Cuma, Ekim 22, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Cebini evde unutan eroinman ruhuna bürünüyormuş

  Prof. Dr. Mansur Beyazyürek uyarıyor: Cep telefonunu evde unutan biri, eroin bulamayan eroinmanın ruh halini yaşıyor

  Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Klinikleri Şefi Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, teknoloji ürünlerinin yarattığı bağımlılık vakalarında son 3 yılda ciddi bir artış yaşandığını söyledi. Türkiye’de bu konuda yapılmış bilimsel bir çalışmanın bulunmadığını belirten Prof. Dr. Mansur Beyazyürek şöyle konuştu: Bilgisayarı bozulan, internet erişimi aksayan, cep telefonu kaybolan, kablolu TV’sinde yayını bozulan insanlarla diyalog kurmayı deneyin, tıpkı bir madde yoksunluğundaki bireyin özelliklerini taşıyorlar. Huzursuz, sıkıntılı, öfkeli ve mutsuz. Cep telefonunuzu evde unutsanız, eroin kullanan birinin eroin bulamadığındaki ruh halini yaşıyorsunuz.

  Teknoloji bağımlılarına uygulanan tedavi ile uyuşturucu bağımlılarına uygulanan tedavi benzer. Ancak teknoloji bağımlılarının tedavisi daha umut verici.

  Çocuklarımın eğitim hayatı bitti doktor!
  TEDAVİ için başvuran bir babanın, 2 çocuğunun başarılı birer eğitim hayatları varken, bilgisayar oyununa bağımlı olmalarından sonra eğitimlerini noktaladıklarını anlattığını belirten Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, ‘Özellikle gençlerde, çocuk dediğimiz yaşta gençlerde teknoloji bağımlılığının yaygın olmasının Türkiye için çok ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ne yapıp edip, çocukları 10 yaşına kadar internetten ve bazı teknoloji ürünlerinden uzak tutalım’ dedi.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN