Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  En son ne zaman sevgilinizle…?

  Sürekli bir devirdaim, aynı çarkın içinde yuvarlanıyoruz; yemek, iş, uyku ve tekrar hooop başa… Haliyle, ilişkiler de aynı sıradanlıkta!

  Sürekli bir devirdaim, aynı çarkın içinde yuvarlanıyoruz; yemek, iş, uyku ve tekrar hooop başa… Haliyle, ilişkiler de aynı sıradanlıkta! Oysa hayata bir es verip, yaşadığımızı hissetmeli, aşkın eski büyüsünü yakalamalıyız. İlk adım? Birlikte yatağa girin, bu testi çözün ve kahkahalarla gülün!

  1) En son ne zaman sevgilinizle / eşinizle yatakta kahkahalarla güldünüz?

  a. Dün akşam. Gülmek seksin mayasıdır.
  b. Geçen hafta
  c. Belki geçen ay
  d. Bunun için kimin vakti var? Yapmamız gerekeni yapıp sonra da uyuyoruz.

  Gülen mutlu bir kadın erkeklere her zaman seksi gelir. Birlikte gülmek ilişkinizi kenetleyecek unsurlardan en önemlisi. Hem araştırmalarda, bir kadın güldüğü zaman yaşadığı hissin, beynin seks esnasında etkilenen bölümünün yarattığı hazla hemen hemen aynı olduğunu söylüyor.

  Küçük bir not: Uzun soluklu ilişki yaşayan çiftlerin yüzde 52’si, mutlu bir birlikteliğin sırrının öncelikle birlikte eğlenebilmek olduğunu söylüyor. Hatta birini güldürebilmek, erkeklerin çoğu için seksten bile daha ön planda.

  2) En son ne zaman birlikte büyük hayaller kurdunuz?

  a. Hayaller ve fantaziler konusunda fena sayılmayız. Sık sık yenilerini listemize ekliyoruz.
  b. Her yıl, sık sık.
  c. Yılbaşında, piyango bileti aldığımızda.
  d. Asla. Neden olmayacak hayaller peşinde koşalım ki!

  Ucu finansa dayanan gelecek hayallerini hemen hemen herkes kurar. Bunu birlikte yapmak ise ilişkinizi sağlamlaştırır. Bu durum, finansal durumunuz daha iyi olduğunda, yani ileride, hayatınızın ve ilişkinizin hangi yöne gideceğini gösteren bir adım. Yılda en az iki kere büyük hedefleri konuşmak, tartışmak iyidir fakat bu hayalleri takiben sizi o noktaya getirecek adımlar atmazsanız, hiçbir anlamı yok. Her ay kumbaraya 100’er TL fazla atarak işe başlayın.

  3) En son ne zaman birlikte yemek pişirdiniz?

  a. Dün akşam ve pek çok akşam…
  b. Haftalar önce.
  c. Yazın, yeni aldığı mangalla keyif yapacağımız zaman.
  d. Yemek mi? Birlikte mi? O mutfağın nerede olduğunu bile bilmez.

  Birlikte mutfağa girmek ve ardından gelen keyifli bir akşam yemeği, lüks bir restorandayemek yemekten daha mutluluk verici olabilir. En azından ayda bir kez birlikte yemek hazırlamak, yeni lezzetler denemek, ilişkinize de vitamin ve protein katar. Önemli olan nasıl birer aşçı olduğunuz değil, sevdiğiniz insanla bir şeyler yaparken alacağınız haz. Bu arada, çıkacak bulaşığı düşünmeyin, o iş biraz bekleyebilir!

  4) En son ne zaman dans ettiniz?

  a. Geçen akşam çocuklar yatağa gittiğinde.
  b. Geçen ay. Dışarı eğlenmeye çıktığımızda genellikle dans ederiz.
  c. Geçen bahar, bir arkadaşımızın düğününde.
  d. Kendi düğünümüzde. İlk ve son kez.

  Dans etmek, beynin haz ve keyif devrelerini aktive eder. Bu sözsüz iletişim, partnerler arasında elektriklenmeyi tetikler. Profesyonel bir dasnçı olmanız gerekmiyor. Hatta iyi dans edemiyor bile olabilirsiniz. Biraz bedeninizi sallayın, hafif sağa sola dönün, bir adım geri bir adım ileri, bu kadarı bile yeter.

  5) En son ne zaman rekabete girdiniz?

  a. Televizyon kumandası için her gece zaten bilek güreşi yapıyoruz.
  b. Geçen hafta, arkadaşlarla yaptığımız oyun gecesinde.
  c. Belki geçen sene.
  d. Asla. Onunla yarış içinde olmak bana ters geliyor.

  Yarışma, hırs, rekabet… Makul dozlarda, elbette ilişkinizde de olmalı. Hayatı daha da heycanlı kılar. İlişkinize de ayrı bir hava katar. Wii ya da PS oynarken, kutu oyunlarında, bilgi yarışmalarında ya da sadece “kim daha güzel yemek yapacak” yarışmasıyla rekabete girerek, ilişkinize dinamik katmayı deneyin.

  6) En son ne zaman el ele tutuştunuz?

  a. Her gün, sık sık.
  b. Geçen hafta.
  c. Ara sıra; dışarı çıktığımızda.
  d. İlk çocuğumuz doğduğunda sanırım.

  El ele tutuşmak, hormonal sistemi tetikler, uyarır ve sizi birbirinize yakınlaştırır. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, çiftlerin birbirinin elini tutması, sinirlerin fark edilir derecede gevşemesine neden oluyor ve stresi azaltıyor. Daha fazla temas, yakınlaşmayı daha da hızlandırıyor…

  7)En son ne zaman başka bir çift arkadaşınızla dışarı çıktınız?

  a. Sık sık çıkıyoruz.
  b. Geçen ay içinde.
  c. Kolejdeyken.
  d. Pek çıkmıyoruz. Kızlar gecesi ve erkekler gecesi komsepti bizim için daha uygun.

  A şıkkı, ekstrem bir durum. Abartı olabilir. Bazen yalnız da kalmalısınız. B şıkkı, sağlıklı bir duruş. Araştırmalar ise, çiftlerin 30 yıl öncesinden daha az sosyalleştiğini gösteriyor. Çünkü ortak arkadaşlar eskisi gibi çok değil. Ama bu trendi geriye döndürmemiz gerekiyor. Çünkü başkalarıyla birlikteyken, birbirimizin farklı yönlerini de görebiliyoruz. Ve bu durum, hala birbiriniz hakkında keşfedecek bir şeyler olduğunu hatırlatıyor…

  8)En son ne zaman ‘seni seviyorum çünkü …’ dediniz?

  a. Her gün.
  b. Bir ay önce, belki de iki ay önce…
  c. Yıl dönümümüzde. Karta yazılı bir şekilde.
  d. Ben söylemesem de bunu biliyor olmalı, değil mi?

  Seni seviyorum deseniz bile bu yeterli gelmeyecek. Neden sevdiğiniz konusunda spesifik bir neden vermek, ona, onun için ne anlama geldiğinizi hatırlatacak. ‘Çünkü çok eğlencelisin, çünkü beni anlıyorsun, çünkü çok iyi yemek yepıyorsun…’ biz limitleri sınırlı tuttuk, siz daha seksi detaylar ekleyebilirsiniz!

  9)En son ne zaman ilişkinin patronu olmasına göz yumdunuz?

  a. Sık sık. Birinin sizin adınıza düşünüyor olması güzel.
  b. Doğum gününde.
  c. Yılda toplasanız bir kaç kez.
  d. Bizim garantimiz, bu tip riskleri karşılamıyor.

  Gücün tek kişide toplanması, ilişki için çok daha faydalı bir durum değil. Sadece sizin ya da sadece onun karar mekanizması olması, bir yerden sonra ilişkinin dinamiklerini bozacaktır. Bu gücü kim kullanıyor olursa olsun, dengeyi tutturabilmeli. Yan koltukta oturan da, direksiyonda ki kadar kendini güvende hissedebilmeli. Birbirinizi sürekli kontrol etmenin anlamı da yok. İlişki demek, biraz da özgürlük demek, herkesin nefes almaya hakkı var.

  10)En son ne zaman birlikte oldunuz?

  a. Geçen hafta
  b. Bu sabah. Özellikle, cinsellik konusunda oldukça tutkuluyuz.
  c. Geçen aydı sanırım.
  d. Arada bir oluyor.

  İlişki kötüye gittiğinde ve aradaki kıvılcım sönmeye başladığında, uzmanların ilk sorduğu soru, hala aralarında bir cinsellik olup olmadığıdır. Seksin bitmesi ilişkiyi bitirir, ilişkinin bitmesi de seksi! Ne sıklıkta olduğu kadar ne kadar kaliteli bir seks hayatınızın olduğu da çok önemli. Hiç beklemediği bir anda ona jestler yapın. Sarılın, öpün. Ve bunun yanında, bahaneleri unutun, seksi fazla ertelemeyin.

  A’lar çoğunluktaysa

  En son birlikte yaptığınız her şey, ilişkiniz için yeterince vakit ayırdığınızı gösteriyor. İyi giden kefiyli bir ilişkiniz var. Ama bazen durumu abartıyorsunuz. Sağlıklı bir ilişki için, birbirinize bağımlı değil, birbirini geliştiren bir çift olmaya çalışın.

  B’ler çoğunluktaysa

  Sizinki ideal bir ilişki. Tutku da var içinde, romantizm de. Özgür ama bir o kadar da birbirinize bağımlısınız. En son ilişkiniz için yaptığınız herşey, sizin doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.

  C’ler çoğunluktaysa

  Biraz daha çaba ve emekle, ilişkinizi içine düştüğü monotonluktan kurtarabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken, testin sorularını gözden geçirmek ve önerilere kulak vermek.

  D’ler çoğunluktaysa

  Kırk yıllık evli, birbirinden sıkılmış çiftler gibisiniz. Sizin ilişkinizin fena şekilde sarsılıp kendine gelmeye ihtiyacı var. O yapmıyorsa, bunu siz yapmalısınız. Her zaman gülün ve ona değer verdiğinizi mutlaka gösterin.

  Erkeklerin yüzde 81’i romantik olmaya çabaladıklarını söylüyor. Ama yüzde 23’ü partnerinin bunun farkında bile olmadığını düşünüyor.

  Kaynak: Elele

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN