Perşembe, Aralık 2, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Banyoda kullanılan bitki çeşitleri nelerdir florasını seçerken dikkat!

  Banyoda kullanılan bitki çeşitleri nelerdir? Banyoyu yeşille süsleyebileceğiniz ve diğer özelliklere uygun olan bu bitkileri banyonuz için düşünebilirsiniz!

  Her evde olduğu gibi evin banyo kısmı da yeşil bir ortamla dekore edebilirsiniz. Ancak ne yazık ki banyo ortamının kasvetli havası, yoğun nem barındırması ve düşük ışık ortamı gibi özellikleri nedeniyle bitki bulundurması oldukça zorlayıcıdır. Ancak bu özellikler tabiki de bitki bulundurmanıza engenl değil! Bitki özelliklerine göre banyonuz kısıtlı bitkileri barındırsa da elmaelma.com okurlarımız için banyoda bulundurabileceğiniz bitkileri sıraladık! İşte banyonuzda bulundurabileceğiniz o bitkiler…

  ZAMİA

  “Sonsuzluk bitkisi” olarak adlandırılan bu bitki, ihmal edilse de oval biçimli, parlak yapraklara sahip olup, her banyoda canlı bir his yaratır. Derin gölge veya doğrudan güneş ışığı bu bitki için işe yaramasa da, kuzey, doğu veya batıya bakan pencereler de büyüyebilir. Nemli ortamları sever.

  BARIŞ ÇİÇEĞİ

  Bu tropikal kapalı bitki, bakım konusunda çok az ilgi ister. Philodendronlar ormanda olması gereken orta ışık yoğunluğunu tercih eder. Işık çok yoğunsa, yaprakları sararacaktır. Ancak yapraklar çok aralıklı ise, daha fazla ışığa ihtiyaç duyabilir, bu nedenle floresan ampulleri yerleştirmeyi düşünmelisiniz.

  ALOE VERA BİTKİSİ

  Yanlızca öldürmek çok zor olduğu için “ölümsüzlük bitkisi” adını almıyor, aynı zamanda ev çevresinde olması da çok yararlı bir bitkidir. Aloe vera suyu, vitaminler ve minerallerle doludur, jeli küçük kesikler ve yanıklar, böcek ısırığı, kuru ciltler için tedavi amaçlı kullanılabilir. Bu çarpıcı ve iyileştirici bitkiyi, banyo penceresinin yakınına yerleştirilmeli ve düşük su gereksinimleri nedeniyle, sadece nem su ihtiyacının çoğunu karşılayabilir!

  Bu sağlam bitki ortalama nemi tolere edebilmesine rağmen, yüksek seviyeler yemyeşil, parlak yaprakları desteklemektedir. İdeal büyüyen sıcaklık 35-55 derece arasındadır.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN