Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Bebeğin burcu

  Bir çiftin hayatına bir bebeğin dâhil olması, değişim ve dönüşüm anlamına gelir.
  Kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler, yeni alışkanlıklar… Kısaca, küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık “çift” olmaktan, “çekirdek aile” olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi! Duygu, beklenti, mutluluk ve karşılıksız sevgi üzerine kurulu bu ilişki, insan ilişkileri arasında en temel ve karmaşık ilişkidir. Kuracağınız ilişkiyi bir adım ileri götürmek için, ailenizin yeni üyesiyle birbirinizi anlamak ve farklılıklarınızı görebilmekle gerçekleşir. Astrolog Ümran Ensari’nin hazırladığı Bebek Astrolojisi bölümüyle çocuğunuzun karakter yapısını daha kolay çözecek ve birbirinizi daha iyi tanıyacaksınız…

  Bebeğiniz Hangi Elementin Özelliğini Taşıyor?
  Burçlar ve Elementler

  ATEŞ GRUBU BURÇLARI (Koç, Aslan, Yay)

  Profili: Söz dinlemez, dik kafalı, otoriter insanlardan hoşlanmayan, sabırsız, münakaşadan hoşlanan.

  Kişilik Gelişimi: Ateş grubundan bir çocuğun öğrenmesi gereken en önemli şey, sabırdır. Bunu olabildiğince erken bir yaşta edinmelidir. Bunun dışında çevresindekilerin haklarına, özgürlüklerine ve hislerine saygı duymayı öğrenmesi gerekir. Ateş grubundan bir çocuğun içindeki enerjiyi harcaması için gerekir. Ona bunu gerçekleştirebileceği olanaklar verilmelidir. Oyunlar, spor, dans… gibi. Karşılıklı konuşmak ceza vermekten daha iyi işler bu gruba. Aksi halde asi ruhlu, yaramaz bir çocuğunuz olur.

  TOPRAK GRUBU BURÇLARI (Boğa, Başak, Oğlak)

  Profili: Ciddi, düzenli, eleştirici, gerçekçi, güvenilir, okumayı ve öğrenmeyi seven, çalışkan.

  Kişilik Gelişimi: Bu gruba dahil çocukların ileride depresyona girmemeleri için, her şeyi ciddiye almamaları ve gülüp geçmeyi öğrenmesi gerekir ilk olarak. Sonra, arkadaş edinme ve sosyal ortamlara girme bakımından deneyim kazanmalarına yardımcı olunmalıdır. Yoksa kendi başlarına olmayı severler ve bu onların ileride yalnız kalmalarına neden olabilir. İleri görüşlüdürler ve kendi kariyerlerini çok önceden planlamaya başlarlar. Genelde planladıkları şeyleri de gerçekleştirirler.

  HAVA GRUBU BURÇLARI (İkizler, Terazi, Kova)

  Profili: Çekici, Meraklı, Duygusal, Bazen soğuk, Kararsız, Dürüst, Açık fikirli

  Kişisel Gelişim: Hava grubundaki çocuklar genelde karşısındakilerle empati kurmayı beceremezler. Bu nedenle onlara olabildiğince erken yaşta, yaşıtlarıyla nasıl geçinmeleri gerektiğini öğretmek gerekir. Bunun yanında kararsız olurlar, bunu aşmaları için de karar vermeyi ve kararlarına sadık kalmayı erken yaşta deneyimlemeleri gerekir. Ayrıca, çekici olmanın her zaman işe yaramadığını da anlamaları lazımdır. Aksi halde bunu başkalarının duygularını incitmek pahasına kullanabilirler.

  SU GRUBU BURÇLARI (Yengeç, Akrep, Balık)

  Profili: Fedakâr, şefkatli, hassas, içe kapanık, azimli, değişken, sezgileri güçlü, duygusal olgunluğa erişmemiş.

  Kişisel Gelişim: Su grubuna dâhil çocuklar genelde sizin ne yapacağınızı önceden sezerler. Onlara ilk öğretilmesi gereken şey, kendine güven ve kendi ayakları üzerinde durabilme yetisidir. Her güzel söze kanabilirler. Ayrıca diğer insanların da hakları ve hisleri olduğunu öğrenmeleri gerekir. Yoksa sevdikleri insanı tükenmez ilgileriyle boğabilirler. Çalışma düzeni kazanmalarına da yardımcı olunmalıdır. Dünyadaki her şeyin kendilerine hizmet etmek için var olduğu yanılgısına kapılabilirler. İlişkilerini çok yoğun yaşayıp çabuk tüketir. Bunu erken yaşta düzeltmek gerekir.

  kaynak:bebisler.ekolay.net

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN