Bu hafta vizyona girenler- 4 Ocak

0
14

Umut Işığım, CM101MMXI Fundamentals ve Yakın Tehdit bu haftanın yenileri…

Umut Işığım (Silver Linings Playbook)

1_353[1]Son olarak Dövüşçü (The Fighter) ile seyrettiğimiz yönetmen David O. Russell’ın yeni filmi Umut Işığım (Silver Linings Playbook), ilk gösterimini yaptığı Toronto Film Festivali’nde övgü toplayan eleştirilerden beri meraklanan bir yapım. Başrollerini Bradley Cooper ile Jennifer Lawrence’ın paylaştığı yapımda ayrıca Robert De Niro da rol alıyor. Altın Küre Ödülleri’nde 4 adaylık kazanan Umut Işığım, hayatlarında kötü bir dönem geçiren komşuların tanışmasıyla, yaşamlarında yeni bir döneme geçişlerini konu alıyor. Matthew Quick’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin uyarlama senaryosu da yine yönetmen Russell’a ait. Özellikle oyuncu performanslarıyla öne çıkan yapım son dönemin en parlak romantik-komedilerinden biri olarak niteleniyor.

CM101MMXI Fundamentals

Cem Yılmaz’ın Ocak 2011’de başladığı son stand-up gösterisi CM101MMXI FUNDAMENTALS sahnelerden sonra şimdi sinemalara konuk oluyor. Komedyenin kendine has mizahıyla harmanladığı öyküleri ve karşılaştığı trajikomik durumları seyircileriyle paylaştığı gösteri vizyondan bir gün önce bugün (Perşembe) vizyonda. Kadın erkek ilişkilerinin, basit gibi görünen bir yemek siparişinin ve hatta bir cenaze töreninin ne kadar komik olabileceğini seyircisi ile paylaşan Cem Yılmaz, seyircilerine uzun yıllar unutamayacakları bir performans ile bol kahkahalı bir seyir vaad ediyor. 120 dakikalık gösterinin yönetmenliğini Murat Dündar yaparken, müzikleri Sertaç Özgümüş’e ait.

Yakın Tehdit (Trespass)

Elmas simsarlı Kyle ve eşi Sarah Miller, kızlarıyla lüks bir evde zenginlik bir hayat yaşıyorlardır. Bir gün dört maskeli hırsızın evlerine girmesiyle hayatları kararan çift, içinde değerli elmasların olduğu kasayı hırsızlara kolayca vermeyeceklerdir. Daha önce 8MM filminde birlikte çalışan Joel Schumacher ile Nicolas Cage’i tekrar bir araya getiren filmin kadın başrolün Nicole Kidman bulunuyor. İki yıldız oyuncuya sahip olmasına rağmen gişede umduğunu bulamayan ve seyirci tarafında da pek ilgi çekmeyen yapım uzun bir aradan sonra ülkemizde vizyonda.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir