Pazartesi, Temmuz 22, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Can Bonomo’nun hayalleri suya düşmüş

  Can Bonomo Eurovision şarkısı ‘Love Me Back’in klibini İstanbul Üniversitesi’nde çekti.

  Genç şarkıcı ve ekibi klipte Fatih Sultan Mehmet gibi gemileri karadan yürütmek istedi ancak maddi ve teknik imkansızlıklar sebebiyle hayalleri suya düştü.

  İşte Habertürk’ten İzzet Çapa’nın yazısı;

  “Geçen gece “Biraz müzik dinleyip kulaklarımın pası silinsin dedim” ve Babylon’a uğradım. Genç şarkıcı Cem Özel’in ilk solo albümünün lansmanı varmış, hem ‘Tebdili mekânda ferahlık vardır’, hem de ‘Sağa sola biraz kulak kabartıp ekmek paramızı çıkarırız’ diye düşünüp soluğu orada aldım. İyi ki de gitmişim, çünkü Can Bonomo’yu canlı canlı görmek kısmet oldu. Bu delikanlıyı ben de pek çoğunuz gibi Eurovision sayesinde tanıdım. Ama insanın hemen kanı ısınıyor. O gece de çok şekerdi. Mustafa Altıoklar’la gelmiş, sahneye çıkıp Cem’e bir ara vokal bile yaptı. Zaten Cem de ona bestelerini verirmiş söylesin diye…

  Gelelim bu arada gizli faaliyetlerim sonucu elde ettiğim bilgilere. Efendim, Bonomo, Eurovision klibini çok geniş avlusu olan bir okulun bahçesinde çekmek istemiş ve bunun için İstanbul Üniversitesi seçilmiş. Orkestra elemanları okulun balkonunda çalarken, Bonomo da avluda şarkısını söylemiş. Merdivenlerden inen dansçılar, o tarihi binanın büyüsü ve Can’ın enerjisi birleşince sıkı bir klip çıkmış ortaya. Şarkıda “Gemimde yalnızım” lafı geçiyor ya bunun için de harika bir fikirleri varmış aslında. Bonomo Fatih Sultan Mehmet’e özenmiş olacak ki karadan, okulun bahçesine bir gemi getireceklermiş. Sonunda ne mi olmuş?

  Denen o ki, Fatih’in torunları, ondan yaklaşık 559 yıl sonra dedelerinin yaptığını yapamamışlar. Bir yanda maddi imkânsızlıklar, diğer yanda ‘teknolojik’ şartların zorlamasıyla geminin karada yürümesi imkânsız görünmüş, o yürümeyince proje suya düşmüş. Bizimkiler de “Madem karada yüzdüremedik gemiyi, suda yüzdürürüz” diyerek klibin bir bölümünü denizdeki teknede çekmişler. Aslında çocuklara hak vermek lazım. Fatih gibi arkalarında koskoca Osmanlı devletinin hazinesi yok ya…

  Tüm bu görsel şölenin yönetmeni ise Can Saban. Saban, hem Bonomo’nun kankası hem de menajeri Ece’nin sevgilisi. Kısaca her şeyi aile içinde halletmişler. O akşam Can Saban’la Ece’nin orada olmaması dikkatimi çekti ve doğal olarak çevreye biraz daha kulak kabarttım. Meğer iki sevgili teknedeki çekimin şehvetine kaptırmışlar kendilerini ve o soğukta, o ayazda denize girmişler. Anlatılanlara göre her şey klibin daha mükemmel olması içinmiş. Bu sanat aşkı yüzünden Can ve Ece hastalanıp yatağa düşmüşler. Bu işlerin böyle ‘tehlikeli’ yanları da var anlaşılan… Ne diyelim, inşallah klip beğenilir ve daha da önemlisi Can Eurovision’daki dinozor Engelbert Humperdinck’in hakkından gelir.”

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN