Salı, Şubat 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Çocuklara Yalanı Öğretmek

  Benim oğlum bir soru yöneltti (Anne yalan neden kızdırır..)ve bunun üzerine bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim..

  280120121285Günümüz çocuklarına birçok nesne, kavram ve kuralları öğretirken biz anneler çok zorlanıyoruz.Fakat bizlere düşen en doğruyu ona öğretmek ve onun kişiliğinden ödün vermeden bunu nasıl başarabileceğini öğretmekdir.Minik yavrumuz büyüyor ve endişelerimizde artıyor.Şimdi bu endişelerimizi bir kenara bırakıp ona en doğru olanları öğretmeyi hedef kılmalıyız.

  Peki bu doğruları bizler doğru biliyormuyuz. Önce bundan emin olmalıyız .Herkes herşeyi bilecek başarabilecek diye bir kural yoktur.Bilmemek ayıp değil nitekim en doğruyu bulabilmek nereye başvurabileceğimizi bilmek yeterli.hemen hemen herkesin evinde bilgisayar ve internet olan bir çağdayız.önce bu interneti en düzgün şekilde kullanabilmeli ve doğru sonuçlarla doğru kişilerin blogların en doğru yazılarından yararlanabiliriz.

  Ben genelde uzman.tv yi kullanıyorum ve çeşitli sosyal medya gruplarındaki gruplarla iletişim halinde sorularıma yanıt bulabileceğim kişilerin yazılarından faydalanıyorum.son zamanlarla oğlumu ihmal ettiğimi düşünüyorum son 5 aydır sanırım canı çok sıkılmış.

  Yalan kavramını işlediğimiz bu günlerde ona 1 haftamı ayırıp doğru söylemesi gerektiğini, doğrunun hiç bir zaman onu yaralamayacağını öğretmeye çalışacağım.Tabi bu arada benimde yanlışlarım varsa bunuda gidermiş olacağım inşaallah.

  Gelin hep birlikte bu güzel yavrularımızın yararına güzel eğitici sitelerdedolaşarak birlikte bilinçlenelim.siz okurlarıma bir ufacık dip notum olacak.Dünyanın en güzel nimeti olan çocuklarımıza en doğruyu sadece aile içinde öğretebiliriz…

   

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN