Pazar, Haziran 16, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Erkeklerin Vazgeçmek İstemediği 7 Yalan!

  Erkeklerin kadınlara en çok söylediği yalanları merak ediyor musunuz? İşte o yalanlar…

  ‘Ben üstesinden gelirim, onun hayatında vazgeçilmez olan tek bir şey olabilir, o da ben’ diyebilirsiniz, buna itirazımız yok. Fakat erkekler, bu özelliklerini değiştirmeye pek niyetli değiller, haberiniz olsun…

  Beyaz yalanlar

  Erkekler, sizinli olan ilişkilerinizde bu beyaz yalanlara başvurmayı hayatları boyunca sürdürecektir. Enerjinizi boşa harcamayın ve onları değiştirmeye kalkışmayın. Erkeklerin başvurduğu çoğu beyaz yalan, zaten genellikle rahatça anlaşılır. Beyaz yalanlar üretmek konusunda biz kadınların daha başarılı olduğu bilinen bir gerçek. El kol hareketleri ve rahat davranışlarımızla sözlerimizi kamufle edip yalanları maskeleyen bizler değil miyiz? Biz, belki içinde bulunduğumuz şartlara göre beyaz yalanlardan vazgeçebiliriz fakat erkekler, tüm söylediklerini unuturlar fakat beyaz yalanlar uydurmayı, asla…

  Başka kadınlara bakmak

  Hayatınızdaki erkeğin başka kadınlara ‘bakıyor’ olması sizinle ilgilenmediği anlamına gelmez. ‘Belki sizin güzelliğinizi başka kadınlarınkiyle kıyaslamak istiyorlardır’ desek bunun ‘hiç de inandırıcı’ bir cümle olmadığını hemen kabul edeceksiniz, değil mi? Emin olun ki çevresindeki kadınlara bakmak, erkeklerde adeta bir refleks, testosteronun biz kadınlara armağanı. Bu özelliklerini değiştirebileceğinizi sanmıyoruz. Tepkinizi gösterin tabii ama kıskançlık krizlerine girmeden önce bir kez daha durup düşünün.

  Temizlik anlayışı

  Kişisel temizliğinden bahsetmiyoruz. Konumuz, birlikte yaşadığınız dairenin veya arabasının temizliği. Bir erkeği daha fazla temizlik yapmaya teşvik edebilirsiniz fakat temizliği yapma biçimlerini kolay kolay değiştiremeyebilirsiniz. Bu konuda oldukça ısrarlı davranır ve burunlarının dikine giderler. Hatta size, doğru temizleyemediğinizi söylemeye bile kalkabilirler, buna da hazırlıklı olun. Bırakın istedikleri yöntemi seçsinler, yeter ki temizlik yapsınlar…

  Televizyonda futbol keyfi

  Erkekler kendilerini ikiye ayırır, futbol sevenler ve futbol sevmeyenler. Erkeklerin özel ilişkilerinde, iş hayatında, kurdukları dostluklarda bunun ne kadar önemli olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Futbol; onları sadece eğlendiren, coşturan, hırslandıran ve deşarj olmalarını sağlayan bir spor dalı değil, çocukluklarından beri süre gelen en büyük alışkanlıkları. Futboldan kolay kolay vazgeçmeyeceklerdir, bu konuda ısrarcı olmamanızda fayda var.

  Kavgadan kaçınmak

  Hararetli tartışmalar her ilişkide var. Bu tartışmaları genellikle kadınların başlattığını söyleyen erkekler, herhangi bir potansiyel kavga ortamında çoğunlukla sözlerini sakınmıyor ve 5 saniye sonrasını düşünmeden hareket edebiliyorlar. Her erkek değilse de çoğu erkek, kavganın önüne geçemiyor maalesef. Siz, her ne kadar alttan almaya ve tartışmayı kavga boyutuna getirmemeye gayret etseniz de erkeklerin kavgadan sizin kadar rahat kaçınamadıklarını unutmayın! Erkekler, öfke kontrolünde biraz daha dezavantajlılar.

  Anne sevgisi

  Her erkeğin ‘ilk kadını’ annesidir. Onun yeri, siz ne yaparsanız yapın bambaşkadır. Annesiyle aranızda problemler yaşayabilirsiniz, çünkü çoğu kayınvalide aksini iddia etse de her işe burnunu sokmaya meyillidir. çoğunlukla kötü niyetli de değillerdir ama biricik oğullarından maalesef kolay kolay kopmak istemezler. Size hak veriyoruz, fakat erkeğinizi annesinden vazgeçirmeye kalkışmak, ilişkinizde yapacağınız belki de ‘en büyük’ hatanız olabilir. Bu gerçeği görmezden gelmemeye çalışmalısınız.

  Cinselliğe bakış açıları

  Sizin cinselliğe isteğiniz ve cinselliğe bakış açınız sürekli değişiklikler arz etse de erkekler, eğer siz izin verirseniz ve herhangi bir sağlık problemleri yoksa neredeyse her gün cinselliğe hazırdır. Siz, romantizm ile desteklenen ve ön sevişme süresi biraz daha uzun olan bir cinsel birliktelikten yana olabilirsiniz. Ama, bunun ‘her zaman’ böyle olmasını da beklememelisiniz. Partnerinizle cinsellik hayatınız zaman içerisinde sizin istediğiniz şekilde şekillenebilir fakat yoğun, ısrarcı ve ‘direkt’ sevişme isteklerini de anlayışla karşılamalısınız. Cinselliğe sizin baktığınız gibi bakamayacaklarını, dürtülerini sizin kontrol ettiğiniz gibi kolay kolay kontrol edemeyeceklerini unutmayın.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN