Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Evde Manikür Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Manikürünüzü kendiniz yapacaksanız, bunlara dikkat edin!

  Güzellik salonlarında vakit kaybetmemek, harcamalarınızı azaltmak ya da hastalıklara yakalanma risklerini düşürmek için kendi manikür setinizi almış ve bu işi kendi kendinize halletmeye karar vermiş olabilirsiniz. Peki, bu konuda yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler neler?

  Bunları yapın!

  Manikürünüze başlamadan önce ojelerinizi çıkartın ve ellerinizi sabunla yıkayın. Ilık suyla tırnaklarınızı fırçalamayı da ihmal etmeyin. Daha sonra yumuşak bir havluyla ellerinizi kurulayın.

  Dikkat!

  Ellerinizi yıkadıktan sonra iyice durulamaya özen gösterin. Aksi takdirde ojenizi sürerken problem yaşayabilirsiniz.

  Bunları yapın!

  Tırnaklarınızı keserken, olmasını istediğiniz uzunluktan biraz daha uzun kesin. çünkü şekil vermek için törpülemeye başladığınızda, tahmininizden çok daha fazla kısalabilirler.

  Dikkat!

  Tırnaklarınızı keserken fazla dipten kesmeyin ya da etlerini temizlerken yan kısımlarını zedelemeyin. Aksi takdirde tırnaklarınız zedelenebilir ve iltihaplanabilir.

  Bunları yapın!

  Tırnaklarınızı keserken, tek yöne ve tek hamlede kesmeye çalışın. Ayrıca tırnaklarınıza nasıl bir şekil vermeyi planlıyorsanız, o şekilde kesmeniz de iyi bir fikir olabilir. Küt, kenarları hafif yuvarlak bir kesim manikürünüzün çok daha uzun süreli olmasını sağlayacaktır.

  Dikkat!

  Metal törpüler tırnaklarınıza zarar verebilir ve uzun vadede şekil bozukluğuna neden olabilir. Bu sebeple metal törpülerden uzak durmaya çalışın.

  Bunları yapın!

  Tırnak yüzeyinizin çok daha pürüzsüz ve düzgün görünmesi için çok amaçlı tırnak yüzeyi törpülerini kullanabilirsiniz.

  Dikkat!

  Kütiküllerinizle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce ellerinizi yumuşatmanız şart. Aksi takdirde canınız yanabilir. Bunun için ellerinizi bir süre sıcak suda bekletin ve daha sonra yavaş yavaş geri itin.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN