Pazartesi, Mayıs 27, 2024
More

  SON EKLENENLER

  Evinizi 8 Adımda Baştan Yaratın!

  İşte evinizin iç dekorasyonunu renklendirecek 8 tüyo…

  Evinizin dekorasyonunu değiştirmek için illa ki bir servet ve aylar harcamanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey, doğru yerlere doğru müdahalelerde bulunmak. İşte size, ekonomik ve kolay yoldan evinizi baştan yaratmanıza yardımcı olacak tüyolar!

  Duvarlara hayat verin

  Hangi iç mimarla görüşürseniz görüşün, evinizin dekorasyonunu değiştirmek için size duvarlardan başlamanızı söyleyecektir. Eğer sizin bütün duvarları boyatmaya ayıracak bütçeniz yoksa, tek bir duvarın rengini değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Bunun içinse sadece istediğiniz renkte bir kutu boyaya ve bir de boya fırçasına ihtiyacınız var. Elbette seçeceğiniz rengin dekorasyonunuza uymasına özen gösterin.

  Aksesuarlarınızı değiştirin

  Duvarınız için seçeceğiniz renk, aksesuarlarınız için de belirleyici olacaktır. Dolayısı ile, yeni duvar renginizle uyumlu birkaç yastık, vazo ya da mum gibi aksesuarlarla evinizi renklendirin.

  Aydınlatmalarınızı değiştirin

  Tek bir aydınlatmaya bağlı kalmak yerine, yaşam alanınızın muhtelif yerlerine koyabileceğiniz, bütçenizi zorlamayacak birkaç ufak abajur alın. Böylece gerektiği zaman evinizde loş ve romantik bir ortam da yaratabilirsiniz.

  Duvar kağıdı alternatifini unutmayın

  Son dönemde desenli duvar kağıtları oldukça moda. Sizde kanepenizin ya da yatağınızın arkasındaki duvarda, desenli bir duvar kağıdı kullanarak, evinizde farklı bir hava yaratabilirsiniz.

  Kalıpları kırın

  Kanepenizi ya da büfenizi mutlaka duvara yaslamanız gerekmediğini unutmayın. Eğer alışılagelmiş dekorasyon yaklaşımlarından uzak, kendi tarzınızı yansıtacak bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız, bu ihtimali göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca bunun için para harcamanıza da gerek yok!

  Aynalar

  Aynalar yaşam alanınıza derinlik katmak için iyi bir seçenek ama gün ışığından faydalanmak konusunda da işe yarayabileceklerini hiç düşünmüş müydünüz? Pencerenizin karşı duvarına asacağınız bir ayna hem gün ışığını odaya yansıtacak hem de odanıza derinlik katacaktır.

  Kendinizden bir şeyler katın

  Dekorasyonunuzu yenilemeye karar verdiğinizde, kendi kendinize bir şeyler yaratmak sizi çok daha mutlu edecektir. Farklı ebatlarda çerçeveler alın, içlerine aile, seyahat ya da sevgilinizle olan fotoğraflarınızı yerleştirin ve bir duvarınızı bu resimlere ayırın.

  Odaya sıcaklık katın

  özellikle büyük salonlarda, beyaz, yüksek tavanlar odanın soğuk görünmesine neden olur. Bir değişiklik yapın ve odanızın tavanını hafif koyu bir tonda boyayın. Hem böylece avizenizin çok daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

  (Kaynak: Womenist.net)

  Latest Posts

  KAÇIRMAYIN