Pazartesi, Kasım 29, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Bu bahar senin ihtiyacın ne?

  Herkes ihtiyacı olanı ister. İhtiyacımız estetik bir ürünse neden olmasın? Bahar ayları geldi. Yaz mevsimi de kapıda. Yüz ve vücudumuzda istenmeyen görüntülerimiz olabilir. Bunun için ilk akla gelen estetik operasyonlar olsa da ameliyat olmaya çekinen birçok kişi de var.

  Peki estetik operasyonlar kadar aynı etkiyi gösteren bir ürün var mı? Uzm. Dr. A. Demet Aşkın tüm sorularımıza yanıt bulacak PB Enzimatik Serum Ha 1.5 ürünü hakkında birbirinden faydalı açıklamalarda bulundu.

  Yeni ve benzeri olmayan estetik ürünler sınıfında yer alıyor. %100 İspanyol teknolojisi ile Proteus Biotech laboratuvarlarında uzun çalışmalar sonucunda üretildi. En kaliteli ISO 13485 belgesini alıp yüksek güvenlik standartlarına dayanıyor.

  Yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asidin 3 enzimle uyumlu beraberliğine dayanan bir ürün. Yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asitle yapılan ciddi çalışmalar bu ürünün keşfine ilham oldu.

  DOKU HASARINI DÜZELTİYOR

  Bozuk fibroz yapıların oluşumuna neden olan fibrotik markırları baskılayarak ve antienflamatuar etkisiyle doku hasarının düzelmesini, düzgün yara iyileşmesini sağlar.

  Ürünün diğer bölümünü enzimler oluşturuyor. Enzimler vücudumuzdaki tüm biyokimyasal süreçleri başlatan proteinlerdir. Son derece seçici olup, sadece kendi substratlarını etkilerler. Ürün, kollagenaz, lipaz, liyaz enzimlerini içerir ve bunlar fibrotik süreçlerle mücadele etmek için sinerjik etki ile çalışırlar.

  İKİ SAAT İÇİNDE KULLANILMALI

  Bu rekombinant enzimlermikroorganizmalar vasıtasıyla biyoteknoloji imalatına dayanıp daha etkili ve hipoallerjendir. 1-30 derecede saklanır. Ürün hazırlanırken hyolüronik asit ,toz enzimle karıştırılarak aktif hale getirilir ve 2 saat içinde kullanılmalı.

  Ürünün 3 formu vardır. Her üçünde de kollagenaz, lipaz ve liyaz bulunur ancak yoğunlukları farklıdır. Hıgh formunda kollagenaz enzimi, medium formunda lipaz enzimi, low formunda ise liyaz enzimi daha yoğundur.

  HIGH FORMUNDA TERCİH EDİLEN DURUMLAR

  Her türlü yara izi, Skar dokusu, yanık dokusu, selülit, çatlak gibi dirençli fibröz dokularda özellikle tercih edilir.

  Medium formunu fibroze bağlı yağ birikimi olan dokularda tercih etmeli. Vücutta gıdı, karın, kol çevresi, bacak, alt yüz vs küçük yağ birikimlerini eritmek ve cildi yenilemek için kullanılır.

  Low formunu ise ödem içeren fibrotik süreçlerde sıvı toplanmasını azaltmak ve cildi yenilemek sıkılaştırmak, göz torbalarını azaltmak için kullanabiliriz.

  HANGİ YAŞ GRUBUNA UYGULANIYOR?

  Ürün hazırlandıktan sonra uygulanacak bölge işaretlenip amaca uygun kanül veya iğne kullanılarak dokuya enjekte edilir. Nadir lokal allerji dışında yan etki bildirilmemiştir. 18 yaş üzeri uygulanır. Bir seferde maksimum 3 ürün uygulanır.


  Dünyada, yüksek molekül ağırlıklı HA’in enzimle beraber dokuya uygulanabilen tek tedavi formudur ve estetik alandaki tedavi uygulamalarına yeni bir alternatif, bakış açısı getirmiştir.

  Uzm. Dr. A. Demet Aşkın

  www.pbserumturkiye.com
  Facebook: @pbserumturkiye
  Instagram: @pbserumturkiye
  Youtube: Nurederm TV

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN