Çarşamba, Şubat 28, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Bir Erkeğin Ayrılık Sonrası Halleri!

  Henüz ayrıldığınız sevgilinizin kısa süre sonra bir başkasıyla ilişkiye başlaması her kadın için iğrençtir. Konflik-Rumah-Tangga-Suami-Istri-300x240[1]Böyle bir durumla karşılaştığınızda aklınıza gelen ilk soru ‘Böyle iğrenç bir hareketi nasıl yapabildi?’

  Aslında bu tamamen erkeklerin bir ayrılığı nasıl yargıladığıyla ilgilidir.

  Texas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre erkekler, sevgilisinden /eşinden ayrılmadan kısa bir süre önce onu aldatıyor. Ayrıldıktan ya da boşandıktan hemen sonra da erkekler, kadınlara göre daha kısa süre içinde daha rahat bir şekilde cinsel ilişkiye girebiliyorlar.

  Bu araştırmadan erkeklerin daha hızlı hareket ettiğini çıkartabiliriz, ancak onların yaptıkları duygularını ve hislerini tamamen yansıtmıyor. Aslında, bir erkeğin ilişki sonrası hemen bir kadınla tekrar ilişkiye başlaması, zarardan başka birşey değil.

  Bir erkek eğer, ilişki bittikten hemen sonra bir başka kadınla çift olursa bu uzun süreli olmuyor.
  Ayrıca erkekler kadınlara göre boşandıktan sonra 10 misli daha fazla intihar etme olasılığına sahip.

  Kadınların da ayrılık sonrası hemen kendilerine gelmek için yapabilecekleri var;

  1. Eski erkek arkadaşınız hakkında kötü konuşmayın ama ayrıldıktan sonraki bir ya da iki hafta boyunca mızmızlanmayı sürdürün.

  2. Sorular sorun. Güvendiğiniz bir erkekle yemeğe çıkın ve hesabı kendinizin ödeyeceğini söyleyin. Karşılığında da ondan gerçek bilgiler ve tavsiyeler alın.

  Ona moralinizin bozulmasını daha fazla istemediğinizi ve ayrılık nedeni hakkında neler düşündüğünü sorun. Bunları bir erkek ağzından duymak sizi rahatlatacaktır. Seçeceğiniz kişinin sizden romantik olarak etkilenmemesi gerekiyor çünkü böyle birisi size gerçekleri anlatmaz.

  Kadınlar stres anında daha fazla akıl alır
  Kadınlar, stres oldukları zaman sosyal çevrelerinden daha fazla ve daha iyi faydalanırken, erkekler sosyal destek için sevgililerine ya da eşlerine danışırlar. Yani bekar olduklarında daha fazla psikolojik ve fiziksel acı çekerler!

   3. Tekrar ilişkiye başlayın. İlişkinizin bitttiği hafta içerisinde iki ayrı erkekle yatmayı istemeyebilirsiniz  ancak kendinizi hazır hissettiğinizde yeni birisine kalbinizi teslim etmelisiniz.

  Kalbinden yaralanan normal bir kadın karşı cinsin ona çıkma teklif etmesini bekler. Bunun yerine, seçim yapma şansınızı kullanın. Dışarı çıkın, barlara gidin ya da okulda etrafınıza göz atın. Etrafınızda size en uygun yer neresiyse. Tüm muhtemel adayları değerlendirin ve ne hissedeceğinizin sorumluluğunuzu üzerinize alın.
  Eğer birisinden hoşlanırsanız ona yaklaşmaktan korkmayın. Başınıza gelecek en kötü şey geri çevrilmektir ancak hatırlayın, siz daha önce de reddedilmiştiniz!

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN