Çocuklar için yemek yemek oyun gibi olsun

0
349

Bazen o kadar çok can sıkar ki çocukların yemek yememeleri. İsyan ettirir anne ve babaları. Ben ediyorum şahsen bir baba olarak. Bu konuda hem eşime hemde diğer anne ve babalara küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Çocuklar yaptıkları bütün işleri oyun olarak görürler siz onlardan sizin gibi yemek yemelerini sizin gibi kahvaltı yapmalarını beklemeyin lütfen. Onlara özel kaşık alın, üzerinde sevdikleri çiz film karakterleri olsun.

Çocuğum yemek yemiyor;

Bunu demekten çekinin ve bunun yerine “biz şimdi oğlum – kızım ile çok güzel bir kahvaltı yapacağız” kelimesini kullanın.

Onlara özel bardak alın üzerinde sevdikleri kahramanların figürleri olsun kız ve erkek şeklinde ayrı ayrı düşünün ama. Bütün bunlar için büyük büyük paralar harcamayın sakın sadece durumunuz müsait ise bunları yapın. Durumunuz müsait değil ise kendiniz yapın. Mesela evde çocuğunuzun oynadığı bir oyuncak kamyonu iyice dezenfekte edip onların tostunu kamyona yükleyip masalarında onunla servis edebilirsiniz. Birileri her ne kadar bu işi düşünüp özel bir kamyon yapmış olsa da sadece bunun için bir kamyona 12 $ vermeye değer mi bilemem.

Üretici bu ürünü sadece bu amaçla üretmiş ürün hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

Mehmet

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın

  Subscribe  
Bildir