Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Bebeğinizi bırakmak için size uygun bebek bakıcısı seçenekleri

  Yeni anne olmanıza rağmen işe geri dönmeniz gerekiyor ama yeni doğanınızı bu geçiş sürecini kolaylaştırmak için doğru bakıcıyı bulmanız gerekir.

  Eğer çalışan bir anneyseniz er ya da geç, bebeğinizi yeni doğan bakıcısına bırakmanız gerekir. Size doğru insanı bulmak istiyorsunuz fakat bebeğinizle bir bütün olmuşken bunu yapmakta zorlanıyorsunuz. Gerçek şu ki eğer yeni doğanınız 6 aydan büyükse, bebeğinizden ayrılmak size daha zor gelecektir. Siz onun her zaman gözdesisiniz ama ona onu bıraktığınız insanın sizin göstereceğiniz türden bir ilgi göstermesi çok önemlidir. Merak etmeyin yalnız değilsiniz. Çalışmalara göre çalışan annelerin dörtte üçünün bebek ve çocukları kaliteli bir bebek bakıcısına sahiplerse sosyal, duygusal ve kavramsal olarak gelişmesini pozitif olarak etkiliyor.

  Hala bebek bakımı hakkında karmaşık duygulara sahip olabilirsiniz. Bebeğinizi bıraktığınız için kendinizi suçlu ve endişeli hissedebilirsiniz. Biraz rahatlamış hissedebilirsiniz ama bu bile sizi suçlu hissettirmek için yeterlidir. Bu her ne kadar zor bir durum olsa da anne enerjisini toplamak için dikkatini bebek bakımına getireceği çözüme vermelidir.

  Küçüğünüzün emin ellerde olduğunu bilmek en azından bu karmaşık düşünceler arasında sizi biraz da olsa rahatlatır.

  Sizin için en iyi bakıcıda karar verin.
  Bebeğinizi bıraktığınız yer, kreş, bakıcı veya akrabanız olsun bir sürü avantaj ve değişimi de beraberinde getirir. Bu yazı size aileniz için en iyi bakım seçeneğini bulmanızda yardımcı olacaktır.

  Öncelikle yenidoğanınız için bir bakıcı bulun.
  Bebeğinizi kreşe vermek istiyorsanız, bu tür programlara göz atmak için hiçbir zaman erken değildir. Çünkü iyi olanlar özellikle yeni doğan kabul edenler çoğunlukla başvurunuzdan sonra sizi bekleme listesine alırlar. Eğer bir bakıcı tutmak istiyorsanız işe başlamadan en az 2 ay önce aramaya başlamanız gerekir. Eğer bebeğinizi bir aile yakınınıza emanet edecekseniz işte olduğunuzdan herhangi bir sorun çıktığı takdirde bir b-planınızın bulunması gerekir.

  Yenidoğan bakıcısı için nereye bakacağınızı bilin.
  İnternet üzerinde yapılan aramalar iyi olabilir ama her zaman en iyi yol tavsiye üzerine bulunan bakıcıdır. Oyun alanlarında ve etrafınızda gördüğünüz annelere bunun hakkında sorular sormaktan utanmayın. Okul öğretmenler ve hekiminizde bu konuda iyi kaynaktır. Eğer internet üzerinden kreş arıyorsanız öncelikle kreşin lisansını kontrol edin. Bir bakıcımı arıyorsunuz? İnternet üzerindeki ajanslar bazen bu konuda çok net olmayabilir ve siz referanslarına kendiniz bakmak zorunda kalabilirsiniz.

  Bakıcı adayları arasından size uygun olmayanları çıkarın.
  Bakıcınızla yüz yüze tanışmadan önce telefon görüşmesi ile basit sorular sorun. Mesela ücret, saatler ve ilkyardım eğitimi gibi.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN