Cuma, Eylül 24, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Boşalmadan da Orgazm Olabilirsiniz!

  Cinsellikte asıl hedef boşalma değil, orgazm olmalı. Boşalamama sorunun nedeni ise tamamen psikolojik.

  Prof. Dr. Halim Hattat, cinsellikte asıl hedefin boşalma değil, orgazm olması gerektiğini hatırlatıyor:

  “Birçok erkek için boşalma final niteliği taşır. Fakat onsuz da orgazm olunabilir.”

  Milliyetin haberine göre, Prof. Dr. Halim Hattat, boşalma ve orgazmın birbirinden farklı iki aşama olduğunu söylüyor: “Erkeklerde orgazm, boşalmanın ilk aşamasında oluşan ve prostat ile çevre dokunun kasılmasıyla gerçekleşen duygu olarak tarif edilebilir. Yani bir erkek orgazm olduğu halde boşalmayabilir. Boşalma, pek çok erkek için büyük bir final niteliği taşır. Oysa boşalma bir hedef ya da sonuç olarak görülmemeli.

  Sorun, psikolojik olabilir

  “Boşalma, beyin, beyin kökü, omurilik ve sinirlerinizin yardımıyla oluşan fizyolojik bir mekanizmadır” diyen Prof. Hattat, şöyle devam ediyor: “Erken boşalma, her iki tarafın da tatmin olmasını engelleyecek kadar kısa sürede boşalma meydana gelmesidir. Ancak erken boşalma cinsel ilişki denemelerinin yüzde 50’sinden fazlasında meydana geliyorsa hastalık olarak kabul edilir. Bundan daha azı her erkekte dönemsel olarak görülebilir. Erken boşalma, kırk yaşın altındaki erkeklerde en sık görülen cinsel problemdir. Boşalma, sıklıkla vajinaya giriş sırasında ya da hemen vajinaya girer girmez görülür. Ancak en ileri halinde penise herhangi bir uyarı olmadan yalnızca cinsel düşüncelerin varlığıyla boşalma tetiklenir. Çok uzun süredir erken boşalma sorunu yaşıyorsanız, bunun altında genelde psikolojik sorunların olduğunu bilmelisiniz.

  Bunları hatırlayın

  Çoğu erkek, bir kadınla ilk ilişkisinde erken boşalma eğiliminde olur.

  Çoğu erkek, kendi başına erken boşalma probleminin üstesinden gelebilir. Ama bazıları, bir uzman görüşüne ihtiyaç duyar.

  Birçok erkek, zaman zaman erken boşalma problemi yaşar.

  Cinsel deneyimlerin sayısı arttıkça ve uygun ortamlar doğdukça erkeğin özgüveni artar. Böylece kendini tutmayı öğrenebilir.

  Kalıcı ‘erken boşalma’nın hem erkeğin hem partnerinin cinsel fonksiyonları üzerine zararlı etkileri vardır.

  Tedavi gerektiren durumlarda çok başarılı sonuçlar elde edilir. Bir uzmana danışmakta geç kalmayın.

  Erken boşalma tedavisi cinsel terapi ve ilaçlarla yapılır. Birçok erkekte tedavi seçeneklerinin birlikte kullanılması daha yararlıdır.

  İlaçlar

  Kullanılan ilaçlar arasında dopamin antagonistleri, antidepresanlar, anestezik etkili losyon ve kremler bulunuyor. Bunlar cinsel terapiye ek olarak verildiğinde tedavide büyük ölçüde başarı sağlıyor. Cinsel ilişki öncesi erken boşalmayı önlemek amacıyla yeni ilaçlar geliştiriliyor.

  Durma-başlatma metodu

  Cinsel terapide kullanılan bir tekniktir. Mastürbasyon yaparken penisinizi uyarır ancak boşalmadan hemen önce bu uyarıyı durdurursunuz. Boşalma hissi geçmeye başladığında penisinizi tekrar uyarır, ancak boşalmaya müsaade etmeden tekrar durdurursunuz. Bu egzersizi en az dört kez, tercihen beş-altı kez tekrarladıktan sonra boşalmaya izin verirsiniz.

  Cinsel terapi

  Cinsel terapi teknikleri erken boşalmada büyük başarı sağlar. Terapistiniz kendi başınıza veya partnerinizle birlikte yapacağınız ev ödevleri verir. Ancak çok erken boşalıyorsanız, başlangıçta herhangi bir egzersizin size uygun olmadığını da belirtelim.

  Duyumlara odaklanın

  Tek başınıza veya partnerinizle yapacağınız egzersizlerle, boşalma odağınızı cinsel bölgelerden tüm vücuda yayabilir, cinsel hayatınızın kalitesini artırabilirsiniz.

  Prezervatifin faydası

  Prezervatif kullanan erkekler, uyarı hissinin azalmasından şikayet etse de bu durum erken boşalmada bir avantaja dönüşebilir.

  Ameliyat

  Bazı uzmanlar, penise giden sinir sisteminde ameliyatlar yaparak penis hassasiyetinin azaltılabileceğini belirtiyor. Bu yöntemin daha girişimsel olduğunu ve diğer metotlarla da başarılı sonuçlar alabileceğinizi bilmelisiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN