Pazartesi, Nisan 15, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Evde Basit Yöntemlerle Nasıl Tasaruf Yaparım…

  Nasıl Tasarruf Yaparım

  Sanırım biz kadınlar Alışverişlere giderken aç karnına gitmemeliyiz. Ne alışverişi olursa olsun tecrübeyle sabit emin olun ki tok gidin. Çok çantalar, ayakkabılar, kıyafetler almak yerine giyebileceğimiz bize yakışan şeyleri tercih edip  kendimizi iyi hissettirenleri parçalarımız arasına eklemeliyiz. Kredi kartları değil 1 veya 2 Kredi kartıyla yetinmeli ve limitleri düşük kartları tercih etmeliyiz.

  Evde buzdolabının kapağını çok sık açıp kapayarak kendisini soğutmasına izin vermemiş oluyoruz. Ve %20 daha fazla enerji sağlamaya çalışarak bütçemize zarar veriyor. Dakikalarca Önünde kapağı açık bekleyene kadar açmadan önce neler lazım onların listesini aklımızda tutarak hem beyin jimnastiği yapmış hemde tasarruf sağlamış oluruz.

  Bir diğeri ise fırın kullanımı…. Fırınımızı kullanmadan önce pişireceğimiz yemeğin kaç daikada pişecek olduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Eğer ki yarım saatlik bir süre içinde pişebilecek bir yemek ise; kesinlikle fırın yerine mikrodalga fırın kullanmalıyız. Kısa süreli yemekler için mikrodalga güzel bir alternatiftir. Neden diyecek olursanız… Yine buzdolaplarında olduğu gibi fırınlarında ağızlarını sürekli açtığımız takdirde yüksek enerji kayıplarına sebep olabiliyor.

  En önemli ve son olan tasarruf yöntemi de gelir ve giderlerinizi düzenli bir şekilde not almaktır. Neye ne kadar verdiğinizi bilirseniz bir sonraki ay lüzumsuz yada gereksiz olanları ayırt edebilirsiniz.

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN