Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Bereketinizin artması için niyet edin!

  İlkbahar ekinoksunun yaşanacağı 20 Mart doğanın uyanışını ve bereketi sembolize ediyor…

  Bu hafta 20 Mart saat 07.14 de Güneş Koç burcuna geçiyor. Bir süredir Koç burcunda hareket eden Merkür, Uranüs gezegenleriyle birlikte Güneş’in de Koç’a girmesi Koç burcu özelliklerinin güçlü bir şekilde hissedilmesini sağlayacak.

  Güneş-Merkür-Uranüs kavuşumuyla başlayan bu süreç önümüzdeki 3 aylık dönemi etkileyen önemli değişiklikleri işaret ediyor. Bu dönemde yeni başlanacak her türlü girişim için şartlar son derece değişken olabilir. Beklenmedik olaylar gündemi hızla değiştirebilir. Gerginlikler, agresif tavırlar, isyanlar artabilir.

  Başlanan projeler ilk başlangıcına göre çok farklı bir hal alabilir. Teknoloji, bilim gibi konularda yeni buluşlar hayret uyandırabilir. İlişkiler, iletişim gibi konularda hareketlilik artarken, zihin faaliyetleri yükselebilir. Koç burcunun bitip tükenmek bilmeyen enerjisiyle harekete geçirmek istediğiniz her türlü konuda çalışmalarınızı fazla düşünmeden başlatabilirsiniz. Ancak bu dönemde geri giden Merkür yüzünden yanlış kararlar verilebilir. Dikkatsizlik ve sabırsızlık artabilir.

  EKİNOKS

  Güneşin Koç burcuna girdiği “20 Mart” kuzey yarıkürede gece ve gündüzün birbirine eşitlendiği önemli bir göksel olayı işaret ediyor. İlkbahar ekinoksu olarak adlandırılan bu özel gün, doğanın uyanışını ve bereketi sembolize ettiği için tarih boyunca birçok toplum tarafından çok önemsenmiş. Sümerliler ’den bu yana, doğanın sunduğu nimetlere teşekkür etmek amacıyla törenler düzenlemiş ve doğanın nimetlerini cömertçe sunması için kutlamalar yapılmış. Bugün siz de bereketinizin artması için niyet edebilir, içinizdeki enerjiyi uyandırmak için doğayla iç içe olabilirsiniz.

  YENİAY

  Perşembe günü saat 16:37 de Koç burcunda meydana gelen yeniay yeni projeler yapmak, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça hevesli olunacak zamanları işaret ediyor. Fakat geri giden Merkür ve Uranüs’ün etkisi aynı zamanda endişe uyandıran bazı karışıklıkların da olabileceğini gösteriyor. Birdenbire ortaya çıkan olaylar şaşırtıcı ve zorlayıcı olabilir.

  Yazan: Astrolog Ümran Ensari

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN