Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Çıplak Bir Kadına Ne Söylemeli? / Erkekçe

  “Vaay” demek işe yarar. Ancak en iyi övgü kalpten gelendir. En etkili silahlarınız nelerdir, onları da sizin için 2 bin kadına sorduk.

  Çıplak uzanıyorsunuz. Haliyle içinizden bir sürü söz söylemek geçiyor ama bir yandan da ağzınızdan çıkacaklar konusunda kendinize pek güvenemediğiniz için çekiniyorsunuz. O halde, konuşmaya ve sonu gelmez saçma laflar etmeye başlamadan önce şunu hatırlayın: Tüm iltifatlar aynı derecede etkili değildir!

  Önünüzde soyunacak kadar kibar ve ince hiçbir kadın formalite icabı söylenmiş “Çok seksisin” gibi iltifatları hak etmez. Eğer söylediklerimize inanmıyorsanız, anket yaptığımız 2 bin kadına güvenebilirsiniz. Örneğin içlerinden birinin şu sözlerine kulak verin: “Bazen kelimeler kulağa çok basit ve inanılması zor geliyor.” bu cümlede dile getirildiği gibi, hareketler her zaman daha inandırıcı “Eğer ellerini sizden ayıramıyorsa, bunun gerçekten yapılabilecek en güzel iltifat olduğunu düşünürüm.”

  Okurken herşey ne kadar da kolay görünüyor değil mi? Öyleyse şimdi de aşağıdaki kuralları takip ederek karşınızdaki güzel ve çıplak kadına hak ettiği sevgi ve ilgiyi gösterin.

  Beğeniyormuş gibi davranmayın, beğendiğinizi gerçekten belli edin

  Evrimci psikologlar, kadınların sizin söylediklerinize karşı şüpheci yaklaşmaya programlandıklarını söylüyor. Amaç da gerçek bir ilişki kurmaya niyeti olmayan yalancı erkeklerden kendilerini korumaktır. (Gördüğünüz gibi erkek dünyası kadınların biyolojilerini bile değiştirmeye yetiyor ama siz ona samimi bir iltifatı çok görüyorsunuz.)

  Hamleniz: Abartılı sözlerden kaçının. Psikoterapist Tammy Nelson, “Ettiğiniz iltifatlar, onun üstüne tıpkı terziden çıkmış bir takım elbise gibi uymalıdır” diyor. Yani ne kadar özel ve samimi, o kadar etkili… Bu işin sırrı özellikle de duyulara hitap eden kelimeleri seçmekte: “Göğüslerin ne kadar yumuşak”, “Kokunu çok seviyorum” ya da “Sesinin tonu beni öyle sakinleştiriyor ki.” Övgüleriniz ne kadar detaylı olursa, onları o kadar kendine özel olarak algılayacaktır. Zira sadece çıplak bir vücuttan değil, ‘onun’ vücudundan etkilenmiş olduğunuzu anlayacaktır.

  Sizi de hiç şaşırtmayacağı üzere kadınların çoğu göğüsleri hakkında yapılan iltifatlara bayılıyor. En favoriler ise şunlar: “Büyüklüğü o kadar güzel ki tam vücudunun kıvrımlarına uyuyor”, “Göğüs uçların beni çıldırtıyor, onları ısırmamak için kendimi zor tutuyorum” ve “Göğsüme değdiklerinde kendimi tam bir erkek gibi hissediyorum.”

  Eğer nasıl göründüğünü sormak zorunda kaldıysa artık çok geçtir

  Psikoloji profesörü Robin Kowalski, “Eğer kendine güvenmediği bir durumda o sorduktan sonra iltifat ederseniz, güvenilirliğinizi kaybedersiniz” diyor. Yani yeni aldığı o seksi gecelik içinde ne kadar seksi olduğunu içinizden düşünüyor olsanız da, o sorduktan sonra bunu söylemeniz onu asla inandıramaz.

  Hamleniz: Görüntüsündeki tüm değişikliklere dikkat edin: Yeni saç kesimi ve değişik bir göz makyajı gibi. Unutmayın ki, onun tüm çabaları biraz önce bahsettiğimiz eş bulma ve bulduğunda da kaybetmeme taktiklerinden biridir. Örneğin eğer spor salonuna gitmeye başladıysa, iyice düzleşmiş göbeğine ya da kaslanıp incelmiş bacaklarına iltifat edin.

  Bu göbek kısmının şöyle de bir önemi daha bulunuyor. Göbek bir kadın için vücudundaki en dokunulası bölgedir. Eğer kötü görünüyorsa üzerinde durmayın ve iyiymiş gibi davranın. Güzelse başınızı oraya yaslayın ve “Burası dünyanın en güzel yeri” ya da “Antrenmanlar gerçekten çok işe yaramış” deyin.

  Eğer bir kere söylediyseniz, sürekli tekrar da etmeniz gerekir

  2004’te yapılan bir araştırmaya göre kadınlar iltifatlara karşı erkeklerden daha dikkatli, hatta takıntılılar. Hatta kadınlar için bu övgüler partnerlerine duygusal açıdan yakın olmak için etkili bir yollardan biridir.

  Hamleniz: Her ne durumda olursa olsun iltifata devam… Bir kadın ne kadar güzel olduğunu duymaktan asla bıkıp usanmaz. Hatta, siz iltifat ettiğiniz sürece de aranızdaki duygusal bağın hâlâ güçlü olduğunu düşünür.

  İşe heyecan katmak için duruma biraz aciliyet kazandırın. Zira kadınlara akıllarında en çok yer etmiş iltifatlar sorulduğunda şu cümlelere rastladık: “Seni hemen şimdi istiyorum”, “Hemen içinde olmak istiyorum” ve “Bunu o kadar uzun zamandır istiyordum ki…”

  Yatağa başka bir erkek getirin (tabii tamamen mecazi bir şekilde)

  “Diğer erkeklerin seni ne kadar çok beğendiğini biliyorum” deyin. Emin olun, bu üçüncü kişi desteği onu diğer tüm süslü cümlelerden daha çok ikna edecektir.

  Hamleniz:
  Ne kadar güzel olduğunu söyleyin ve sonrasında geçen gün gittiğiniz bardaki barmenin ondan gözünü alamadığını ve onu çok kıskandığınızı belirtin.

  Anketimize cevap verip de kıskanılmadığını söyleyen bir kadına rastlanmadı. Kıskanç bir insan olmasanız bile biraz rol yapıp dolaylı yoldan iltifat etmekle ne kaybedersiniz? Üstelik bu sayede onu etkilemek için Yılmaz Erdoğan şiirleri ezberlemek zorunda da kalmazsınız.

  O çıplak ve savunmasız olduğunda siz ruhunuzu ortaya koyun

  Hafızalarda en çok yer eden ve pohpohlayıcı iltifatlar, içten ve samimi duygulardan gelir. San Francisco Üniversitesi iletişim bilimleri profesörü Eve-Anne Doohans’ın yaptığı bir araştırmada, evli ya da ciddi bir ilişki içinde olan 163 kişiye şu ana kadar aldıkları en güzel iltifat soruldu. Cevaplarsa tahmin edeceğinizin tersine, genelde fiziksel görüntüye yapılandan çok kişiliğe yapılan iltifatlar oldu. Ettiğiniz iltifatlar, onun üstüne tıpkı terziden çıkmış bir takım elbise gibi uymalıdır.

  Hamleniz: Onunla yataktayken ne kadar mutlu ya da heyecanlı olduğunuzu bilsin. Çok basit bir takdir cümlesi (“İyi ki hayatıma girdin” ya da “Tüm hayatımı güzelleştirdin” gibi) onun kıvrımları hakkında destanlar düzmekten daha unutulmaz olacaktır.

  Unutmayın ki söz gümüşse, sükut altındır. Bazen memnuniyet ifade edici bir sessizlik işinize daha çok yarayabilir. Özellikle gözlerinizle onu soyduğunuz ya da ellerinizi onun kıvrımlarında gezdirdiğiniz anlarda. Bu sırada alacağınız derin bir nefes onu ne kadar beğendiğinizi yeteri kadar göstermeyi başaracaktır. Yok, “ben sessiz kalamam, konuşmazsam ölürüm” diyenlerdenseniz, kulağına “Ne kadar güzelsin” diye fısıldamaktan daha çekici bir şey olmayacaktır.

  Son olarak, bu anket hepimizin bir takım kendine güvensizlikler yaşadığım ve çoğumuzun da bu iltifatlar karşısında heyecanlanıp mutlu olduğunu gösterdi. Unutmayın ki. ilişki psikolojisi alanındaki çalışmalar da ‘sevgi ve ilgi’nin tüm eş bulma taktikleri içinde en etkilisi olduğunu gösteriyor. Dahası bu sevgi ve ilgi’ taktiğinin en önemli kısmı da partnerinizin fiziksel görüntüsüne iltifat etmektir.

  kaynak:askmen.mynet.com

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN