Pazar, Ekim 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Bebeğinizin büyüdüğünü gösteren 4 işaret

  Zaman zaman bebeğinizde farklılıklar gözlemlersiniz. Uyku bölünmeleri veya saatlerce uyku, çok yemek yeme veya aşırı iştahsızlık, sürekli değişen ruh hali gibi kısa süreli davranış şekilleri aslında bebeğinizin büyüdüğünü gösteren birer işaret. Bebeğinizde kısa boy ve hızlı kilo artışı patlaması görülebilir. Her çocuk farklıdır, bu nedenle büyüme ataklarının tam olarak ne zaman ortaya çıkacağını söylemek imkansızdır.

  İşte bebeğinizin büyüdüğünü gösteren o işaretler:

  Bazı bebekler büyüme atakları sırasında daha fazla uyur, bazıları ise çok daha az uyur. Uyku, “büyüme hormonu” olarak adlandırılan birincil büyüme hormonunun üretiminde hayati bir rol oynar.

  Bebeğiniz normalden daha yaygaracı bir hale gelir. Aç veya yorgun bir bebek genellikle aşırı yaygaracı olur. Bebeğinizde ağrılar olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu büyüme sırasında bebeğinizin tendonlarının ve kaslarının gerilmesi ve bunun bazı ağrılara neden olabileceği anlamına gelebilir.

  Bebeğinizi tam olarak beslediğinizi düşündüğünüz halde bebek hala yemek isteyebilir. Sürekli bir şeyler yeme isteği bir büyüme işareti olarak adlandırılabilir. Emzirilen bir bebek 24 saat boyunca emmek isteyebilir. Bu sizi zorlayacağından bebeğinizi biberonla tanıştırarak bu problemi aşabilirsiniz. Biberon bittiğinde bebeğiniz psikolojik memnuniyet yaşayabilir.

  Bebeğinizin bir oyuncakla oynamasını, bir şeyi alkışlamasını veya yeni becerilerini büyümeyle ilişkilendirmek biraz zor. Ancak bir bebeğin beyni, dünyayı dolaşmayı öğrenirken vücudunun geri kalanıyla birlikte fiziksel olarak genişler ve kafatasının büyümesine, kaynaşmasına neden olur. Bu nedenle bebeğin “yumuşak noktası” bir yaşına kadar neredeyse kapalı durumdadır. Bebeğinizin becerileri dışında rol yeteneğinin gelişmesi büyüdüğünün bir işareti olabilir. Size bir şey yaptırmak için numaradan ağlaması, üzülüyormuş gibi yapması veya yalandan kahkaha atması bebeğinizin usta bir numaracı olduğunun ve büyüdüğünün bir göstergesidir.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN