Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Bahçeniz hemen renklensin istiyorsanız!

  Bahar geldi, havalar ısındı… Kısacası artık bahçenizin keyfine varacağınız zamanlar başladı. Peki, bahçenizi bir an evvel nasıl renklendireceksiniz?

  Sonunda kış bitti. Hala arada yağmurla ya da soğukla karşılaşıyor olsak da artık yavaş yavaş havalar ısınıyor. Kavurucu yaz sıcakları başlamadan baharın ılık havasında bahçenizin ya da balkonunuzun keyfini çıkarmak istiyorsanız aslında çok da zamanınız kalmadı. Biz de womenist.net olarak en kısa zamanda bahçenize hayat verip ve renk katacak bitkileri seçtik!
  Sarı zambak

  Sarı zambak
  Sarı zambaklar bahçenizi renklendirmek için son derece iyi bir tercih. Çünkü diğer bitkilerle karşılaştırıldığında hem daha hızlı büyüyorlar hem de sarı zambakların çiçekleri daha uzun ömürlü oluyor. Ayrıca çiçekleri döküldüğü zaman bile, uzun yeşil yapraklarıyla bahçenizi güzelleştirmeye devam ediyorlar.

  Güneş şapkası

  Güneş şapkası
  Bütün çiçekleriniz solduğunda tomurcuk veren bu bitki, çok kısa sürede büyüyor. İlk başlarda sadece yeşil görüntüsüyle bahçenize hoş bir hava katacak olan güneş şapkası, yazın sonlarından itibaren bahçenizi büyüleyici bir çiçek bahçesine çeviriyor. Bu bitkinin en iyi özelliklerinden bir diğeri de hemen hemen her türlü toprakta yetişebiliyor olması.

  Kuzukulağı

  Kuzukulağı
  Gri yeşil rengiyle bahçenize hoş bir fon oluşturacak olan kuzu kulağı, uzun ömürlü olması sebebiyle de tercih ediliyor. Eğer bu bitkiyi tercih ederseniz hem ne kadar hızlı büyüdüğüne hem de etrafı sarışına inanamayacaksınız. Ayrıca kuzu kulağı her yıl mevsimi geldiğinde kendini yenileme özelliğine de sahip.

  Nane

  Nane
  Ilık bahar rüzgarlarında bahçenizden hoş bir koku gelmesini sağlayacak olan nane konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta zapt etmesi zor bir bitkidir. Yaprakları tohum görevi gören nane, bir anda bahçenizi sarabilir. Ancak salatanızda, yemeklerinizde ya da suyunuzda, kendi yetiştirdiğiniz taze naneleri kullanmak da oldukça keyifli olacaktır.

  Sedum

  Sedum
  Dam koruğu olarak bilinen sedum, oldukça dayanıklı bir bitki. Güneş şapkası gibi yaz sonu çiçek açan bu bitki, o zamana kadar, farklı yapısıyla bahçenize bambaşka bir hava katacaktır. Eğer bitkinizin çabucak çürümesini istemiyorsanız, fazla sulanmaya gelmediğini aklınızdan çıkarmayın!

  Civanperçemi

  Civanperçemi
  Birçok farklı rengi ve boyu olan civanperçemi, fazla sulak olmayan hemen hemen her yerde büyüyebilir. Genellikle yol kenarlarında görmeye alışık olduğumuz bu bitki, fazla suya ve toprağa ihtiyaç duymadığı gibi, kendi kendine etrafa yayılma özelliğine de sahip. Dolayısı ile kısa zamanda bahçeniz renklensin istiyorsanız, civanperçemi sizin için iyi bir tercih olabilir.

  Kadife çiçeği

  Kadife çiçeği
  Kadife çiçeği kendi içinde oldukça çeşitli bir bitkidir. Farklı boylarda, renklerde ya da çiçek yapılarında bu bitkiye rastlamanız mümkün. Mevsimi oldukça uzun olan kadife çiçeklerinin kendi kendilerini tohumlama özellikleri olsa da, eğer gelecek sene yine bahçenizde onları görmek istiyorsanız, tekrar dikmeniz gerekebilir.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN