Perşembe, Aralık 2, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Çalışmak ya da Çalışmamak?

  Her anne evde oğluyla kalıp zaman geçirmek, büyüdüğünü görmek, ona kendi bakmak ister. Diğer seçenek işe dönmek çok istenen bir şey değildir.

  Özellikle maddi sorununuz yoksa ve işiniz sizi tatmin etmiyorsa, gelecek vadetmiyorsa, çocuğunuz büyüdükten sonra aynı yerden başlamanızda sakınca yoksa çocukla vakit geçirmek daha çok tercih edilebilir.

  Genellikle çalışan anneler hamilelikleri sırasında ‘işe dönecek misin’ sorusuna genellikle ‘evet’ yanıtını verirler. Ancak çoğu zaman doğumdan sonra işe dönen anneler oldukça azdır.

  İşe dönenlerin ortak yönü çocuklarına aileden birinin bakması. Bakıcı bulmak zorunda olanlar ise genellikle çalışmaktan vazgeçiyor.

  İşe dönüp dönmeme konusuna karar verirken bu durumu eşinizle de değerlendirin. Öncelikle çocuğunuza kim bakacak, aldığınız maaş çocuğunuza bakıcıya mı gidecek? Bu soruları detaylıca değerlendirin. Çalıştığınız para bakıcıya gidiyor ve hayat koşullarınızı etkilemiyorsa yeni anne olan biri olarak çalışmanızın çok anlamı yok.

  Buna benzer çalışmak veya çalışmamak için nedenleriniz olabilir. Bazıları işe geri dönmek yerine evden çalışmayı da seçebilir. Bazen çalışmamayı seçen anneler pişman olabilir. Bu durumda kendinize iyi bir bakıcı ve iyi bir iş bulup işe geri dönebilirsiniz.

  Ancak çalışmadığınız için suçluluk hissetmenize gerek yok çünkü yapılan araştırmalarda evdeki annelere maaş verilmiş olsaydı çok fazla kazanacakları belirlenmiş.

  Unutmayın, hayatınızı istediğiniz gibi yönlendirmek elinizde.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN