Fazla yeme isteği nasıl bastırılır

0
60

Fazla yeme isteğinizi bir türlü bastıramayıp kilo alı

fazla yeme isrBol miktarda meyve ve sebze tüketin: Meyve ve sebzelerden lif ve vitamin açısından zengin olanları hayatınızdan eksik etmeyin.

Sıvı tüketimiyle aldığınız kalorileri sıfırlayın: Yüksek kalorili kola ve ya gazoz gibi besin değeri düşük içeceklerden kaçının.  Alkol kullanıyorsanız iki kadehi aşmayın. Su tüketimi en ideal tercihiniz olsun.

Egzersizlerinizi düzenli hale getirin: İlgi duyduğunuz spora zaman ayırın, bunları düzenli yapın.

Suçluluk duygusundan uzaklaşın: Yediklerinizi fazla kaçırdıysanız bunu kendinize sorun etmeyin. Kendinizi suçlu hissetmeyin. Bir araştırmaya göre, yediklerinden suçluluk duyan kişiler, daha fazla kilo almaya yönelen besin tercihlerinde bulunuyorlar.

mının önüne geçemiyorsanız, işte tam da ihtiyacınız olan 7 öneri…

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı beslenmenin önemini anlatmaya gerek yok diye düşünüyoruz. Sağlıklı beslenme, düzenli spor, düzenli bir yaşam… Psikolojiniz de oldukça önemli bu dönemde.

Peki daha fazla yememek için kendinizi nasıl engelleyebilirsiniz?

Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmeli: Televizyon karşısına geçtiniz ve canınız bir şeyler yemek istedi. Tabi ki yiyin fakat düşük kalorili olmasına özen gösterin. Hafif bir şeyler atıştırın. 

Özellikle günlük hayatta sevdiğiniz şeyleri tüketmeye dikkat edin: Yemekten keyif aldığınız besinleri porsiyonları az tutarak gün içinde tüketmeniz, hem fazla kilo almamanızı hem de psikolojik olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Yediğiniz yemeklerin porsiyonlarına dikkat edin: Sevdiğiniz kalorili yiyecekleri hayatınızdan tamamen çıkarmayın. Sadece küçük miktarlarda tüketin.

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın

  Subscribe  
Bildir