her bir bacak için 10 tekrar ve toplamda 3 set şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN