Perşembe, Nisan 18, 2024
More

  SON EKLENENLER

  En sık yapılan güzellik hataları!

  Günümüzde çoğu kadının güzel görünmek adına yaptığı uygulamalar aslında en büyük güzellik hatalarından biri olabilir.

  Kadınlar hep güzel ve bakımlı görünmek ister. Makyaj da bu konuda kadınların en büyük yardımcılarından biri. Ancak hem makyaj hem de diğer güzellik uygulamalarıyla ilgili yapılan hatalar kadınları olduklarından daha kötü bir görünüme sokabilir. İşte en sık yapılan güzellik hataları…

  Farklı yüz ve boyun rengi
  Genellikle kusurları kapatması açısından koyu renkli fondöten seçilir. Ancak hem fondötenin koyuluğu hem de iyi yedirilmemiş olmasından dolayı yüz ve boyun arasında ton farkı oluşur. Bu görünüm yüzünüzde bir maske izlenimi yaratır.

  Uzun ve sıradan saç
  Uzun saç sizi daima seksi ve bakımlı gösterir. Ancak uzunluğun ölçüsü çok önemli. Göğüs hizasındaki saçlar havalı dururken, daha uzunu bakımsız gösterir. Bu sebepten saçı uzatırken durulması gereken yeri bilmelisiniz.

  Kalın french çizgisi
  French yaparken tırnaklar orta boy olmalı. Eğer uzun tırnaktan vazgeçemiyorsanız french çizgisini daha ince çekerek uygulayın. Kalın french beyazı tırnaklarınız kaba ve basit gösterir.

  Kalın dudak çerçevesi
  Dudaklarda kalem kullanma modası geçmişte kaldı, buna rağmen kullanacaksanız da rujunuzun renginde kullanın. Koyu tonlarda kalemlerle dudağı büyütmek için çekilen çerçeveler sizi daha vamp gösterir.

  Aşırı bronz ten rengi
  Bronz bir tene sahip olmak birçok kadının hayalidir, bronz ten kıyafetleri daha güzel gösterirken vücuttaki kusurları kapatır. Ancak bronzlaşma sınırını aşarak aşırı koyu bir tene sahip olmak sizi doğallıktan uzaklaştırır.

  Kalın ve köşeli kaşlar
  Kaş yapısı ne olursa olsun kadınlar trendlere uymaya çalışır. İpince kaşların yerini doğal kaş yapısının aldığı şu günlerde, yüzünüze uygun bile olsa kalın, köşeli ve uzun kaş şekli yüzünüzü olduğundan daha sert gösterir.

  Uzun ve kavisli tırnaklar
  Takma tırnak havası veren upuzun tırnaklar elleri ince gösterse de genelde kaba bir görünüm yaratır. Özellikle sivri ya da düz şekilleri sizi doğallığı ortadan kaldırarak size daha vamp bir hava katar.

  Taşmış dudaklar
  Dolgun dudaklar çoğu kadının sahip olmak istediği bir özellik, bu sebepten dudak silikonu en çok uygulanan estetik operasyonları arasında yer alıyor. Ancak dudakları dolgun göstermek için dudak çerçevesinin dışına kadar sürülen rujlar sizi bir balık gibi gösterebilir.

  Aşırı koyu allık
  Açık renk bir tene sahipseniz allığınızı da yumuşak tonlarda seçmelisiniz. Koyu bir allığı beyaz bir tene uyguladığınızda porselen makyajlı Geyşalara benzeyerek doğal görünümünüzden uzaklaşırsınız.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN