Bebek ve çocuklar için en uygun köpek cinsleri

0
162

Bebek ve çocuklar için en uygun köpek cinsleri

Çocuğunuza erken yaşta hayvan sevgisi aşılamak ve sorumluluk bilincini sağlamak istiyorsanız, bir köpek sahiplenebilirsiniz. Öncelikle evinizin minik dostlar için yeterli olup olmayacağına dikkat etmeli, eviniz ve çocuğunuz için en uyumlu köpek cinslerini tercih etmelisiniz.

Old English, Great Dane, Saint Bernard ve New Foundland cinsi köpekler iri cüsselerine rağmen dost canlısı köpekler. Sürekli havlayan minik köpek cinslerinin aksine daha sessiz olan bu türler özellikle gürültülü ortamları sevmeyen aileler için çok uygun. Uzun yürüyüşleri seven bu türler, günde iki veya üç kez tuvalet ihtiyaçları için dışarı çıkartıldıklarında çok mutlu oluyorlar.

Cocker tarzı köpekler ise özellikle apartmanda yaşayan aileler için uygun. Çocuklarla saatlerce oynamaktan hiç sıkılmayan bu türler, sahiplerine sadakatleri ile tanınırlar ve söz dinlerler. Küçük boydaki köpek türleri arasında çocuklarla en uyumlu diğer türse Beagle. Hem bahçede hem de evde uyumla yaşayan bu tür, ılımlı ve sakin yapısıyla ebeveynlerin gözdesi.

İngiliz menşeili köpek türleri olan Bulldog ve Terrier’ler de dost canlısı, söz dinleyen, iyi huylu köpekler. Başka köpekleri çok kıskanan bu türleri evde besleyecekseniz, ikinci bir köpek sahibi olmayı düşünmemelisiniz. Çocuklarla oynamayı çok seven bu türler ebatlarıyla da apartman yaşantısı için uygun.

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments