Salı, Ekim 26, 2021
More

  SON EKLENENLER

  Erkeğin wireless’inden aşkın kablosuzundan kork

  Erkeğin de internetin de şu sıralar tek bir ortak yönü var; ikisinin de kablosuzu söz konusu…

  Kablosuz internet (wireless) çıktı çıkalı, hayatımız kolaylaştı. İnternet için hiç şüphesiz wireless olayı süper, gel gör ki bir erkeğin wireless’ı hiç çekilmiyor! Ne de olsa çekim gücü kuvvetli oluyor, her yerden kendisine bağlanılabiliyor. Oysa onun sadece bize bağlanması gerekiyor! Eğer senin de hoşlandığın çocuk, sevgili adayın ya da sevgilin, girdiği ortamlarda diğer kızlara “ben buradayım” diyerek sinyal yollayan bir tipse, ona şifre koymanın zamanı gelmiş demektir. Senin olan bir erkek ile aynı anda birkaç kişi aşka bağlanmaya çalışırsa, olmaz ki böyle! Erkeğin wireless’ı seni bağlamasın!

  Durum 1

  Bağlanma sorunu yaşayanlar

  Sevgilin ya da değil! Onunla ilgili küçük bir problem var. Sen her ne kadar onu gördüğün an bağlantı düğmeni çevirsen de, görünen o ki, hatlarda bir sorun var; o sürekli kopup duruyor! Tam aranız iyi olacak, tam yakınlaşacaksınız, hop diye bağlantı kayboluyor. Sonra bir bakıyorsun, aniden o yine hatta. Kop-bağlan, kop-bağlan, dengesizlik had safhada.

  Ne yapmalı: Bu wireless senin bağlantın mı, önce bunu anlamalı. Belki de sen, senin sanıyorsun, ama başkasının kablosuzundan aşka giriş yapmaya çalışıyorsun. Eğer durum böyleyse, kopup durman çok normal. Dolayısıyla, aranızda bir bağlantı var mı, yok mu, önce bunu kontrol etmelisin. Eğer onun başka bir sevgilisi olmadığından eminsen, ama ne yapmaya çalıştığı konusunda kafanda soru işaretleri varsa, belki de bu duruma neden olabilecek arızaları bir kontrol etmelisin.

  * Sürekli düşme problemi, hatlardan kaynaklanıyor olabilir. Eğer işleri ya da dersleri yoğunsa, ailesiyle ufak tefek sorunları varsa ve bunun gibi durumlarda, sana bağlanmak konusunda zorluklar yaşayabilir, ara ara bağlantı kopabilir, normaldir. Ona biraz zaman tanımalısın.

  * Arıza çok sık tekrar ediyorsa, modemi reset’lemek gerekiyor olabilir. Duygularını tekrar gözden geçir istersen. Belki de ilişkinizin bir yenilenmeye ihtiyacı vardır, ne dersin? Hep aynı hep aynı olmaz, farklı sitelere de bağlanmalısınız. Minik sürprizler, yeni mekanlar, küçük hediyeler, yeni yıl da gelmişken ilişkinize renk katabilir.

  Durum 2

  Senden başkasına bağlananlar

  Senin sevgilin olmasına rağmen, bir ortama girdiğinde seni unutuveriyor. Senin bağlantını kullanarak diğerlerine bağlanıyor. Nasıl oluyor da senin arkadaşlarınla konuşacak bu kadar çok şey bulabiliyor, şaşırıyorsun. Resmen onlarla seninle olduğundan daha çok ilgileniyor. İki tarafı da bir araya getiren bağlantı noktası sen, ama öylece oturan yine sen! E, ne anladın sen bu işten:)

  Ne yapmalı: Her erkek aynı değil. Kimi arkadaşlarının yanında sus pus olur oturur, kiminin çenesi düşer. Hep kızlar çok konuşmak ve dedikodu yapmakla suçlanırlar, ama doğruya doğru, bazı erkekler de bu konuda hiç fena sayılmazlar. Özellikle de kızlar içinde tek erkeklerse, başlarlar anlatmaya. Eğer senin erkek arkadaşın da, bağlantıyı senden çok başkalarına yapıyorsa, bu durum canını sıkılabilir. Hele hele, arkadaşlarından biriyle, diğerlerine oranla daha da fazla muhabbete dalıyorsa, işte orada kıskançlık devreye girebilir. Ama dur bakalım, hemen şüpheye kapılma. Bu bazı erkeklerin özelliğidir. Çok konuşmayı sevdiklerinden, buldukları herkesle sohbet etmeye dalarlar. Belki de niyeti kötü değildir. Hep seninle konuşacak değil ya, bu durumu normal karşılamalısın. Gel gelelim, yaptığı bağlantılar gerçekten rahatsız edici boyutlardaysa, mesela senden kız arkadaşlarının msn adreslerini istiyorsa, onlarla gece gündüz telefon muhabbetleri yapıyorsa, onu uyarmanın vakti gelmiş demektir. Bu yaptıklarını acaba sen yapsan o kendini nasıl hissederdi, bunu ona bir sor bakalım.

  Durum 3

  Her yerden çekenler

  Senin yanında olmasına senin yanında, ama lafta! Dört bir yanındaki kızlara mesaj yollamaktan geri kalmıyor, sık sık ağ bağlantılarını kontrol ediyor. Seni de bu çapkın tavırları normal olarak deli ediyor.

  Ne yapmalı: Hercai wireless iş başında. Öyleyse kilit koymaya ne dersin? Bir şifre edin ve onu paylaşıma kapat. Şifre ne olabilir, gelelim buna. Onu kendine bağlayacak bir şeyler bulmak ve gözünü diğer kızlara kapatmak için etkileyici bir şeyler bulmalısın. Örneğin, okul çıkışı kalabalık ortamlar yerine, biraz baş başa kalmanın yollarını ara. İkinize özel aktiviteler, sakin, sessiz ve tabii biraz da romantik ortamlar aşkınızı pekiştirmek için ideal olabilir. Tabii, o bu tip aktivitelerden başlangıçta hoşlanmayabilir. Alıştıra alıştıra onu kalabalık ortamlardan soyutlamalısın. Ama onun gözlerini diğer kızlara kapatmak için, bir ömür de böyle yaşanmaz! Bir süre onu bu şekilde kendine alıştırdıktan sonra, onu azad edebilirsin. Ama sabırlı olmalısın. Çapkınlık, tedavisi zor bir hastalıktır.

  Durum 4

  Hızlı bağlantı kuranlar

  Bu çocuk çok hızlı. Her konuda aceleci. Sanki peşinden atlı koşturuyor. Seni görür görmez aşık oldu, hemen sana çıkma teklifi etti. Daha kesin kararını bile vermeden, onunla ilk buluşmaya hazırlanırken buldun kendini. İlk günden elini tutması, seni bırakırken öpmeye yeltenmesi, üçüncü gün cinsellikle ilgili mevzuları açması… Bu durumlar seni biraz korkuttu. Şimdi tek korkun, aşkınızı da bu kadar çabuk harcar mı?

  Ne yapmalı: Ne yalan söyleyelim, harcayabilir. Senin yapman gereken, ona yeri geldiği zaman yetişmek, yeri geldiği zaman bu hızı kesmek. Örneğin, cinsellikle ilgili hızına yetişmek zorunda değilsin. Kendini hazır hissetmeden yapacağın her şey, kendini kötü hissetmene sebep olabilir. Ama bazı şeyleri de hızlı yaşamak gerek. Örneğin, şu an ne yapmak istiyorsun? Onu aramak mı? O halde hemen ara. Ona “seni seviyorum” mu demek istiyorsun, içinden gelenler içinde kalmasın, bırak çıksın! Aşkın hızına sen de yetiş. Yetişemediğin zamanlarda söyle ona, o da seninle beraber yavaşlasın.

  Durum 5

  Sen wireless sinyali yakaladıysan

  Yanında bir kız varken, sana yeşil ışık yakıyor… Ya da sevgilisi olduğunu biliyorsun, ama sürekli senin de gözünün içine bakıyor. Evet, ondan çok hoşlanmış olabilirsin. Ama bu noktada durman gerekiyor. Yüzüne tokat gibi inen bir gerçek söz konusu; onun bir kız arkadaşı var!

  Ne yapmalı: Bu tip durumlarda “Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma” diyoruz biz. Hiç ister misin senin sevgiline biri göz koysun? O halde sen de bunu yapmamalısın. Ayrılacakları belliyse o zaman başka, ama şu anda biraz beklemen gerekiyor.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN