Çarşamba, Eylül 28, 2022
More

  SON EKLENENLER

  Can sıkıntısına İyi Gelebilcek çözümler (Kadınlar İçindir)

  Hayat bazen çok sıkıcı, değil mi? İşte size, denenmiş ve onaylanmış, can sıkıntısına ilaç gibi gelecek tavsiyeler…

  ‘Canım sıkılıyor’, ‘Canım hiçbir şey yapmak istemiyor’ deriz sık sık… İnsanın meşgul olacağı bir işinin olmaması, bazen yaptığı işten tatmin olmamak can sıkıntısı yaratabiliyor.

  Mutfakta zaman geçirin
  Pek çoğunuz, “Bunu zaten hep yapıyoruz” diye itiraz edebilir. Sözümüz, mutfak alışkanlığı olmayanlara… Yemek yapmak insana terapi gibi gelebiliyor. Her gün yemek pişirmek için mutfakta olanlara da farklı malzemelerle bugüne dek denemediği tatlılar, kekler yapmak için kolları sıvamalarını öneriyoruz. Bunun için işe kendinize bir yemek kitabı alarak başlayabilirsiniz. Yemek tarifleri

  Gardırobunuzu düzenleyin, kıyafet kombinasyonu yapın
  Küçük kızların annelerinin giysilerini denemesi gibi zamanınızı kıyafetlerinizden farklı kombinasyonlar yapıp aynada kendinizi izleyerek geçirin. Bugüne dek keşfetmediğiniz kombinasyonlarla tanışmanız an meselesi! Yemek daveti, iş toplantısı, arkadaş buluşması için ayrı ayrı kombinasyonlar hazırlayıp gardırobunuzda hazır hale getirin.
  Giymediğiniz kıyafetler gardırobunuzda öylece duruyorsa, ayıklama işlemi de sizi epey meşgul edecektir. Eskileri ayırın ve ihtiyacı olanlara verin.

  Arkadaş buluşması
  Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızla buluşmanın tam zamanı! Hep aklınızda, ama eliniz bir türlü onu aramak için telefona uzanmıyorsa, cesur olun, karar verin ve telefonu tuşlayın. Evinize davet edin ya da siz ona gidin. Birbirinize anlatacak epey konu biriktirmiş olduğunu görüp, bu buluşmadan pişman olmayacaksınız.

  Fotoğraflarla ilgilenin
  Fotoğraf albümleriniz rafta öylece uykuya dalmış vaziyetteyse, uyanma vakti geldi demektir. Sayfaları çevirin ve biraz anılara dalın. Bugüne dek albüme yerleştirmeye üşendiğiniz fotoğraflar varsa onları da albüme koyun. Bilgisayarınızdaki fotoğraflardan da seçim yapıp bastırın. Belki bazı fotoğrafları albüme değil duvara asmayı tercih edersiniz. Bunun için bir fotoğraf panosu hazırlayın ya da boy boy çerçeveler alın.

  Bu arada sadece eski fotoğraflarla ilgilenmek can sıkıntınızı almazsa, elinize makinenizi alıp kendinizi yollara vurun. Fotoğraf çekmek, can sıkıntısına öyle iyi geliyor ki…

  Makyaj yapın

  Siz de hep aynı pratik makyajla dışarı çıkanlardan mısınız? Bir göz kalemi ve bir allık… Bu defa makyaj malzemeleriniz arasında bir gezintiye çıkın ve kendiniz üzerinde değişik makyaj stilleri deneyin. Belki de bugüne kadar yaptığınız makyaj sizi iyi ifade eden makyaj değildi… Yeni bir tarzı keşfederek can sıkıntınızı gidermeye ne dersiniz?

  Evde doğal bakım yapın
  Evdeki malzemelerle kendiniz için cilt bakım seansı uygulayın.
  Her cilt için pratik ev maskesi tarifleri…

  Film izleyin
  İçinde bulunduğunuz ruh haline uyan film ya da filmlerin DVD’sini alın, kendinize patlamış mısır hazırlayın ve televizyonun karşısına geçin.
  Yürüyüş yapın
  Evde tıkılıp kaldığınızı düşünüyorsanız, neden kendinizi yollara atıp kısa bir yürüyüş yapmıyorsunuz? Sevdiğiniz şarkıları dinleyerek tempolu adımlar atmak, sıkıntınızdan eser bırakmayacak…

  Keşfe çıkın
  Belki hep aklınızdaydı ama tembellikten bir türlü cesaret edemediniz. Sokağa çıkın ve kendinizi sokakların akışına bırakın. İstanbul’daysanız, Galata’nın dar sokaklarını, yeni açılan kafelerini keşfe çıkın. Beyoğlu’nun ara sokaklarında yeni butikler, sıra dışı giysi dükkanlarıyla tanışın.

  Fal baktırın

  “Ben fala inanmam” da deseniz, falsız kalmamanızı tavsiye ederiz! Hayatınıza küçük bir renk katmak adına, sayıları gün geçtikçe çoğalan fal kafelerden birine uğrayın ve bir köpüklü kahve ısmarlayın. Sonrası falcının hünerine kalmış…

  Müze gezin
  İstanbul Belediyesi’nin müzekart’ını satın aldıktan sonra istediğiniz müzeye ve saraya para ödemeden girebiliyorsunuz. Pera Müzesi, Sabancı Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Oyuncak Müzesi, İstanbul Modern, Santral İstanbul’a gidebilir, sarayları gezebilirsiniz.

  Sürpriz hazırlayın

  İlla ki özel gün olması gerekmiyor hediye vermek için. Sevgilinize ya da eşinize kendi ellerinizle bir hediye hazırlamak için vaktiniz var, değil mi? Ona en sevdiği şarkıları bir CD’ye kaydederek, birlikte çektirdiğiniz fotoğraflarınızdan kolaj yaparak, en sevdiği tatlıyı pişirerek, sevdiği müzik grubu için aldığınız konser biletini ilginç bir paketin içinde sunarak sürpriz yapabilirsiniz.

  Yazı yazın
  Ne de olsa söz uçar, yazı kalır! Siz de kendinizden bir şeyler bırakın kağıtlara… Günlük tutmak, kendine mektup yazmak ya da içinden geldiği gibi hayata dair notlar almak rahatlatır insanı.

  İyilik yapın
  Pek sık görmediğiniz yaşlı bir akrabanızı ziyaret edin. Yaşlılar, hatırlanmaktan mutlu olurlar. Bir huzurevine ya da çocuk yuvasına da gidebilirsiniz. Hatta bu ziyaretten önce arkadaşlarınızla organize olup onlar için hediye paketleri de hazırlayarak onları mutlu edebilirsiniz.

  Bir derneğe katılın
  Kadınlar ya da çocuklar için çalışan bir derneğe üye olup zamanınızı onlara bir şeyler kazandırarak geçirebilirsiniz. Kadınlara okuma yazma öğretmek, çocuklar için yardım toplamak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

  kaynak:pudra.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN