Salı, Şubat 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  ”Erkekler kiloya kadınlar mesleğe dikkat ediyor”

  Evlendirme sitelerinin Direktörü Ayşe Gözde Ekmekçi, eş arayanların önceliklerini anlattı.

  19885_101_1[1]Vatan gazetesinin Bizim Kahve ekinden Banu Duran’a açıklamalarda bulunan “Siberalem.com” ve “Evlilikmerkezi.com” sitelerinin Direktörü Ayşe Gözde Ekmekçi, siteler sayesinde insanların tanışıp evlendiğini söylüyor. Üyelerin %30’u İstanbul’dan ve  %65’i erkek.

  Üyelerinizin kaçı erkek kaçı kadın; ilk kurulduğunuzda durum nasıldı?
  Türkiye’nin ilk online flört sitesi Siberalem.com 13 yıl önce kuruldu. Birinci ayımızda 100 bin üyemiz vardı; şimdi ise bir milyonu aktif olmak kaydıyla 18 milyon üyemiz var. Bu üyelerin yüzde 35’i kadın, yüzde 65’i erkek. 2009’da kurulan Evlilikmerkezi.com’da ise kadınların oranı yüzde 44, erkekler yüzde 56.

  ‘Erkekler fiziğe, kadınlar mesleğe bakıyor’

  Erkekler beraber olacakları kadında “ilk sırada” ne arıyorlar?
  Üyelerin yaptığı aramaları genel bir analize tabii tuttuğumuzda görüyoruz ki, erkekler en çok boy ve kilo ile meslek (öğretmen, hukukçu, memur en çok aranan meslekler) kriterlerine göre arama yapıyor. Tabii profile eklenmiş fotoğraf ve profilde üyenin kendini anlattığı kısımlar da çok önemli… Kadınlar içinse meslek daha öncelikli bir soru. Evlilikmerkezi.com olarak aynı soruyu tam yanıtlayamıyoruz. Çünkü bu sitede adaylara önce kişilik analizlerine uygun bir test çözdürüyoruz. Bu testin sonucuna göre sistem onlara en uygun adayları sunuyor.

  Kadınlar “ilk sırada” ne arıyor?

  – Kadınlar doktor, mühendis ve asker arıyor. İlk kriterleri meslek ve tercih edilen meslekler de bunlar. Bunların dışında tabii yine fiziksel özellikler ve aylık gelir öne çıkan arama tercihleri.

  – Genel olarak her konuda doğru söyleniyor. Ancak kilo (örneğin, 65 ise 58 yazılıyor) ve yaş konusunda küçük oynamalar yapılıyor.
  n Fazla uzatmadan yüz yüze geliniyor; genelde haftaiçi yazışıp haftasonu buluşuluyor.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN