Cuma, Ağustos 12, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Burun kemiği neden ağrır?

  Burun kemiği neden ağırır? Belirtileri nelerdir? Burun kemiği ağırmasına dair tüm bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık!

  Burun kemiği neden ağırır? Belirtileri nelerdir? Genellikle soğuk havalarda üşütmeye bağlı olarak ağrıyan burun kemiği bazen ciddi hastalıklarında habercisi olabilir. Bu nedenle burun kemiği ağrısını ciddiye almanız gerekir. İşte burun kemiği ağrısına dair tüm bilinmesi gerekenleri sizler için hazırladık!

  POLENLER VE TOZLAR BURUN KEMİĞİ AĞRISINA NEDEN OLUYOR 

  Burun kemiği ağrısının bir diğer nedeni ise, polen ve toz gibi alerkij kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu durumun kronikleşmesi durumunda iltihaplanma meydana gelmektedir. Bu durumda burun kemiğinin ağırmasına neden olur.

  BURUN KEMİĞİ AĞRISININ BİRÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR 

  Burun kemiği ağrısının başka birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; şiddetli enfeksiyon virüsleri,üst solunum yolu hastalıkları,akut sinüzit tıkanmalar,burun kemiğinin şiddetli darbe alması,burun kemiğinden geçen sinir hücrelerinin deforme olması,kıl köklerinin tıkanması sonucu oluşan iltihaplı sivilce, aftların burunda çıkması, şiddetli baş ağrısı  yada göz ağrısındaki rahatsızlığın göze sıçraması gibi durumlarda burun kemiği ağrısına neden olur.

  ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI İLE ORTAYA ÇIKMAKTADIR 

  Burun kemiği ağrısı genel olarak üst solunum yolu rahatsızlıkları ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle sinüzit burun ve elmacık kemikleri boşluklarının iltihaplanması ile oluşan burun kemiği ağrısına akut viral sünizit denir. Enfeksiyon virüsünün mukusları tıkaması sonucu ortaya çıkar.

  MANDALİNA KABUKLARI KOKLAYIN 

  Kronik olan burun ağrıları için müdahale edilmeden doktora başvurulmalıdır. Eğer burnunuz tıkalı olduğundan dolayı ağırıyorsa mandalina kabuklarını kaynamış suya atın. Çıkan buharı solumak burun tıkanıklığınıza iyi gelecektir. Bu işlemi yarım saatte bir uygulayabilirsiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN