Perşembe, Nisan 18, 2024
More

  SON EKLENENLER

  En İyi Tırnak Güçlendiricisini Seçin!

  Tırnaklarınızı güçlendirmek için kullanacağınız ürünleri bu önerilere göre seçin.

  Daha sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olabilmenizin en temel kuralı doğru ürünü kullanmak. Tırnaklarınızı güçlendirmek için kullanabileceğiniz iki tip ürün bulunuyor; güçlendiriciler ve nemlendiriciler. Peki, sizin tırnaklarınızın hangisine ihtiyacı var?

  Özellikle manikür pedikürünüzü evde kendiniz yapıyorsanız, tırnaklarınıza doğru bakımı uygulamanız büyük önem taşıyor. Tırnak güçlendiriciler içeriklerinde bulunan protein aracılığıyla tırnaklarınızın sertleşmesine yardımcı olurken, nemlendiriciler de çok sert olan tırnaklara elastikiyet katarak, kolay kırılmalarını engelliyor. Ancak tırnak güçlendirici alıyorsanız, uzun dönemde bu ürünlerin tırnaklarınızın fazlasıyla sertleştirebileceğini ve çok daha kırılgan bir hale getirebileceğini unutmamalısınız. Peki, tırnak güçlendirici alırken nelere dikkat etmelisiniz?

  Ürünü seçerken

  Tırnak güçlendirici almaya gittiğinizde öncelikle tırnaklarınızın hangisine ihtiyacı olduğunu iyi değerlendirmelisiniz. Güçlendiriciye mi yoksa nemlendiriciye mi? Kararınız doğrultusunda ürüne bir bakın, üzerinde ne gibi bir fonksiyonu olduğu yazıp yazmadığını kontrol edin. Eğer herhangi bir şey belirtilmemişse, şişeyi hafifçe sallayın. Eğer fazla yoğun değilse, elinizdeki ürün güçlendiricidir. Ancak eğer yoğun kıvamlı, kremsi bir dokusu varsa muhtemelen nemlendiricidir. Hangi ürünü aldığınızı anlamanın bir diğer yolu da fırçası olup olmadığıdır. Eğer fırçası varsa elinizdeki ürün büyük ihtimalle bir güçlendiricidir.

  Güçlendirici alıyorsanız…

  Eğer tırnaklarınızın bir güçlendiriciye ihtiyacı varsa, o zaman alacağınız güçlendiricinin tırnaklarınızı fazla sertleştirip, çok daha kırılgan bir hale getirmesini engellemek için, içeriğine dikkat etmelisiniz. Bunun için de yapmanız gereken ürünün içeriğini okumak. İçeriğinde formaldehit ya da kalsiyum varsa, bu ürün tırnaklarınızın çok daha kolay kırılmasına ve tırnaklarınızı uzatamamanıza neden olabilir.

  Tırnaklarınızın direncini artırmak için…

  Alacağınız güçlendiricinin içeriğinde naylon ya da sülfidril protein bulunuyorsa bu ürün, tırnaklarınızın üzerinde meydana getireceği ek bir katmanla, çok daha güçlü ve sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır. Bazı ojelerin içeriğinde de bu maddeler bulunabiliyor. Dolayısı ile sadece güçlendirici alırken değil, oje alırken de ürünün içeriğine bakmak oldukça önemli.

  Sadece dışarıdan destek yetmez!

  Elbette daha güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için doğru ürünleri kullanmak gerekir. Ancak tırnaklarınızı dışarıdan beslediğiniz kadar içerden de beslemelisiniz ki, sonuç kusursuz olsun. Bunun için günlük almanız gereken kalsiyum, folik asit, protein, çinko, A, B12 ve C vitamini gibi vitamin ve mineralleri ihmal etmemeli, bol bol su tüketmelisiniz. Ayrıca temizlik yaparken ya da bulaşık yıkarken, tırnaklarınızın bu kimyasal içerikli ürünlerden zarar görmemesi için mutlaka eldiven kullanmalısınız.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN