Salı, Şubat 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Cihangir müdavimi ünlüler

  Cihangir’de hangi ünlü, nereye gider ufak bir araştırma yaptık.

  h_6[1]Malumunuz Cihangir ünlülerin uğrak yeri. Herhangi bir cafeye oturup kahvemizi yudumlarken, yan masamızda hayran olduğumuz oyuncuyu ya da şarkıcıyı, yazarı, ressamı görmek mümkün. Hangi ünlü, hangi mekana gider ufak bir araştırma yaptık.

  Savoy Balıkçısı

  Söz konusu rakı-balık olunca, Cihangir’deyseniz ilk akla gelen yerdir Savoy. Mehmet Aslantuğ-Arzum Onan çifti, Ece Uslu, Erdem Yener, Yavuz Bingöl, Mustafa Alabora, Teoman, Mehmet Turgut, Aydın Boysan buranın müdavimlerinden.

  YIMIRTA

  Akşama kadar kahvaltı servisi yapan cafenin sahibi de müşterileri kadar ünlü. Mehmet Ali Erbil’in Yımırtası, Deniz Akkaya, Seda Sayan, Nur Yerlitaş, Demet Akalın, Murat Dalkılıç, Emre Aydın gibi ünlülerin iş toplantılarına bile ev sahip sahipliği yapıyor. Denk gelirseniz şaşırmayın. Demeti Dışarıdan belli olmasa da Cihangir’in en manzaralı,en renli restoranı olan Demeti, şu ara Ata Demirer’in şarkılı geceler düzenlediği bir mekan haline geldi. Işın Karaca ve Şehzade Mehmet’i canlandıran oyuncu Mehmet Günsur da hep burada.

  Cihangir Manavı

  Manav deyip geçmeyin. Cihangir ünlülerinin en çok uğradığı yerdir bu manav. Manavın yan apartmanında yaşayan yazar Orhan Pumuk’u en doğal haliyle kahvaltı için domates-salatalık alırken görmek mümkün. Hande Yener, Şener Şen ya da Rutkay Aziz yine manavın müşterilerinden.

  Smyrna

  Cihangir’de akla ilk gelen cafelerden biri olan Smyrna ev sıcaklığındaki dekoruyla ünlüleri kendine çekiyor. Buranın gediklisi Nejat İşler. Yetkin Dikinciler, Selçuk Yöntem, Tan Taşçı ve Serenay Sarıkaya’da sıkça karşılaşabileceğiniz ünlüler.

  Kaktüs Kahvesi

  Ata Demirer, Hale Soygazi, Ayşegül Aldinç, Tuna Kiremitçi, Harun Tekin, Genco Erkal, Engin Günaydın gibi ünlüler röportajlarını bile burada yapmayı tercih eden ünlülerden.

  White Mill

  Dışarıdan tasarım ürünlerin satıldığı bir dükkan gibi görülse de,büyük ve yeşil bir bahçeye açılan mekan, görüntü vermek istemeyen, basından uzak durmaya çalışan ünlülerin vazgeçilmezidir. Buğra Gülsoy’un hemen her ün kahvesini içmek için uğradığı mekanda Hürrem Sultan Meryem Uzerli, Berrak Tüzünataç, Rıza Kocaoğlu, Mustafa Erdoğan, yönetmen Mustafa Altıoklar ve Sertaç Özgümüş’ü görebilir, garsonlara “Nöbetçiler” diye seslenen Nejat İşler’e rastlayabilirsiniz.

  Firuzağa Kahvesi

  Oyuncu, figüran ayrımının olmadığı tek mekandır. Yeşilçam’dan bu yana yolu setlerden geçen herkesin kahvesidir burası. Bir çok espriye konu olan Yönetmen Zeki Demirkubuz akla ilk gelen örnektir.

  Cafe Susam

  Özenli ve keyifli dekoruyla Susam keyifle sohbet etmek isteyen ünlülerin vazgeçilmezdir. Oyuncu Fırat Çelik ile yönetmen İlksen Başarır, Mert Fırat, Aylin Aslım, Gökhan Türkmen tercihini Susam’dan yana kullanıyor.

  Kahve 6

  Demet Evgar ve Sebnem Dönmez’in spor sonrası uğrak mekanıdır. Organik bir menüsü olan mekan sportmen ünlülerin tercihi.

  Aliye

  Cihangir’in yeni mekanlarından. Henüz müdavim diyebileceğimiz bir kitlesi olmasa da Can Bonomo, Rutkay Aziz, Halil Ergün, Gonca Vuslateri karşımıza çıkan ünlülerden.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN