Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Erkek Kadını Ne Zaman Arzular?

  Yapılan bir araştırma erkeklerin kadınları hangi dönemlerde ve hangi amaçlarla arzuladıklarını ortaya koydu.

  Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen bir araştırmaya göre erkekler zora düştüklerinde özellikle de ekonomik sıkıntı içindeyken çok daha fazla seks yapmak istiyor.

  Yapılan çalışmada iki grup erkekten ilkine, şiddetli diş ağrısı çektiği düşünmeleri istendi ve bundan sonra önlerine erotik fotoğraflar konuldu. Diğer gruptansa erotik fotoğraflar öncesinde kendi ölümlerini düşünmeleri istendi. Kendi ölümünü düşündükten sonra erotik fotoğraflara bakan grup üyelerinin ilk gruba göre fotoğraflara bakarken nabızlarının daha fazla yükseldiği, heyecanlandıkları ve fotoğraflara kesinlikle çok daha ilgiyle yaklaştıkları gözlemlendi.

  İlk Çağlara Uzanıyor

  Bilim adamlarına göre erkeklerin bu davranış biçiminin temeli, ilk çağlara kadar uzanıyor. İlk çağlarda, özellikle de kıtlık dönemlerinde erkekler, açlıktan ölmeden önce nesillerini devam ettirmek adına son bir çare olarak sekse başvuruyordu.

  Eski çağlardan günümüze geri dönersek erkeklerin zora düştüklerinde sekse başvuruyor olmalarının psikolojik tarafıyla ilgilenen bilim adamları, işsiz kalan ve stres seviyesi bir hayli Yükselen erkeklerin rahatlamak ve anksiyeteden kurtulmak adına da sekse çok daha fazla yöneldiklerini belirtiyor. Erkekler, tıpkı kadınlarda olduğu gibi, hem mental hem de fiziksel açıdan rahatlamak adına sekse başvuruyor. Seks ihtimali olmadığında mastürbasyonu da kolaylıkla tercih edebiliyorlar. Yani erkekler özellikle de ekonomik kriz dönemlerinde çoğunlukla daha fazla seks yapmak istiyor.

  Erkekler Ne Zaman Seks İstemez?

  Erkekler daha fazla seks için hep de zor zamanları seçmiyor aslında. İngilizlerin futbol tutkusunu bilirsiniz. Örneğin İngiltere’de yapılan bir başka araştırmada da taraftarların desteklediği takım galip geldiği gecelerde çok daha fazla seks yaptıkları görülmüş.

  Özetle, görülen o ki, erkekler hem iyi hem de kötü zamanlarda bir kurtarıcı ya da yaşanan hoş anların bir devamı olarak sekse yönelebiliyor. Erkekler ne zaman seks ister diye sormak yerine belki de asıl sormamız gereken, ‘erkekler ne zaman seks istemez’?

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN