Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  BİFO Carmen ile Leyla Gencer’i anıyor

  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 26 Nisan Perşembe akşamı Leyla Gencer anısına vereceği konserde ‘Carmen’ operasını seslendirecek.

  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 26 Nisan Perşembe akşamı Leyla Gencer anısına vereceği konserde ‘Carmen’ operasını seslendirecek

  Bu özel gecede BİFO’nun konukları arasında Slovakya Filarmoni Korosu, Borusan Çocuk Korosu, ünlü mezzasoprano Nino Surguladze, tenor Viktor Afanesenko ve koloratur soprano Nazlı Deniz Boran ve bariton Eralp Kıyıcı yer alacak.

  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20. yüzyılın önemli sopranolarından biri olan Leyla Gencer’i bu yıl da Bizet’in başyapıtı olan Carmen Operası’nın konser versiyonuyla anacak. BİFO, 26 Nisan Perşembe akşamı gerçekleşecek konserde Şef Blanka Juhanova yönetimindeki Slovakya Filarmoni Korosu’nu ve Şef Gülsen Yavuzkal yönetimindeki Borusan Çocuk Korosu’nu ağırlayacak. BİFO’yu Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi Sascha Goetzel’in yöneteceği konseri Yekta Kara sahneye koyacak.

  Carmen’in Georges Bizet tarafından operaya dönüştürülen ve yazıldığı günden bu yana popülerliğini yitirmeyen öyküsü, Türk operasının divası Leyla Gencer’in anısına armağan edilecek. Ününü Carmen rolü ile taçlandıran mezzo-soprano Nino Surguladze, adını Rusya’dan Avrupa’ya, oradan da dünyaya duyuran tenor Viktor Afanesenko, 5. Leyla Gencer Şan Yarışması birincisi ve Gencer’in izinden yürüyen olağanüstü seslerden biri olan koloratur soprano Nazlı Deniz Boran ve Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı operanın konser versiyonunda aynı sahnede buluşacak.

  LEYLA GENCER ANISINA – CARMEN

  Tarih: 26 Nisan 2012, Perşembe
  Yer: Lütfi Kırdar UKKM
  Saat: 20.00

  Sascha Goetzel Şef
  Yekta Kara Yönetmen
  Slovakya Filarmoni Korosu – Blanka Juhanova Koro Şefi
  Borusan Çocuk Korosu – Gülsen Yavuzkal Çocuk Korosu Şefi

  Carmen: Nino Surguladze, mezzosoprano
  Don José: Viktor Afanesenko, tenor
  Micaëla: Nazlı Deniz Boran, soprano
  Escamillo: Eralp Kıyıcı, bariton
  Frasquita: Sevim Zerenoğlu, soprano
  Mercedes: Nesrin Gönüldağ, mezzosoprano
  La Dancaire: Caner Akgün, bariton
  Le Remendado: Çağrı Köktekin, tenor
  Zuniga: Gökhan Ürben, bas
  Morales: Bahadır Noyan Coşgun, bariton

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN